ЧЕЗ?!

  • 9 495
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 824
Тук ми е последната надежда!Преди два месеца се загледах във фактурата за изразходваната ел.енергия и с ужас установих,че плащаме 4-5 пъти повече дневна,от колкото нощна енергия!Естествено в апартамента няма никой по цял ден.Прибираме се вечер към 21.00 часа.Веднага подадох молба за сверяване на часовника на електромера в централния офис на ЧЕЗ -България в София.От там ми обясниха,че сверяването ще бъде направено в рамките на 7 работни дни.Това беше на 22-ри октомври.От тогава чакам някой да обърне внимание на часовничето,ама от ЧЕЗ ни вест,ни кост #2gunfire #2gunfire #2gunfire.През два-три дни се обаждам на горещия им телефон и от там все едно и също"Като бъде направена проверката на електромера ще ви уведомим"И така изминаха почти 40 дни,а аз продължавам да трупам по-големи сметки за ток.Проблема ми е в това,че нямам физическа възможност да отида пак до офиса им,поне до края на годината съм много натоварена в работата.Операторите на горещата телефонна линия на ЧЕЗ ми казаха,че е най-добре да звънна там,където съм подала молбата.ОБАЧЕ никъде не мога да открия телефонен номер на ценралния офис на ЧЕЗ в София.В услуги ми казха,че единствения обявен телефон при тях на ЧЕЗ е точно тази"гореща телефонна линия".Нито в сайта,нито в горещата им линия го имат тоя номер.Моля,ако някой знае тези "златни "цифрички дами ги предостави,защото вече не знам как ще се оправям с тия гадове.Или ако имате идеи как се излиза от този омагьосан кръг...

# 1
  • Мнения: 165
От тази гореща линия защо не ти дадат тези телефони? Струва ми се недопустимо да ги нямат.  newsm78

# 2
  • Мнения: 434
"Господари на ефира"  му е майката! (02) 946 33 27 или www.gospodari.com

# 3
# 4
  • Мнения: 824
Tersi ,много благодаря за линковете HugТам има телефоните,които ми трябват,ако имаше кой да ми вдигнееееееее.... #2gunfireСамо заето или първо свободно,после заето.Друг номер пък издава странни звуци,а бе думи нямам!denit,и аз мисля по този въпрос,но преди това ще се опитам да направя всичко,което се иска от мен,а после ще ги  bash bash bash

# 5
  • Мнения: 794
Някой ви краде мила...

Проверете дали съседите не точат.... според мен точно това правят!!!!

# 6
  • Мнения: 824
Някой ви краде мила...

Проверете дали съседите не точат.... според мен точно това правят!!!!
newsm78Не съм се замисляла за този вариант,но ми се струва невъзможно.А и часовника на електромера е общ на целия вход.Просто на никой от тях не му е направило впечатление,че плаща повече дневна от колкото нощна енергия. newsm78

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
miss sixty, докато не отидеш на място в централния офис и не вдигнеш скандал лице в лице няма да стане нищо. Минала съм по този път.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Викаш някоя телевизия, те си снимат, излъчват и ги подбират.

# 9
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Всичко е възможно. На нас също ни се случи миналата година да платим за два месеца два пъти по-висока сметка. Взех си два дни отпуск с предварителната нагласа да водя война. Но когато разрових в нета открих не само всевъзможни връзки с тях, открих Договора, който е между тях и потребителите, открих задълженията им, правата ни, всякакви начини за проверки, пускане на жалби, ценоразписи и т.н. И ако щете вярвайте, когато си знаеш правата процедурата е изключително проста и бърза.

P.S. При нас се оказа, че ни крадат съседи  #2gunfire

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Как точно се бяха прикачили съседите, нали кутията е заключена newsm78

# 11
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Нямам идея как, не разбирам от тези неща. Но един познат разбира, дойде, погледна мрежата, и вечерта като се видяхме каза, че ни крадат, даже изказа предположение кой може да е. Към днешна дата дори знам със сигурност кой е бил, но вече изгладихме отношенията с тях и се надявам да няма нови "ситуации".

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,при нас е същото положение. CloseПо цял ден лятото не сме си в къщи,прибираме се 24-1 часа от работа,през деня изключвам всичко от контактите-оставям само хладилника.Сметка под 75-80 лева не сме получавали.Таблото на Електромерите(които са три на брои-колкото апартаментите на етажа) е в коридора на външната стена на средния апартамент-пиша ви го цветно ,защото се съмнявам нещо.Започнах всеки ден да записвам електромера,когато излизам на работа електромера на средния апартамент върти ще се скъса-но резултатите на часовника не се променя-петчленно семейство са -къпят се ,перални се въртят,готви се......да не изреждам повече....Преди когато идваха бележки за ток(защото вече месеци наред такива липсват и на място разбираш колко дължиш)съседите никога не са плащали сметка повече от 20-30 лева-зима -лято тока им беше еднакъв,пък сега незнам,то техните резултати на часовника не помръдват с месеци ,та незнам дали и толкова плащат.Третия апартамент също плащат ниски сметки-по цял ден са си в къщи-нямам обяснение? ooooh!Възможно ли е да се товари нашия електромер по някакъв начин?Ако някой знае нещо или е запознат ,ще му бъда благодарна за отговора.Само да вметна още лятото трябваше да проверят таблото и още ги няма-електротехниците. Twisted Evil

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 01:39 от k.a.l.i.

# 13
  • Мнения: 385
Правете разлика между ЧЕЗ и Електроразпределение. Електротехниците са към второто, както и отчетниците. ЧЕЗ са основно услугите,тоест касите, Центровете за клиенти, фактурирането и т.н.
А и ако ви краде съседа това е работа на полицията,там се подава жалба.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Една съседка ходи, подаде молба за проверка на електромера в клона на електроразпределение в Младост1  и техниците дойдоха след 1 ден. Провериха го и го подмениха с друг. Нищо не е плащала за услугата.

Общи условия

Активация на акаунт