сладък салам без яйца

  • 9 360
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Има ли някой идея как се приготвя но без яйца ?

# 1
  • Мнения: 7 474
Заповядай, една от рецептите е без яйца http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233268.msg5298291

# 2
  • Мнения: 3 927
Просто пропускаш жълтъците  Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68622.0

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей jjoy!

За спойка сложи само масло масло или крема сирене с масло.

# 4
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Вместо сурово яйце слагам мед, като съответно намалявам количеството захар. Не мога да кажа точни пропорции, защото винаги го правя на око. Понеже бисквитите докато ги начупя ми се израняват пръстите, измислих друга технология - бисквитите, както са си в опаковката ги слагам в здрав найлонов плик и загъвам свободно, но хубаво. После в още един плик и пак загъвам хубаво. Слагам ги на пода и започвам да тъпча отгоре, обута в равни обувки. Внимавам да не се начупят много, а да останат и по-големи парченца. Става бързо и безболезнено Grinning

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вместо сурово яйце слагам мед, като съответно намалявам количеството захар. Не мога да кажа точни пропорции, защото винаги го правя на око. Понеже бисквитите докато ги начупя ми се израняват пръстите, измислих друга технология - бисквитите, както са си в опаковката ги слагам в здрав найлонов плик и загъвам свободно, но хубаво. После в още един плик и пак загъвам хубаво. Слагам ги на пода и започвам да тъпча отгоре, обута в равни обувки. Внимавам да не се начупят много, а да останат и по-големи парченца. Става бързо и безболезнено Grinning

Снежи тъкмо си представих картинката!  Joy
Аз също слагам в плик, но бухам с чукчето за месо или с точилката раздробявам, но тук точилките са от дебелите! И орехите правя така когато ми трябват по-едри!  bouquet

# 6
  • Мнения: 336
Благодаря ви мацки знам, че при вас винаги мога да потърся помощ.  Hug A освен меда маслото си остава нали? В смисъл масло, какао, бисквитки, мед, орехи, захар и .... какво пропускам кажете ?  Wink

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 20:38 от jjoy

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
[

Снежи тъкмо си представих картинката!  Joy

natalyna, то си е направо за снимка Mr. Green
jjoy, аз слагам само масло (125 гр. - тук има пакетчета по толкова и ми е удобно), бисквити (около 300гр. или колкото преценя на око), 5 суп.л. какао, 1/2 ч. чаша захар и  течен мед. Орехи не слагам, защото малката ми дъщеря не ги харесва. Добавям мед докато сместа стане удобна за направата на руло, оформям го (върху алуминиево фолио), поръсвам го с кокосово стърготини, овивам ги добре във фолиото и го оставям да престои поне 6 часа в хладилника, преди да разреша да се консумира.
Последния път за разнообразие вътре в рулото сложих няколко готови шоколадови рула (с бял крем вътре). Стана доста красиво, пък и нелошо за ядене.

Общи условия

Активация на акаунт