Ще ми спрат ли майнчинството ако дам детето на ясли?

  • 635
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 966
Ако дам детето на ясли преди навършване на 2г.,без да почвам работа ще ми спрат ли майнчинството?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Ти си длъжна да информираш работодателя за това, че детето ти ходи на ясла. Майчинството ти се дава за ГЛЕДАНЕ на дете до 2години, когато не го гледаш ти е редно да не го получаваш. Ако работиш обаче ти се полага половината от майчинството към заплатата. Яслите дават редовно справки за децата, които ги посещават и ако те хванат (по ЕГН на детето), че вземаш майчинство, а детето ти е в ясла ще трябва да върнеш всичко накуп на държавата. Не си струва срама и ядовете за няколко месечното майчинство. Ако започнеш работа ще можеш да излезеш в платен отпуск докато детето се адаптира в яслата и така ще си вземаш цялата заплата + половината майчинство.

# 2
доколкото знам майчинството се отнема само, ако детето е на пълна държавна издръжка, т.е. в дом за изоставени деца и т.н., но не и ясла! въпроса е разискван по темите за майчинството тук из форума-потърси!  Peace

# 3
  • Мнения: 911
доколкото знам майчинството се отнема само, ако детето е на пълна държавна издръжка, т.е. в дом за изоставени деца и т.н., но не и ясла! въпроса е разискван по темите за майчинството тук из форума-потърси!  Peace


Преди години може би е било така, но сега НЕ е - и аз се интересувах по въпроса и като разбрах каква е работата бях неприятно изненадана. ra4e е отговорила много добре.
Логиката на държавата е, че ти се плаща, за да го гледаш (то па едни пари Mr. Green) . Явно се притеснява, че като го дадеш на ясла и не работиш може да започнеш да забогатяваш. Mr. Green

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
До колкото знам да.

# 5
  • Мнения: 1 897
Ако не почнеш работа-ще ти го спрат.
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.

# 6
  • Мнения: 261
Ако не почнеш работа-ще ти го спрат.
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.

Ще го спрат, ако те хванат. А май шанса да не те хванат е по-голям.

# 7
  • Мнения: 966
Благодаря за отговорите момичета.Ще помисля как да постъпя най-добре.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 695
Ако не почнеш работа-ще ти го спрат.
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.
Точно така.  Peace

# 9
  • Мнения: 911
Ако не почнеш работа-ще ти го спрат.
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.

Ще го спрат, ако те хванат. А май шанса да не те хванат е по-голям.

хич не й давай такъв съвет, защото я хванат и кирливите 200 лв ще й излязат из носа.

# 10
# 11
  • Мнения: 983
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.

А това сигурно ли е?

# 12
  • Мнения: 3 456
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.

А това сигурно ли е?
Разбира се. Като работеща майка на дете под 2 години имаш право на50 %.

# 13
  • Мнения: 983
Ако започнеш-имаш право на 50% от майчинството си.

А това сигурно ли е?
Разбира се. Като работеща майка на дете под 2 години имаш право на50 %.


Супер  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт