Днес изплюх камъчето!:)

  • 2 057
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 242
Днес най- после се престраших да кажа на педиатърката си че не спазвам нито една от заръките и за храненето, не съм захранила и ще започна след 6
навършени месеца! Тя избухна в смях " и ти ме оставяш всеки месец да ти обяснявам и пиша кога какво да даваш и аз си нареждам ли нареждам Laughing ?"
 Ами олекна ми да ви кажа Whistling , и то много, защото все се тревожех скоро като започна, ако на Ивата нещо не й понесе към кого ще се обърна, нали трябва да имам подкрепата й. Бях се надъхала да обяснявам надълго и широко, евентуално да се карам, даже ако се наложи да я сменям. Слава Богу не се наложи, жената излезе разбрана и каза ми добре, то може така, а може и така, ти си решаваш, но рискуваш защото не даваш витамини. В края на консултацията даже вече ме хвалеше и демонстрираше Ива като 5 месечно бебе тежащо 7.700кг само и изключително на кърма!!! Sunglasses  Зарадва се на нощното кърмене в полусън и спането с малката, даже се отнесе в спомени от подобни моменти с нейните две дечица .Tired
Ианенада ме отвсякъде тази женица, и много ме зарадва! #Milti
Така че младите майчета нека не се свиват и лъжат като мен а да си отстояват решенията Crossing Arms , не се знае от къде ще изскочи зайчето. Laughing
Това е момичета, похвалих ви се! Heart Eyes

П.С. Да попитам (негърски въпрос) ако майката пие или приема повече желязо след като бебето навърши 4 месеца дали това ще се отрази на неговия хемоглобин? Thinking  На недостиг на желязо в майчиния организъм ли се дължи ниския Хб на късно захраненото бебе? Питам за да си помогна, а не другия месец  като направим изследванията да цъфнем и ние  и педито да каже "видя ли че бях права" Twisted Evil
Извинете че стана толкова дълго. Embarassed  

# 1
  • Мнения: 1 586
Чудесна новина!:) Дано има повече такива педиатри Simple Smile
За желязото - изчерпва се в организма на бебето, не в твоя. Няма смисъл от взимане на железен препарат от теб. Захранването естествено урегулира нещата. В момента даже върви темата на free soul по въпроса  - виж я.
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 274
Ей, стопли  ми сърцето с тази история!
И аз се чувствам гузна пред моята, ама ....
Днес сме на консултация и ще пробвам да се изповядам!!!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
newsm10 Поздравления!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
Браво Мери! newsm10
И на мен ми предстои такова разкритие,но не съм сигурна,че моят педиатър ще реагира като твоята.Като се има предвид,че последният път ме пита дали още подслаждам водата,а аз въобще никаква не давам Embarassed .Общо взето се надлъгваме все още,но......ще трябва и аз да изплюя камъчето пък каквото ще да става.
Все пак ти ми помагаш с темата,да съм по-решителна Wink
Благодаря,че се похвали!

# 5
  • Мнения: 350
Бравооо! Дано да има повече такива педиатри!!!! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 713
Grinning  Grinning  Grinning Моята изобщо не знае как се захранваме, а и не я интересува, изобщо не ме пита, което ми е много странно. Само в на4алото си изрецитира какво трябва да бъде и това беше. А онзи ден не знам как й се отвори устата да пита дали имам въпроси, може би защото нямаше пове4е мами след мен. И ме хвана страшно яд отново като я 4ух как на едно май4е казваше, 4е 2-месе4. й бебе трябва на ден да поема 50гр сок и 50гр плод.пюре; отделно около кантара за мерене бяха разхвърляни брошури на Аптамила. И отново се връщаме на болния въпрос защо няма такива в кабинета как да се кърми успешно. Imp  
Твоята поне си прави труда да ти пише с какво да захранваш Wink

# 7
  • Мнения: 8 450
И ние още се надлъгваме за захранването.Но педито ми много не се интересува какво правя.Само си казва рецитацията и аз кимам послушно.Яд ме е на себе си естествено че не и казвам.Кога ли и аз ще се престраша?Браво,Мери! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 704
хехе! това ме развесели.. тя си била свестна женицата, ама кой да знае  Wink

по тоя повод да ви кажа мойта последния път почна да пуска някви отвеяни реплики за сокчета, пюренца и т.н. аз обаче както винаги - ТЦЪ и тя като се нахили и ми вика `еми да точно така - като в белите страни ще си ги гледаме вече бебетата` .. аз казвам - поне още месец ще е само на кърма, а тя очевадно много доволна от себе си добавя `а още по-добре до 6ти вкл.`:lol: много весело стана де.. видя ми се направо щастлива, че не и се налага да кара по бг схема и да ме убеждава в преимуществата на горното Wink

# 9
  • Мнения: 565
Аз на моята и казах без никакви угризения още в началото.В крайна сметка тя може да ми даде само съвет, не да реши вместо мен.Пък и нейните идеи за захранване бяха доста безумни!!! #Shocked
Като и казах тя отговори:"ок., в доста страни правят така"Simple Smile Grinning
"Ура" за разбраните педиатри:)

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, добре, де, като се е отнесла в спомени за своите деца (цитат), като се е зарадвала, че не трябва да убеждава в преимуществата на ранното захранване (цитат от друг педиатър ) за какъв дявол трябва да проповядва ранно захранване?? #Shocked
Какъв плод, който още не му е сезона, е имала в устата си, че препоръчва едно, а на себе си респективно на децата си, е прилагала съвсем друго.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Моята също реагира като "разбрана":
"А ти ще кърмиш и ще захранваш по европейския начин...ами, добре!"
Добре, добре, ама аз го знам "европейския начин", а комшийките дето не са и чували за него - да ръгат сокчета и пюренца, щото няма кой да ги светне (мен ме гледат като паднала от една съседна планета, като отворя дума за късно захранване Imp )

# 12
  • Мнения: 516
За съжаление,
аз така и не се навих да споделя с нашето педи за късното захранване Sad
Но тя май-сама се досети,4е нещо действеам по други методи.
Не ме е разпитвала,винаги си пееше урока за  зелен4уците, месото,сиренето-аз винаги казвах,4е смятам да из4акам,защото имам достатъ4но кърма и детето се 4увства добре.На 6 месеца имахме перфектен хемоглобин-127,без да сме яли нищо друго освен кърма.
....Но дале4 съм от мисълта да се лъже до откат педото,рано или късно трябва да се сподели,кое смятаме за най-правилно в отглеждане на детето и защо постъпваме така.

# 13
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Ina Sebieff
Е, добре, де, като се е отнесла в спомени за своите деца (цитат), като се е зарадвала, че не трябва да убеждава в преимуществата на ранното захранване (цитат от друг педиатър ) за какъв дявол трябва да проповядва ранно захранване?? #Shocked


е и аз това се зачудих.. хем знаят кое е най-добре, хем `за всеки случай` си дават постарому..
мойта искрено се зарадва като видя, че има пред кой да се покаже колко е открехната едва ли не.. все едно не смеят, да не би нещо после да ги обвинят че го дават много авангардно и видиш ли оттам има проблеми някви детенцето.. шантава работа..  вика ми - може нещо сокчета да пробваме другия месец, аз - ТЦЪ, сокчетата някой ден след всичко друго.. и тя подскача весело - ами да, като дойдат черешите, тогава сокове, пък те и без това за кво са и, ще вземем да и докараме някви колики пак и т.н. ОБАЧЕ - първо аз казвам какво ще правя и тя се съгласява охотно, а не обратното  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Мери
П.С. Да попитам (негърски въпрос) ако майката пие или приема повече желязо след като бебето навърши 4 месеца дали това ще се отрази на неговия хемоглобин? Thinking  На недостиг на желязо в майчиния организъм ли се дължи ниския Хб на късно захраненото бебе?


Доколкото зная и съм чела, кърмата е бедна на желязо. Бебето натрупва желязо още докато майката е бременна. Запасите му достигат някъде до около 6-я месец. Затова толкова стриктно се следи хемоглобина на бременните, за да може малкото човече да си натрупа достатъчно желязо.

Общи условия

Активация на акаунт