Как да преодолея депресията?

  • 19 633
  • 37
  •   1
Отговори
Чувствам се ужасно. Смачкана, изнервена, вечно умислена и тревожеща се за нещо.
Не мога да си гледам спокойно семейството. Не съм пълноценна майка, нито жена.
Чувствам се подтисната от хилядите проблеми които се изливат един върху друг над главата ми.
Попаднала съм в омагьосан кръг и незнам как да изляза от него. Не мога и да спя спокойно.
Постоянно ми се реве. Крещя на децата. Карам се с половинката. Избухвам просто за глупости, които преди подминавах с усмивка.
Знам го и не искам да травмирам децата си. Усещам тежест в гърдите. Не правя нищо с желание и хъс. Станала съм лоша майка, а обожавам децата си. Това ме съсипва още повече. От весел човек съм се превърнала в непоносимо същество.
Как да се измъкна от дъното?

# 1
  • Мнения: 165
Янис, опитах се да ти пиша налични, но май без регистрация няма да стане. Иди на лекар, ако не можеш сама да се справиш. Дано попаднеш на правилния. Не изоставяй проблема във времето, че е страшно, ако не се овладее бързо. Иначе съм чувала за хора, които и сами са се възстановявали - правиш неща, които обичаш, намираш как да се разтовариш и пр. Аз не успявам сама. Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 331
Ами... какво да ти кажа. Аз страдам от хронична депресия, ако мога така да се изразя... Но на мен почти винаги ми помагат малките радости в живота - да изляза сама и да се разходя без цел по улиците, да гледам някой хубав филм - задължително смешен, може дори да е за деца - много положително ми действат, да си взема горещ душ, да слушам музика... Ако нямаш време през деня, направи нещо хубаво за себе си вечер късно, когато всички спят, или сутрин рано, преди да са станали... Срещай се с хора, говорете за глупости, смейте се... И не на последно място - поне веднъж се наспи добре! Не знам дали това, което ти описваш, е депресия, на мен ми звучи повече като огромна умора и изнервеност, но ако по никой начин не успяваш да преодолееш това, говори с психотерапевт! Успех!

# 3
  • Мнения: 7 716
Напиши си на едни лист десет неща, за които си благодарна на съдбата си.
Чети ги всеки път когато ти е трудно.
Излизай с приятелки, чети книги, гледай филми, усмихвай се.
Усмихни се точто сега, като прочетеш това. Laughing
Усмивката много помага.
Записвай си всекидневните неща, които те карат да се усмихнеш.
Започни сега.  Днес се усмихнах, защото...

# 4
  • Мнения: 3 500
Сигурна съм, че всяка една от нас е изпадала в подобен период. Не знам дали има универсално лечение, на всяка й влияят различни неща. Радвай се повече на децата, обръщай внимание и на дребните неща - на всяка думичка мамо и колко сладко я казват, наблюдавай ги - докато играят, докато спят. За мен това е невероятна терапия. Винаги тогава ми изниква една мисъл "Колко трябва да съм късметлийка, за да имам това". Друга терапия - съпругът - масаж, вечеря с по чаша вино след като заспят децата, заедно вземете вана, излезте само двамата на вечеря или на купон. Трябва да мислиш положително. Излизай повече с приятелки, или пък пазарувай.
Това ми хрумва към момента, може би не ти звучи кой знае какво, нормално е, щом се чувстваш така. Но този период ще отмине, помогни си сама, колкото по-бързо, толкова по-добре.
Прегръщам те. Hug

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 13:36 от Dona Noli

# 5
  • Мнения: 1 029
миличка,разбирам те прекрасно,защото и аз съм преживяла ужасна депресеия.Опитах се да си помогна сама,с психолог, но уви.Накрая отидох на лекар и сега се чувствам прекрасно.Въпроса е че сама трябва да осъзнаеш че нещо не е наред и доколко не е наред.
Пожелавам ти много здраве и успех Hug

# 6
  • Мнения: 6 167
спорт и егоизъм.

# 7
  • Мнения: 3 641
И аз препоръчвам фитнес, може и танци/салса, латино/ според вкуса. Забавленияс приятели. Трявба д аимаш свое лично пространство, само за теб. Излизай с приетелки,. Хубава постановка, филм. И не на последно място шопинг терапия.  CrazyУсмивки и горе главата Heart Eyes Heart Eyes

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За втори път в живота ми ме гони голяма депресия и знам какво е. Моята "следродилна" депресия се появява когато детето ми е станало вече на 2-3 години и вече имам малко време за да мисля за глупости, но все още съм прекалено натоварена с грижи за да тръгна пълноценно на работа, да ходя на фитнес или да излизам с приятелки. Първия път се оправих с лекарства от лекар, но сега се опитвам сама да се справя защото лекарствата които предписват обикновено успиват а през деня съм сама с детето и не мога да си позволя да дремя по диваните.  В момента се опитвам да боря депресията като гледам комедиини сериали, чета Удхаус, а в събота и неделя карам мъжа ми да се измъкнем от къщи или по магазините или някъде на екскурзия.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Движение, разнообразие и развлечения, шоколад... В каен случаи- психоаналитик или психиатър.
Забелязвай дребните радости и не оставяй живота да изтече между пръстите ти Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 148
1. Направи нещо за себе си, иди на фризьор, на маникюристка, на фитнес, на аеробика или някакви танци.
2. Помъчи се да отделяте повече време един за друг с половинката, ако имате възможност, отидете за 2-3 дни някъде сами.
3. Помоли майка си или свекито да дойде за малко, за за можеш да свършиш всичко това /ако това не те изнерви още повече, де/

# 11
  • Мнения: 135
може да пробваш с положително самовнушение, примерно повтаряйки си мислено - "Ще се подобри положението ми", повтаряно често, може да достигне до подсъзнанието и да има дори забележимо влияние за здравето. На запад с положителни утвърждение(афирмации) дори са лекували сериозни болести!

Също така пиене на билков чай, според мен е за предпочитане отколкото антидепресанти, които може да имат странични ефекти. примерно  от маточина, лавандула, роза, или смес от тях.
Друг начин - с етерични масла (примерно от същите растения) - купува се аромоизпарител, капват се няколко капки масла и се налива вода. запалва се свещ отдолу. Пламъка нагрява водата и постепенно маслото се изпарява.
Ако се прави редовно в стаята където прекарвате повече време, може да има резултат за кратък срок!
  bouquet

# 12
  • някъде
  • Мнения: 4 955
а според теб на какво се дължи тази депресия Thinking
- пари
-друг мъж
-твоят мъж
- работа
все трябва да има някаква причина
иначе момичетата са ти дали идеи за това какво да направиш
аз лично се чувствам добре от маникюр, фризьор, излизане сама, танци, някакъв сладкиш
но все пак зависи колко е сериозна ситуацията Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 178
Самият факт, че сама си осъзнала, че страдаш от депресия е първата стъпка към излекуването и. Не се колебай да се консултираш с психиатър, няма нищо срамно. Ако ти е за първи път и си в начална фаза, най - вероятно ще ти изпише някои леки хапчета са 1-2 месеца. Не се мъчи да се самолекуваш.

# 14
  • Мнения: 2 723
Aз лично мисля да се консултирам със специалист.
Нищо от известните трикове не свърши работа при мен.
Пазаруване - нямам желание
Среща с приятели - кат не съм на кеф не ми се среща с хора
Спорт - като съм депресирана само ми се лежи и ми се самосъжалява
С две думи, не успях да се взема в ръце, затова след малко ще се обадя на психоложката ми да си запиша час.
Изобщо не мисля, че е срамно

Общи условия

Активация на акаунт