Пак съм аз с въпрос за соковете:(

  • 969
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
пак съм аз с въпроса за соковете.
Моля да ми обясните,ако имате повече практика от мен.
въведох сок от ябълка и се прие добре.По лъжичка днес,2 утре и т.н ,докато си изпи цялата доза 30 мл. и следобед още 30мл.
Въпросът ми е,след няколко дни смятам да му дам сок от круша например или морков,ще видя.
И с новият сок ли трябва да започвам първо с една лъжичка,после 2, 3 и т.н докато стигне до 60 мл. за деня?
Така със следващ плод докато не ги пробва всичките?
Мерси

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 23:29 от Vivi

# 1
  • Мнения: 707
Да, точно така  Simple Smile.
Ако детето е над годинка може и по-смело  Wink.

# 2
  • Мнения: 1 596
Не ,на 6 месеца е,благодаря ти:)

# 3
  • Мнения: 508
Да, точно така  Simple Smile.
Ако детето е над годинка може и по-смело  Wink.

А, вече въведените може и да ги смесваш. Сок от ябълка и морков например

# 4
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря, а сега имам и друг въпрос.
От утре,ще започна даване на зеленчуково пюре.Чувала съм че трябва да е от само един зеленчук,а не може ли да започна с 2-от готовите на Хип -картоф с морков,после да дам картоф и  нещо друго и така да изредя всички видове картоф+друг зеленчук?
Като започна даването на зеленчуковото пюре си остава даването на сокчетата 2 пъти на ден?
Моят педиатър каза да започна с 4 лъжички зеленчуково пюре,утре 8,вдруги ден 12 и така все добавям 4 лъжички ,като намалямам млякото-докато изчезне.
Добре но по колко зеленчуково пюре трябва да изяжда на едно ядене-обедно,като грамаж имам предвид.Той си пие по 150 гр мляко,докторът каза да не го увеличаваме.Та 4 лъжички се чудя,няма ли да му дойдат много като за начало newsm78 Просто се чудя.
Какво ще ме посъветвате.

# 5
  • Мнения: 106
имай предвид, че ние точно с картоф и морков се запекохме яко !!!
и после да не обяснявам  Sick, от тогава имахме проблеми 3 седмици и ... пуснала съм друга тема по въпроса.
Но пък и всяко дете си е различно и понася храните различно  Hug
ние също и по-бавно се адаптирахме към количеството, и беше седмица по 2 лъжички, после по 3 и така... пробвай с по-малко докато видиш, че си ака редовно, аз не обърнах внимание и...

# 6
  • Мнения: 5 940
В началото на захранването винаги започвах с по две лъжички, после четири, осем и накрая колкото изядеше. Сега вече давам доста по-смело, започвам с четири -пет и след няколко дни цялото. Захраних обаче доста рано, при навършени четири месеца, сега синът ми е на почти шест и доста зеленчукови и плодови пюрета е хапвал. Да чукам на дърво, никакви проблеми е нямал.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
С всяко ново нещо е така.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За пюрето- не е редно за започнеш с двукомпонентно пюре. Ако за нещастие направи негативна реакция няма как да разбереш към какво е била тя. Започни сам с картоф примерно, обикновено се приема много добре от децата. Лично аз започвах захранване с 2-3 лъжички от новата храна, на другия ден 4-5 и т.н. до достигане на пълната доза. Тя пък от своя страна зависи от апетита на детето ти. Като цяло 1 бурканче пюре от 120-150 гр е достатъчно, макар че дъщеря ми примерно на 6 месеца ядеше по 190-200 гр пюре на хранене (захранена е на 4 месеца).

# 9
  • Мнения: 2 960
Ние също започнахме с еднокомпонентно пюренце-най добре е от картоф. Може и морковче. Малкият много хоресваше картоф и тиква на Хип.Значи след като му дадеш картоф ...необходимите лъжички....свикни го и с еднокомпонентното тиква/на Хип/.Така давай после картоф с тиква,морков с тиква, после въведи полека още един зеленчук ....след като свикне с него можеш да комбинираш с вече дадените.А пък има + тиквата пречи бебо да се запече.
   За количеството- четири лъжички и 150 АМ за шест месеца изобщо не са много./Нали на толкова е бебето/.Ние на 6 м.изяждахме по 160-180 от зеленчуковите/ че и месни/ пюрета...който са доста засиштащи
    newsm10  Сокчето си остава ,но аз например не го давам веднага след като яде на обяд.....давам сокче напремер 30-50 мл. два часа преди ядене и слетобед около 15 часа ....ядем каша-кисел към 17 часа- Така коремчето не се претоварва-Бебо е сит и спокоен[smilie=smile3524.gif]

# 10
  • Мнения: 1 596
Ние също започнахме с еднокомпонентно пюренце-най добре е от картоф. Може и морковче. Малкият много хоресваше картоф и тиква на Хип.Значи след като му дадеш картоф ...необходимите лъжички....свикни го и с еднокомпонентното тиква/на Хип/.Така давай после картоф с тиква,морков с тиква, после въведи полека още един зеленчук ....след като свикне с него можеш да комбинираш с вече дадените.А пък има + тиквата пречи бебо да се запече.
   За количеството- четири лъжички и 150 АМ за шест месеца изобщо не са много./Нали на толкова е бебето/.Ние на 6 м.изяждахме по 160-180 от зеленчуковите/ че и месни/ пюрета...който са доста засиштащи
    newsm10  Сокчето си остава ,но аз например не го давам веднага след като яде на обяд.....давам сокче напремер 30-50 мл. два часа преди ядене и слетобед около 15 часа ....ядем каша-кисел към 17 часа- Така коремчето не се претоварва-Бебо е сит и спокоенsmile3524

Благодаря ти много за дългият отговор и полезенSimple Smile
Да на 6 месеца е почти,но доктора предцени да не увеличавам количеството мляко,защото си наддава по килограм на месец.
Попитах доктора с какво пюре да започна само от един зеленчук и той каза морков,защото само картоф не се произвежда.
Но за жалост бебето не прие моркова и съм много тъжнаSad
Разплака се, мръжи се ,върти глава...
И сега се чудя, с какво да продължа...

# 11
  • Мнения: 268
 mamma mia  -  няма какво да се чудиш свари му картовче и го пасирай- домашното е ароматно и вкусно,сигурна съм,че по натам ако смариш и морковче ще му хареса!!!  chef

# 12
  • Мнения: 1 596
Благодаря Heart Eyes
Ще пробвам,но нали следвам указанията на педиатъра Sad

# 13
  • Мнения: 4 447
Не ,на 6 месеца е,благодаря ти:)

Мъъънинки сет бреее... мънинки  Tired

# 14
  • Мнения: 508
сокове и аз не съм сигурна дали да даваш и май по-добре недей.А с другите неща аз лично карам много внимателно.Първо 2 лъжички,после 4,трити ден-8 и така поне 5 дни до достигане на цялото количество.

Общи условия

Активация на акаунт