Цветна снимка и надежда за бебе

  • 2 828
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте момичета, в четвъртък си направих цветна снима, след като измина 1година в опити за бебче и накрая някой лекар реши да ми обърне внимание, а не само да ме съветва "ами сменете позата" както беше при предния лекар. Оказа се, че съм минала възпаление в следсвие на което матката ми се е изместила в ляво и съответно на цветната снимка се видя, че дясната тръба е запушена и придръпната заради изместването. Вие забременяхте ли по лесно след цветната снимка и след колко време, да зная дали имам шансове. Сега докторката смята да ме лекува с два антибиотика поради пораженията върху матката от възпалението. Но отделно се оказа и висок пролактин - за него ми предписа Парлодел. Някоя взимала ли го е и имали ефект.

# 1
  • Мнения: 218
Здравей,мила Снежи! Постингът ти е написан все едно е за мен,с тази разлика,че на мен никога не са ми казвали,че матката ми е изместена в ляво заради възпаление.Когато ми дойде за 1 път беше с адски болки,както ми е цикълът по принцип,и още девствена ходих на Док заради тези болки и той ми каза,че матката ми е обърната и изместена в ляво, и че това не е нищо необичайно.Винаги съм била с доста болки по време на цикъл,но от няколко месеца насам нямам абсолютно никакви болки.
И аз бях чувала,че след цветна снимка шансът за забременяване е по-голям(влиянието на контрастното вещество уж било такова).Направих цветна снимка през август тази година.Резултатът беше сравнително добър,тоест лява тръба-проходима,при дясна имало някакъв проблем,който може и да е преодолян от веществото,може и да не е(цитирам думите на лекарката,която ми направи снимката,така и нямам нищо черно на бяло).Но според нея при наличието на 1 съвсем здрава тръба и на още една,която е полуздрава(да не изпадам в подробности и да цитирам думите й) не би следвало да има проблем за забременяване. Не са ни открити други проблеми,за момента,спермограмата ни е с отлични показатели и аз все още не съм бременна.Но пък точно от форума се запознах с 1 момиче,което след почти 4 години опити и недоказан проблем забременя,и дори вече роди близнаците си,точно в месеца след цветната снимка!
Така че не знам,мила, какво да ти отговоря,освен да ти пожелая успех,както и на всички борещи се за нов живот момичета!

# 2
  • Мнения: 7 718
В момента ли имаш възпаление, та ще пиеш антибиотик? Аз разбирам, че е било преди време и вече няма смисъл.
Свали си полактина - това е основателна причина за незабременяване.

# 3
  • Мнения: 55
Здравей Снежи!
При мен цветната снимка имаше ефект- тръби проходими, но с леки възпалителни сраствания. След ЦС правих десет дневен курс физиотерапия, и резултата не закъсня. По - точно, забременях на шестия месец след ЦС.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 43
Здравейте момичета!
Аз малко късно се включвам в темата, но все пак за протокола:
аз забременях на 2 мес след цветна снимка след 7 годишно чакане. Всички резултати от изследванията, направени от мен и съпруга ми бяха ОК.

Успех на всички! Praynig

# 5
  • Мнения: 340
Е това е темата и за мен, затова се записвам в нея. Предстои ми цветна снимка на следващия цикъл. Ние сме с перфектни изследвания до този момент и аз също се надявам, че ключето от палатката най-после ще се намери. Това ни е 16 цикъл, сега съм ден пред ову. Снежи, Теди желая ви скорошен успех  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
puh golqm,успех!

Общи условия

Активация на акаунт