Знаете ли, че ...

  • 11 445
  • 234
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Предлагам да си отворим една такава тема, в която да споделим по някой интересен факт, който сме научили, покрай отглеждането на децата си - нещо, което ни е впечатлило, статистика, която сме чули или прочели или най-вече - полезен съвет за другите мами...


Мен /не знам защо/ ми беше доста впечатлявящ факта, че бебешкото стомахче е голямо колкото юмручето на бебето

другото, което не знаех, е че колики не се лекуват, а само се облекчават отчасти ...

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами, аз ако тръгна да споделям всичко, което не съм знаела, сигурно повечето от вас ще умрат от смях Mr. Green
Не знаех, например, че бебетата, които още нямат зъбки, могат да отхапват и то доста стабилно само с венците Simple Smile

# 2
  • Мнения: 941
Ами, аз ако тръгна да споделям всичко, което не съм знаела, сигурно повечето от вас ще умрат от смях Mr. Green
Не знаех, например, че бебетата, които още нямат зъбки, могат да отхапват и то доста стабилно само с венците Simple Smile
    Joy  и аз така,много неща научих оттук,ама къснооо..

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това за стомахчето и юмрука не го знаех Thinking

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
...факта, че бебешкото стомахче е голямо колкото юмручето на бебето...

Това е напълно валидно и за възрастните... Става въпрос за празен стомах в нормално състояние...

# 5
  • Мнения: 176
Ами, на мен ми беше интересно да разбера, че:

- бебето, ако е момиче, още в корема на майката, някъде около 4 месец на бременността има вече ячйчници, които са готови да отделят яйцеклетки;
- че ларинкса е орган, който позволява на децата да сучат и , променяйки функцията си после им позволява да говорят;
- че кожата на крачетата през първата година е много по-нежна от тази на ръчичките;

# 6
  • Мнения: 6 441
-Кърменето е толкова полезно и се препоръчва и след годинката(мислех си ,че бебетата се кърмяъ до 5-6 мес)
-За първи път чух за глутена

# 7
  • Мнения: 27 524
До двегодишна възраст децата нямат капачки на коляното.

# 8
  • Мнения: 4 496
...Че големината на  очната ябълка на бебетата е с размера на възрастен човек. Тоест очите не растат. Затова очите на бебетата са "големи".

# 9
  • Мнения: 6 441
До двегодишна възраст децата нямат капачки на коляното.
Shocked Shocked А какво имат?И защо нямат? Shocked

# 10
  • Мнения: 27 524
Shocked Shocked А какво имат?И защо нямат? Shocked

Нищо нямат. Ами, просто нямат.  Laughing Образува се около 2 годинки.
Не е проблем и възрастен човек да ходи, да тича и да качва стълби и без капачка  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 376
Че плача при малките бебета всъщност няма нищо общо с развиването на белите дробове както е широко разпространено,а е точно обратното.

# 12
  • Мнения: 1 183
Разбрах,че малките деца когато са болни(но не с висока температура) траябва да стоят много на вън,даже и да е студено-така оздравявали по-бързо и е много полезно.

# 13
  • София
  • Мнения: 127
Браво за темата!  bouquet
 newsm78

# 14
  • Мнения: 5 539
Бебетата се раждат без сливици. Образуват се по-късно, май след годинката.

Общи условия

Активация на акаунт