кърмене и цикъл

  • 2 973
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, може би повтарям някоя от темите, за което се извинявам, но много ме интересува дали се повлиява кърменето от цикъла.
Днес - края на 2 месец имам зацапване и много се притеснявам че цикълът ми идва, а кърмата ми като че ли намаля? Cry
Дали това е знак че ще ми спре кърмата? Sad

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 18:59 от gabi

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Здрасти, дойде ми при навършени 7 месеца на бебка...кърмата ми значително намаля...почнах да пия български лактогонен чай и с малко цедене...оправих нещата...Следващия път като ми дойде пък нямаше намаляване на кърма...или поне не толкова значително както първия път...Не съм стигала до дохранване с АМ, но първият път опредено вечер примерно цокаше по няколко пъти за да се нахрани както трябва....
Няма да ти спре кърмата...спокойно...ще си кърмиш до когато си искаш...цикъла не е знак....просто при някой е свързан с намаляване на кърмата, при други не...но при всички случай кърменето продължава...

# 2
  • Мнения: 208
При мен обаче с идването на цикъла в края на 8 месец не просто ми намаля , а направо спря кърмата.Смятам, че при всяка жена е различно.

# 3
  • София
  • Мнения: 431
На мен ми дойде менструацията, когато бебо беше на 3 месеца, но все още си кърмя. Не се притеснявай, дори да понамалее, давай на бебока по-често да суче и/или се изцеждай и всичко ще бъде наред. Аз имах друг проблем - боляха ме гърдите преди да ми дойде и непрекъснато се цедях, защото само така се облекчаваше болката. Но това беше само първите 2 месеца.

# 4
  • Мнения: 911
Супер си ми беше без мензис, но и на мен ми дойде 3-ия месец и още си кърмя.
Най-важното е да не се шашкаш.
Хубаво правиш, че пиеш чая и се цедиш, давай му гърда по-често от обикновено. Ще се оправиш, само трябва да си спокойна!

# 5
здр:) не се притесняваи.аз сум от маиките каръчки защото ми доиде на 30ия ден след раждане но мойто бебче жече е на 5 месеца аз все още кърмя вярно имам моменти когато кърмата мн намалява но с по често сукане по здрави нерви и вс се оправя:)

# 6
  • Мнения: 65
 При първото ми дете, още на 2-рия месец ми дойде, но продължихме да се кърмим без проблем до 1г . и 8м. Само по време на цикъла ми, докато беше по-малък, плачеше редовно повече ( нещо  като колики или  просто по-голямо неспокойство).
 Продължавай, всичко ще бъде наред!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен ми дойде на 6 месец, но нито ми намаля, нито ми спря кърмата.

# 8
  • Мнения: 1 674
дойде ми,когато бебо беше на 4 месеца,но продължавам да кърмя.Не ми е намалявала кърмата.

# 9
  • Мнения: 617
Още не ми е дошъл цикъла  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 256
На мен ми дойде след 4 месец и се налага да дохранвам дъщеря  с АМ  когато сам в цикъл защото кърмата ми много намалява,но продължавам да кърмя

# 11
  • Мнения: 3 092
Дали това е знак че ще ми спре кърмата? Sad
не !
Цикъл имах след  като бебка навърши 1г.и 3м. Grinning

# 12
  • Мнения: 394
не мисля че ще ти спре кърмата, дори и да намалява временно. моята не се повлиява от това.

# 13
  • Мнения: 1 488
Фу!Камък ми падна от сърцето!Че се оциклих вчера и се попритесних

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
Няма вероятност да ти спре кърмата с идването на цикъла. Кърми на поискване и всичко ще е наред. Ако бебето е неспокойно възможни са колики и/или кърмаческа стачка. Прегледай материалите в Библиотеката на форума, за да си по-подготвена.
Иначе аз съм от щастливките и все още пестя от превръзки Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт