Пуешки дроб - какво да го правя???

  • 2 632
  • 8
  •   1
Отговори
  chef Здравейте,
имам нужда от вашият опит. Как да приготвя на принцесата пуешки дроб или пък не е хубав и да не си губя времето, моля ви за мнение??? Praynig

# 1
  • Мнения: 187
Той е като пилешкия, само мъничко по-твърд като че ли. Не намирам особена разлика. Може да го направиш на супа, печен в гювече с масло и тн.

# 2
  • Мнения: 5 001
Както пилешкия....задушен с лук и подправки,или с ориз, или топнат в брашно и сложен в намазнена тавичка и после във фурната....МЕжду другото къде намери толкова много пуешки дроб...не съм виждала да се продава.... newsm78

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 10:44 от TheNMaster

# 3
донесе ми го нашата баба Simple Smile те си гледат пуйки специално за принцесата, но са мноооого и сега вече блокирах от идеи за приготвяне  newsm78 , а техните дробчета дали са богати както свинския или...може ли да ми дадете рецепта как да го сготвя в гювече с масло?
благодаря предварително

# 4
  • Мнения: 5 001
Ами най-лесното е да измиеш дробчетата,слагаш ги в съда,добавяш малко джожден,черен пипер 1 щипка,масло и печеш.Когато е готово тогава солиш и наръсваш с пресен магданоз при сервиране....

# 5
  bouquet супер много благодаря ще пиша скоро как е минал обяда  Grinning

# 6
  • Мнения: 5 001
Печеш с капак и накрая го махаш само за цвят да се запекат.Може и картофено пюренце да спретнеш....  bouquet

# 7
стана супер вкусотия много благодария TheNMaster Simple Smile а останалото реших че ще и го сваря и ще го пасирам за пастетче, ама какви подправки дасложа, please advice Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 001
Ееее БРАВО !   bouquet . А за пастета виж това дали ще ти хареса...
http://www.pastet.com/

Общи условия

Активация на акаунт