синът ми постояно посяга да удари.

  • 1 541
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Той е на 1 и 6 месеца,удря всеки който му се порадва,но понякога посяга и с предмети.Знам 4е при4ината е по голямата му сестра 5 години,за6тото тя го удряше като той и вземе нещо нейно.Незная как да постапя.Карам му се но той по агресивен става.Моля  baby_neutralдайте ми савет

# 1
  • Мнения: 394
Май на тази възраст са такива момчетата! И моя калпазан е на 1и 10 и е същата работа даже като се ядоса и го гушна почва и мен да ме бие!

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моля, моля, не са такива момчетата.  Naughty Момчетата са такива, каквито си ги възпиташ. Едно дете на тази възраст вече може да разбере, че да удряш не е редно.
И не бива да се допуска голямото дете да удря малкото (нито обратното, разбира се).
Ако не иска да му взимат играчките, може да се скара, да ги премести, но не и да удря.

# 3
  • Мнения: 3 886
Моля, моля, не са такива момчетата.  Naughty Момчетата са такива, каквито си ги възпиташ. Едно дете на тази възраст вече може да разбере, че да удряш не е редно.
И не бива да се допуска голямото дете да удря малкото (нито обратното, разбира се).
Ако не иска да му взимат играчките, може да се скара, да ги премести, но не и да удря.


подкрепям напълно когато малката удари брат си аз я пляскам през ръката и тя замръзва разбира че не е правилно.Той не я бие но   това не и пречи да му посяга.Сега вече не толкова поради факта че я  поставям на мястото и когато трябва  Peace

# 4
  • Мнения: 394
Аз като плясна моя през ръката че е ударил сестра си той започва яросно да удря и вика. от наказание още не разбира! А и моя от малък е много нервен и ревлив и нито от думи нито от наказания разбира! Като го напляскам той почва да отвръща да скуби и бие а после реве и посинява и като го гушна и му обяснявам че така нетрябва след половин час все едно нищо не сме правили!

# 5
  • Мнения: 47 956
и моят е такъв, но се научи на това в яслата
имаме и кака, но тя не го е била никога
иначе мисля че не е само до възпитание, възпитавам ги еднакво, но реагират различно

# 6
  • Мнения: 2 774
Моя и той от скоро започна да посяга да удря ,хвърля си водата,бибата(това е когато е ядосан за нещо) и други такива странни неща се опитва да прави...И аз не знам от къде  newsm78,не съм го пердашила досега,не се сещам и да е виждал някой да посяга на някого....
По принцип е кротък,но от време на време му избиват едни ей такива странни изблици когато блъска всичко около себе си,посяга да ме удря...И аз съм в чуденка  newsm78,ако го нашляпам(така ми се иска  понякога Whistling ),няма ли да стане като "Бий магаре ,по-магаре"?  Ако не реагирам...той ще реши,че няма нищо нередно да се държи по този начин...Ще следя темата с интерес.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
... когато малката удари брат си аз я пляскам през ръката и тя замръзва разбира че не е правилно...

Какво разбира, че не е правилно?  newsm78 Да се удрят по-големите вероятно, а правилната посока е на обратно - По-големият да удря по-малкия   Mr. Green

Мисля, че всяко дете минава през този период. Дъщеря ми също го имаше и на моменти и до сега посяга. Хващах й ръката и повтарях: "Мама не те бие - не я удряй и ти."  Това като по-малка. Сега водим дълги разговори за гнева и това да го насочваш в правилната посока или за увеличаването на невъзможността да получиш нещо, ако използваш погрешен подход.  Whistling

# 8
  • Мнения: 3 886
... когато малката удари брат си аз я пляскам през ръката и тя замръзва разбира че не е правилно...

Какво разбира, че не е правилно?  newsm78 Да се удрят по-големите вероятно, а правилната посока е на обратно - По-големият да удря по-малкия   Mr. Green

Мисля, че всяко дете минава през този период. Дъщеря ми също го имаше и на моменти и до сега посяга. Хващах й ръката и повтарях: "Мама не те бие - не я удряй и ти."  Това като по-малка. Сега водим дълги разговори за гнева и това да го насочваш в правилната посока или за увеличаването на невъзможността да получиш нещо, ако използваш погрешен подход.  Whistling
Разбира тя разбирааа такава  лисица е че послве  само върви и го гали където го е удряла .А като замръзне такъв поглед вади Mr. Green Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
Мъри и той от 1 седмица насам започна да ме удря докато го обувам, например. С ръце, с играчка..., каквото държи...
Научи това в яслата, досега не го е правил...
Освен това вика - Твойта мамааа!
Попитах го кой говори така, а той ми каза, че Марти - едно момченце от неговата група.
За месец и една седмица стаж в яслата се научи да се бие, да се блъска и да псува...

Смятам, че е нормално да минат през такива етапи, през които да разберат докъде може да стигнат. Тук е ролята на родителя и възпитателките в яслата да покажат на детето докъде е границата. Защото веднъж видели дадено действие, те го повтарят, много ясно, това е основен принцип на развитието...И ако родителите отговарят на агресията с агресия, може и да се обърка нещо...Смятам, че трябва много да им се говори и обяснява.
И на техните удари да не се отвръща с друг удар. Аз използвам малко театър - "извиквам" от болка, започвам да "плача" и му казвам как ме е заболяло. Казвам му да удари себе си да види как боли...Винаги започва да ме целува, след известно време ще разбере, че така не е хубаво...Поне се надявам, де!

Да уточня, че се е случвало няколко пъти да го плясна през ръцете когато започне да бърка в кофата за боклук и в контактите, но това чак след като поне три пъти съм предупредила много сериозно.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Май на тази възраст са такива момчетата! И моя калпазан е на 1и 10 и е същата работа даже като се ядоса и го гушна почва и мен да ме бие!


И ние сме такива бесни.

# 11
  • Мнения: 4 406
според мен проверява може ли с бой да се постига нещо... т.е. период е. трябва много твърдо да му покажете, че такова поведение и действие не е подходящо.

# 12
  • Мнения: 275
   Да те успокоя...това ще продължи до към 3-та и 4-та година CrazyГолемият ми син беше така от 9 месечна възраст излизаше от количката и захапваше всички други бебета. Голям срам брах тогава и ми беше много трудно и загубих много приятелки .
  Сега малкият е по различен от баткото , но неговата  агресията е насочена само към мен удряме ,скубе ме и крещи....и аз незнам какво да ги правя тез мъже.

# 13
  • Мнения: 3 456
според мен проверява може ли с бой да се постига нещо... т.е. период е. трябва много твърдо да му покажете, че такова поведение и действие не е подходящо.
Подкрепям

# 14
  • Мнения: 25
4ух много добри отговори,но едно сам абсолютно сигурна,4е има разлика между мом4е и моми4е.Възпитавам ги по един същи на4ен,дъщеря ми никога не е посягала да удари някого.може би в Д.градина си посягат,но това е като стана на 4-5 години.Но откакто се роди брат4ето и,тя запо4на да ревнува 4е вниманието не е само към нея.Мисля 4е ве4е е спряла с агресията.Много говорихме,но сега той е удря,но не само нея.

Общи условия

Активация на акаунт