Мъжът,с когото нямаме сключен граждански брак.....

  • 1 009
  • 5
  •   1
Отговори
Мъжът,с когото нямаме сключен граждански брак ми взе детето,което е вече на 5 години и половина.Напуснах го по причини психически и физически тормоз.Водихме дела за определяне статута на детето,на които той се опита да ме изкара пропаднала жена.Явно такава е съдебната практика,защото нещата,които чух за себе си в съдебната зала ме изумиха.Както и да е,делата минаха и в момента чакаме да излезе съдебното решение.Интересното е,че го чакаме вече 8 месеца,през които той не спира с опитите си да ме върне при себе си.Изкарва ме безотговорна и незаинтересована от детето си майка.В същото време,аз непрекъснато го уговарям не само да ми разрешава да я виждам,но и да я вземам при себе си.Доколкото знам до момента на излизане на решението имаме равни права,но той определя нещата.Държа да подчертая,че когато му казах,че решението ми да го напусна е категорично,той я взе от деската градина и изчезна някъде,в смисъл-напусна града.Така аз нямах контакт с дъщеря си близо месец.Та въпросът ми е:редно ли е толкова време да се протака едно съдебно решение и какви са причините за това протакане(ако може така да го нарека)?И редно ли е да поискам от адвокатката си да пусне жалба за бавност при положение,че очакваме решението да е в моя полза???Моля,отговорете ми?

# 1
  • Мнения: 753
как така ще ти вземе детето нали нямате сключе брак, зажалявам за невежеството, но при какви условия бащата с такъв казус без брак могат да вземат детето?

# 2
  • Мнения: 2 274
Когато детето е признато, бащата има същите родителски права, каквито и майката.

# 3
  • Мнения: 1 809
E как така 8 месеца са минали и решението не е излязло?!  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Най-добре пусни питането във Въпроси към адвокати - там ще ти кажат точно как стои въпросът в правен аспект и какви права имаш самата ти.
А моят съвет е - намери си добъл адвокат! Каквото и да ти казваме, ако БНД е с добър адвокат - сама няма да се справиш мисля аз.

# 5
  • Мнения: 911
 Shocked

абе, как така ще вземе детето и цял месец няма да имаш контакт с него? това не се ли класифицира като отвличане???  newsm78
глупости говоря, ама защото се страхувам, че и моето БНД/ЕРД е способен на такова нещо, а не защото гледам много кримки по телевизията... Sick

потърси си наистина много добър адвокат!
П.С. пиши на Пела!!!

Общи условия

Активация на акаунт