въпрос от същестествено /за мен/ значение

  • 2 975
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
 Ето какво значи - бременни сме в началото на 4 месец , в 16 та седмица искаме да направим едно изследване - мисля че се казваше аминоцентеза. Въпроса е дали ще стане ясно от какъв пол е детето. С първото нямах такова зверско любопитство, ама с това - ще се пръсна Wink Помагайте бе хора - не се издържа - и бъдещата майка само ме бъзика Grinning

# 1
  • Мнения: 27 524
Полът на детето става ясен от ехографа, в 4-ти месец вече се вижда, ако бебето е разположено добре.
Амниоцентезата е за аномалии на плода.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 85
Добре де - ама няма ли отнякъде да става ясно - Х У хромозоми??? и имало някакви триизмерни машини - всичко виждали - направо Биг Брадър

# 3
  • Мнения: 434
Амниоцентезата е много сериозно изследване с риск! Прави се за да се изследва вероятността детето да е с някакви дефекти! Мисля че не показва какъв ще е полът! Това може да се види и с най-обикновен ехограф!

# 4
  • Мнения: 85
Какъв риск

# 5
  • София
  • Мнения: 672
Полът на детето става ясен от ехографа, в 4-ти месец вече се вижда, ако бебето е разположено добре.
Амниоцентезата е за аномалии на плода.  Simple Smile

3Д ехограф ли имаш в предвид? Ако да - според мен ти е малко рано за него - може би към 18-20 седмица. Но ако бебето е застанало добре, може и да се види Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Показва пола, защото изследва ДНК за генетични болести. Но не се прави без сериозни показания!

# 7
  • Мнения: 2 755
Бременни? ShockedКолко сте? Мъж ли задава въпроса? Thinking

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Доколкото съм запозната, въпросното изследване се прави само ако го налагат резултатите от биохимичен скрийнинг, а не по желание. БХС се прави от 16 до 19 седмица и струваше около 30 лв., когато аз бях бременна.
Полът се вижда на обикновен ехограф, както вече са ти казали.
П.П. И аз не разбрах колко хора сте бременни и искате да правите изследвания? newsm78

# 9
  • Мнения: 27 524
Нямам предвид 3Д. На мен в 4-ти месец ми казаха пола с най-обикновен ехограф.
Амниоцентезата е взимане на околоплодна течност и евентуално парченце от плацентата за проверка на хромозомната верига, най-вече дали бебето няма Синдром на Даун. Препоръчва се, но не е задължителна, да се направи ако жената е бременна и е над 35 годишна възраст.
Рискът е от евентуално спукване на мехура и изтичане на околоплодната течност.

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Рискът се състои в това, че се взима от околополодната течност, за да се направи изследването.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 745
риск от аборт
но е малък
другите изследвания наред ли са
по желание ли е амниоцентезата или ви насочват към нея

# 12
  • София
  • Мнения: 672
Да, Блонди - нещо обърках цитата. Имах в предвид дали таткото нарича 3Д ехографа " триизмерни машини, направо Биг брадър"

Та татенце, амниоцентезата не се прави по желание, а ако резултатите от скрининга го налагат. И както са ти обясники момиченцата - има риск Simple Smile така че търпение и ехографчето Simple Smile

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
лекарят не ви ли каза тези неща newsm78

# 14
  • Мнения: 85
Много ви благодаря момичета - много сте мили, а явно лекарката е голяма коза, а и нали аз не влизам , а моята девойка все забравя нещо да пита вътре и така..... Още веднъж благодаря

Общи условия

Активация на акаунт