Руло от парено тесто - чудесно предястие.

  • 13 441
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Вкъщи много го харесваме а и всички гости на които съм го поднасяла казват, че е много вкусно. Реших да ви предложа рецептата, надявам се да ви хареса!

1 ч.ч. вода
1/2 к.ч. олио
малко сол
1 ч.ч. брашно
От тези продукти се приготвя парено тесто.
Като поизстине се прибавят едно по едно 4 яйца и се бърка до получаването на гладка смес, която се разстила в квадратна или правоъгълна тава, намазана обилно с олио. Пече се на 200 градуса до получаване на златист цвят.

Плънка:
Стрива се с вилица бучка сирене (70-80 грама), прибавя се кутийка майонеза (аз ползвам "Краси"), добавя се нарязан на кубчета колбас (около 100 грама) и една краставица,  също нарязана на дребни кубчета. Подправя се на вкус с чесън на прах и копър, всичко се обърква добре.

Поизстиналия блат се обръща върху прозрачно фолио, намазва се с плънката, завива се на руло, увива се във фолиото и се прибира в хладилника да отлежи. Колкото повече престои толкова по-вкусно става (вкъщи няма кой да го чака повече от час-два)  Simple Smile

Докато се пече блата се надува неравномерно, но това е нормално.

Ето снимки на рулото от събота:
http://images20.snimka.bg/004571928.jpg
http://images20.snimka.bg/004571929.jpg

# 1
  • Мнения: 5 001
Страхотно изглежда.....Бих го направила с удоволствие само дето не занам как се прави това парено тесто....Не съм работила до сега с такова......Да не объркам нещо... newsm12

# 2
  • Мнения: 2 199
Страхотно изглежда.....Бих го направила с удоволствие само дето не знам как се прави това парено тесто....Не съм работила до сега с такова......Да не объркам нещо... newsm12

Ако не се лъжа парено тесто е това като за еклери  Grinning
водата, солта, захарта, маслото се кипват добавя се брашното като се бърка непрекъснато. Остава се мааалко да изстине и след това 1по 1 се добавят яйцата   chef

# 3
  • Мнения: 121
TheNMaster лесно е  Simple Smile

Водата, мазнината и солта се слагат на котлона да заврат, след това се изсипва брашното  и се бърка докато започне да се отделя от стените и дъното на тенджерката. Това се прави на много слаб огън, аз винаги бъркам с дървена лъжица. След това се прибавят едно по едно яйцата и ето ти го пареното тесто. От парено тесто се правят  еклери и толумбички. Успех, ако решиш да опиташ.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 001
Аха...примерно ми е ясно.Ама трябва да ми мине един път през ръцете, та да знам...Ще пробвам и ще докладвам.....      bouquet

# 5
Super Heart Eyes. Още утре ще пробвам.
Благодаря за рецептата  bouquet

# 6
  • Мнения: 121
Айля    bouquet

# 7
Точно тази рецепта ми дадоха миналата събота - наистина е много вкусно и ефектно.

# 8
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря за рецептата,страхотно изглежда,ще го пробвам. Hug
А краставицата кисела ли е или прясна,защото на снимката ми изглежда като прясна?

# 9
  • Мнения: 121
Краставицата е прясна.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря   bouquet

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 eat задължително ще се пробва.   newsm22

# 12
  • Мнения: 674
 И аз ще го направя! Даже още днес, ако имам време!  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 117
Интересна рецепта .Лесна за изпълнение  Simple Smile Ще го направя и ще пиша  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 474
Чудесно изглежда   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт