Как се прави филе с гъби?Спешно ми трябва рецептата...

  • 15 001
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Дъщеря ми има в четвъртък рожден ден и съм си наумила да приготвя за вечеря филе с гъби.Имам въпрос пържолките пекат ли се,пържат ли се...и може ли някой да ми каже как се прави соса,с който се поливат.Само моля ви по-бързичко ми пишете,че няма много време...Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 1 679
През лятото приготвях Пълнени картофи със сос от гъби.
Спомням си, че доста порових докато намеря рецептата за соса, но си заслужаваше - стана много вкусен.
За съжаление не го записах. Ще потърся сега, ако го открия ще пиша.
Виж и ти в Google.

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 16:30 от Smiley*

# 2
  • Мнения: 2 133
Лично аз пържолите ги пека с малко зехтин, вино, вода и гъбите под фолио. Соса -купувам една гъбена крем супа на Маги. Там пише в колко вода се разтваря за да се прави супа- значи за соса трябва да се разреди в 2 пъти по-малко течност. А течността е соса в който са се пекли пържолите. Ако е по-малко допълвам с вода. След като сосът заври добавям изпечените гъби, и намалявам. Оставям да поври 10-15 митути

# 3
  • Мнения: 224
В соса слага ли се брашно?

# 4
  • Мнения: 3 036
Аз леко запържвам филето и го нареждам в йенска тавичка.
Редя ред филе,ред гъби,ред колелца топено сирене.
Накрая чаша бяло вино,една малка сметена на Данон и във фурната.

# 5
  • Мнения: 1 679
Не можах да открия рецептата за соса, но намерих тези рецепти:

Свинско филе с гъби
Месото се реже на тънко. Запържва се предварително. Нарежда се в намазана с мазнина тавичка и се покрива отгоре със сварени гъби, върху които е сложено парченце сланина. Така подредените филета, залети с малко вода се пекат на фурна.

Сос от гъби
Лук, нарязан на дребно се пържи в масло и към него се прибавят предварително сварени гъби. Слага се брашно. Пърженето продължава, като се внимава да не загори. Полученото се разрежда с бульона, в който са врели гъбите. Ври 10 минути. Слага се сол на вкус. Прибавя се и малко червено вино.

# 6
  • Мнения: 444
Аз пържа свинско бонфиленце , слагам върху канапе от пържена филийка (резина)! Отделно задушавам гъби- печурки с малко масълце , и когато са готови заливам с разредена гъбена крем супа на Маги ( наполувина вода от написаното на пакетчето ) Оставям малко да поври и заливам филийката с месото , гарнирам с пюре или пържени картофи !

# 7
  • Мнения: 2 133
В моята рецепта не се слага брашно, а само гъбената крем супа

# 8
  • Мнения: 5 001
Аз леко запържвам филето и го нареждам в йенска тавичка.
Редя ред филе,ред гъби,ред колелца топено сирене.
Накрая чаша бяло вино,една малка сметена на Данон и във фурната.
И аз така става крехко и МНООГО вкусно  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 974
Ще ти напиша рецептата за любимите пържоли на мъжа ми Laughing Леля ми е майстор на тях и рецептата е нейна Heart Eyes
Пържолките начукани и овкусени със сол, се редят в тенджера, ред пържоли, ред гъби /нарязани на едро /...докато свършат. Слагаш малко вода,/ може и малко масло, ако са по-сухи пържолите/ , ако пържолите са много ...максимум една  чаша да е водата. Похлупваш и оставяш да ври поне 1/2 час. След това ги вадиш и заедно с гъбите преместваш в тавичка и запичаш, пак поне 1/2 час. Най-вкусни и крехки стават след 1 1/2 приготвяне Hug
Успех Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз го правя така:
Леко запържвам овкусеното пилешко филе и го редя в тава. Правя сос бешамел (2-3с.л. брашно се запървжват в около 100гр масло, наливам се 500гр. прясно мляко и добавям 1/2 кутийка топено ситене с гъби + 300гр. бланширани гъби ). С този сос се залива пилешкото и се слага във фурна до хубаво сгъстяване на бешамела. 5-10 мин преди да извадя от фурната натъргвам кашкавал.
Белият сос може да се направи и с готварска сметана  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 974
Ааа това е важно уточнение сори, не съм разбрала и не ми е по темата рецептата Embarassed ...имах предвид свински пържоли

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ааа това е важно уточнение сори, не съм разбрала и не ми е по темата рецептата Embarassed ...имах предвид свински пържоли

За свински пържоли просто трябва повече термична обработка. Могат да се запекат във фурна с малко бяло вино, като първоначално са покрити с фолио, което 10 мин преди да станат се маха за да се запекат, но тогава соса трябва да се вари до леко сгъстяване и при сервиране пържолите да се заливат с него.

# 13
  • Мнения: 224
Благодаря ви,ще се възползвам от рецептите ви. newsm51 Всичките ми изглеждат страшно вкусни.

# 14
  • Мнения: 1 253
Това е любимо хапване в къщи Simple Smile
Ние в къщи предпочитаме вратните пържоли, защото не са така сухи. Задължително начуквам пържолите и натривам с малко сол и черен пипер (може и без него). Подреждам ги в тавичка (тефлонова). Добавям предварително нарязаните на филийки гъби. Добавям малко вода и вино, не повече от 1 пръст от тавичката.
Покривам с фолио и пека във фурната. Не съм засичала време за изпичане, но поне 1 час, може и малко повече. Не добавям мазнина, защото вратните пържоли имат достатъчно, а ние не харесваме много мазните неща.
След изпичането на пържолите в тавата остава сос, които ако ти се струва прекалено порзрачен можеш да направих по следния начин:
1 с.л. брашно се разбърква с малко олио (примерно 1 с.л.) и сосът. След като е разбъркано хубаво се слага на котлона за заври при постоянно бъркане за няколко минути да започне леко да се сгъстява. След това се маха от котлона.
Пържолите поднасям като върху всяка от тях слагам гъби и заливам със сос.
Не допичам пържолите без фолио защото стават много сухи за моя вкус.
Стават божествено крехки и невероятно вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт