Отново за коликите

  • 927
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Синът ми е вече на 3 месеца и половина и няма изгледи коликите скоро да спрат. Проблемът е че те не са както съм чела в определено време от денонощието, а постоянно. Започват около 30 мин след ядене (кърмя го) и продължават до следващото ядене съпроводене с напъване, пърдене, ужасни писъци и  дерящ рев. На гърдата се успокоява за половин час и после всичко отново започва. През деня почти не спи. Нощем спи уж, но след 2/3 часа отново се започва. Та въпросът ми до препатилита майки е това нормално ли е за колики- да са по 24 часа? Аз вече едва издържам постоянния рев, а то малкото какво преживява само си знае. Няма да изброявам всичко, което съм използвала в борбата с коликите - или никаква полза или само временна полза до  сега. Дори в моменти,когато не пищи  синът ми е обсебен от перисталтиката си.Напъва се постоянно да изпръцка някакъв въздух. От къде се взема тоя гаден въздух!!!
Аз  пазя зверска диета- внимавам какво ям- никакви млечни бобови, шоколад кафе итн. само по една ябълка си позволявам сутрин. И пак няма ефект!

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 18:45 от elfljo

# 1
  • Мнения: 84
Според моя опит е нормално. И моят син го прихващаха лудите след около половин час след като е ял, но основно към 18.00ч, до пълно изтощение... Нищо не помага! Сменихме млякото, изпробвахме 100 вида капки, чайове, но нъц! Минаха си сами! Peace

# 2
  • Мнения: 2 100
Ще следя темата, защото и ние сме така

# 3
  • Мнения: 14
И ние сме така  Sad. На месец е бебка, обаче така я тресат от 5-6 ден коликите. Всъщност не знам вече дали са колики. Докато не се изака може цял ден да реве до небесата и да се гърчи като настъпано червейче милото. Понякога,когато се изака, утихва и чак тогава може да заспи.Обаче голям зор вижда докато се изака. Друг път се чудя дали пък кърмата ми е малко и да не й стига, затова да реве така неутешимо. Сложа ли я на гърда и се успокоява. После заспива за 10-15 мин и се събужда отново гърчейки се в легълцето си Cry Незнам.От как се е родила времето, през което не яде или спи  го прекарва в рев. Още не съм я виждала тиха за повече от 1 минутка. Има ли и други такива постоянно ревущи душички, че ми се струва не е много нормално да плаче постоянно. Видяла съм се в чудо, а като знам че имаме още 2 месеца и на мен ми се доплаква.

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте, мили мами
За наша радост, при нас този кошмар вече свърши, нищо не ни помогна, изглежда само еспумизан-л пооблекчаваше малко положението и това беше

понеже и аз бях точно като вас, в силно затруднение, писах в този подфорум и доста майки ми писаха - от цяла България
ето ви линк към всичките ни коментари оттогава:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216131.0

Пожелавам ви най-скорошно отшумяване на тая гадост, наречена колики...

# 5
  • Мнения: 268
при всички е различно времетраене,да изморително е но няма как взимай си го и го гушкай с коремчето към гърдите поне малко ги успокоява,а ако има и кой да те отмени при носенето е добре за теб.

# 6
  • Мнения: 35
  Да напълно нормално е. И ние бяхме подложени на денонощни ревове ooooh!, в началото след хранене утихваше за малко, някъде около 2 месец дори и тези мигове на спокойствие липсваха, постоянно бяхме на ръце  smile3511 подремвахме за по 20 -тина минутки и после пак се започваше. И така докато не навърши 3 месеца, след което нещата постепенно започнаха да утихват с люшкане в количката newsm44. През тези месеци ползвахме какво ли не, като най-ефективно ми се видя инфакол-а, или инфаколик, зависи дали намерите английския или гръцкия вариант.

# 7
  • Мнения: 351
Ние бяхме така до 3м. и половина.Да ти кажа при нас спряха изведнъж!Единственото което ни помагаше щогоде бяха капките Еспумизан!Пробвала съм какво ли не!Той също ревеше денонощно smile3511Дори се налагаше да спи понякога в количката защото люлянето го успокоява!

# 8
  • Мнения: 1 477
За съжаление коликите само може да се облекчат.Трябва сами да спрат.И ние имахме такива моменти на постоянен рев/25 ч в денонощие.Всичко минава.Не се тревожи.

# 9
  • Мнения: 168
Сега като чета .. ми то явно не сме били само ние така!
Плакахме заедно всички в къщи, заради гадните колики..
Нищо не помага, има обаче капчици,  мехлемчета и други нещица, които само облекчават. Много гушкане си трябва докато премине гадния период. Ние сме на 3 месеца и от няколко дни сме доста по-добре от в началото, но нека не казвам голяма дума, че знае ли се..
Кураж и всичко ще се оправи!

# 10
  • Мнения: 236
Ох и ние сме така.Нищо не помага, дори Infacol i Colief имат слаб ефект.Аз толкова му се сърдех на горкичкият в началото като си мислех , че се глези да го нося постоянно докато разбера ,че го боли коремчето.Надявам се скоро този кошмар да свърши, напоследък забелязвам , че поне през деня не го ормозят и спокоен .От скоро даже започна да спи през деня !!! Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 565
Гушкане и това е! Спряла съм всякакви капки и чайове. Разлика с тях и без  тях няма. За щастие при нас положението не е толкова тежко. Дано да минават по - бързо!

# 12
  • Мнения: 469
Здравей!!!На нас ни помогнаха капки Бебинос и мехлемчето за коремче пак на Бебинос.Нищо друго не ни помогна ни чайове ни билки ни Сабсимплекс ни Еспумизан ел. само тези. Успех Hug

# 13
  • Мнения: 1 317
Инфакол му помогна на моя бебчо, ама той май имаше малко колики и не особено силни и тормозещи.

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Защо не си изследваш кърмата?
Наскоро една от нашите мами в отчетни се оказа, че има стафилококи в кърмата и бебчето пищеше от това.

Дано да не е това, но за всеки случай провери!

Успех и дано скоро отмине този перииод Peace!

Общи условия

Активация на акаунт