Някой има ли проблем с вестибуларния апарат?

  • 510 891
  • 789
  •   2
Отговори
  • Мнения: 135
Аз съм с такъв проблем откакто родих....

# 1
  • Мнения: 43
Аз също.
Вече 1 година от както съм родила и взех да си мисля, че нещо не ми е наред с главата  Simple Smile
Все съм изморена, все ми се спи и няквки проблеми с равновесието имам
А то се оказа, че и други мами имали същото оплакване
Да се надяваме, че е от недоспиването и нервите покрай отглеждането на бебоците

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз съм така. От 2 години. След силен стрес ми се получи. Ужасно е.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 288
При такъв проблем е добре да се отиде на невролог Peace

# 4
  • Мнения: 146
Не описвате съвсем подробно проблемите си, но от това което е написано не значи, че точно вестибуларния ви апарат е увреден. Може да става дума за вегетативна дистония, за прекалено ниско на моменти кръвно налягане и др. Лечението на различните причини е различно, затова човек трябва да е наясно с диагнозата си.

# 5
  • Мнения: 2 005
Аз също съм с такъв проблем от 3г. Cry Cry Cry Получих го от силен стрес , разбита вегитативна нервна система , докато ми открият проблема беше някакъв ад #Cussing out #Cussing out #Cussing out Отначало всички казваха , че е вирус с повръщане и виене на свят , защото това са ми симптомите Rolling Eyes много е неприятно  #Crazy #Crazy #Crazy Нарушение на равновесието и от там започва непрекъснато повръщане  Sad Направиха ми снимка на главата и тогава откриха , че е вестибуларни кризи, които получавам от нерви. Единствено се чувствам добре като пия Антелепсин  newsm78 Пия съвсем малка доза , но вече в продължение на години, като го спра отново зопочва това виене , нарушение в равновесието и ужасно повръщане #Cussing out

# 6
  • Мнения: 135
Аз нямам кризи с повръщане, само понякога ми се гади, но световъртежа е ужасен и усещам една нестбилност...
Ходя от 1 година на отоневролог и той казва, че е от нерви и преумора. Неговото обяснение е, че не ми оросява добре част от мозъка. Понякога се отчайчвам.....

# 7
  • Мнения: 2 700
Виж този сайт.
Мъжът ми също е с подобни оплаквания. Има шип на врата, от който не му се оросява добре мозъка. Невроложка му постави диагноза вегетативна дистония (след преумора и стрес), но алопатичните лекарства не му помогнаха.
Насочили сме се натам, но за момента не мога да дам повече подробности. Ще ходи утре на консултация.

# 8
  • Мнения: 43
ДЖиПи-то ми сложи диагноза стрес, нерви и недобро оросяване на мозъка и ми изписа Бетасерк.
Пих го 1 месец. Ефект Нулев.
Отидох на невролог и исках да ми направи Доплерова сонография. Оказа се, че имам добра проводимост и недоброто оросяване на мозъка отпадна като диагноза. Изписа ми антидепресанти Деанксит. Не мога да кажа дали има някакъв ефект, защото с тях или без тях тази нестабилност си остава.
Решила съм да отида на ЕЕГ. Поне със сигурност дфа знам какво ми е.
Потърсих второ мненение на невролог преди седмица. Каза, че неврологичния статус ми е добър. Явно е от социалната изолация и нервите покрай отглеждането на бебето.
 Simple Smile Реших да заменя Деанксита с чаша червено вино. Поне да ми става весело и да отдавам нестабилността в походката си на виното  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 135
Не мога да си представя, че от страс може да ми стане такова нещо. Но за съжаление и при мен май е така. Имам чувството, че не мога да вървя и ще се срутя. А лекарствата не ми помагат...

# 10
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Не мога да си представя, че от страс може да ми стане такова нещо. Но за съжаление и при мен май е така. Имам чувството, че не мога да вървя и ще се срутя. А лекарствата не ми помагат...


Това е повишена тревожност, която може да бъде и неосъзната! След като се осъзнае източника на тревожността и тя бъде премахната, вестибуларната система влиза в релси! Това е моят опит!

# 11
  • Мнения: 135
бях при личната и ми каза, че ако продължавам така ще трябва да се посъветвам с психиатър. Била съм в стрес и не намирала никакви причини и заболяания, след основен преглед. ..

# 12
  • Мнения: 28
И аз имам същият проблем.Здължително първо отидете на ушен лекар да проверят дали идва от ухото и след това на невролог.В момента пия вертигохил-хомеопатично и се чувствам добре.Иначе световъртежа ми се появи след силен стрес.Също проверявайте поне веднъж месечно кръвното.

# 13
  • Мнения: 135
Аз пия арлеверт, но ми се спи и съм си замаяна. Боря се със себе си защото съм на работа. Писна ми от лекарства, не ми помагат.

# 14
  • Мнения: 43
Алби, защо не опиташ с някакви упражнения за подорбряване на кръвообращението ?
Аз не съм последовател на разни учения и т.н, но наскоро ми попадна една книга на Норбеков. Там има упражнения за гръбнака и врата.
Бях започнала да ги правя и се чувствах много добре, но ги зарязах от мързел веднага като ми просветна.
Иначе май пак ще ги почвам

Общи условия

Активация на акаунт