Кога преминахте на 4-кратно хранене?

  • 1 073
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Кога децата ви преминаха на 4 хранения дневно и какви бяха те?

Благодаря предварително за отговорите! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 29
Моята дъщеря сама реши че няма да се храни през 3 часа, твърде много и се спинкаше. Тогава беше на 4 месеца, а и тогава минахме на АМ явно се засищаше повече. Наддаваше си нормално и не се притесних много от този факт.

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Още не е  Peace

# 3
  • Мнения: 46 489
Все още е на 5 кратно, на 3г. и 3м. е Laughing

# 4
  • Мнения: 4 621
Сама си състави такъв режим на около 8 месеца Peace

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Моята дъщеря сама реши да се храни по 4 пъти на ден на 8 месеца.Е понякога между храненията давам солетки,плод,сок,бисквитка.Сутрин закусва мляко с бисквити,каша,попара или плодово пюре.На обед зеленчуково или месно пюре,следобедна закуска кремче,каша,плод и вечер супа или АМ

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Все още е на 5 кратно, на 3г. и 3м. е Laughing

А колко от тези хранения са мляко (АМ, кисело или каквото яде)? Въпросът ми е и към останалите мами.

# 7
  • Мнения: 46 489
Сутрин като стане пие мляко и вечер като ляга също.
Останалите й са обяд, следобедна закуска и вечеря. Когато не е яла следобедна в градината или й е било малко, пие 1 мляко и преди вечеря, общо взето е фен на млякото  Crazy
Този режим й се запази горе долу от навършването 1 г., преди това имаше още 1 млечно, май към 24 ч., вече съм забравила  Blush

# 8
  • Мнения: 2 197
Моята мина на 4-кратно хранене още в 5-тия месец. Тогава общо взето и я захранвах с пюрета, а и вече беше на АМ, така че яденетата и бяха: сутрин мляко, на обяд зеленчуково пюре (ако не го ядеше друго не съм давала), след обяд към 18.00 плодово пюре без захар или каша и вечер мляко.
От 7-мия месец започнах да и редувам в закуската и попара и бисквити в млякото. На вечеря започна да яде по-твърда храна от 8-мия месец.

# 9
  • Мнения: 1 117
Още сме на 10-кратно хранене Mr. Green

# 10
  • Мнения: 179
От 5-я месец-сутрин зеленчуково пюре с 90мл АМ,на обяд същото ,следобяд  плодово пюре с  90мл АМ ,вечер каша приготвена отново с АМ ,понякога заменям вечерната каша с АМ с бисквитки,сама си изгради  режима  Wink

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Някъде от края на 5-тия месец, но тогава основно си се хранеше с АМ, плодови, зел.пюрета и каша ядеше много малко.
Сега се храни се така:
8.00 - АМ - около 200 гр
12.00 - зел. или месно пюре - 190 гр
16.00 - каша - 150-180 гр
18.00 - плодово пюре - различно, понякога цяло бурканче, понякога само 1/3 от него
20.00 - АМ - около 200 гр

# 12
  • Мнения: 702
Когато започнахме да взимаме млечната кухня на 6 месеца

# 13
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца - като навършиха 6 мес.
Закуска - около 8 часа - попара, каша, плодово пюре с АМ, грисове...
Обяд - ок. 12 часа - месно или зеленчуково пюре
Следобедна закуска - ок. 4 часа - плодово пюре, плодово млечна каша...
Вечеря - ок. 8 часа - нещо по-засищащо.

# 14
  • Мнения: 22 720
Късно,може би към 2г.

Общи условия

Активация на акаунт