Как се правят шейкове???

  • 12 220
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Моля ви ако някой знае как се прави млечен шейк,плодов и пр..да ми помигне.Какви продукти ще ми трябват трябват?
благодаря предварително Wink

# 1
  • Мнения: 2 452
Трябват ти плодове и мляко; или плодове (може и замразени) и к. мляко; към тях може да добавиш белтъчен шейк, мед, ядки, сокове, изобщо каквото се сетиш. Хубав шейк се получава също от кафе и сладолед. Необходимо е да имаш блендер, за да може да ти се разбие шейка. Мои любими шейкове са с ягоди и малини с кисело мляко -вванилия; както и бананаов шейк с пр. мляко. За съжаление, от 2 месеца съм на диета за неопределено време, така че не мога да им се наслаждавам. Cry

# 2
  • Мнения: 3 251
Аз много често правя на мъжа ми бананов,цитрусов,или шейк с киви!Обожава ги!
1 банан или друг плод с 1-2 л.захар/пудра/ пускам в блендера да се разбие на каша,добавям 1 ч.ч. кондензирано прясно мляко и 1/2 ч ч. газирана вода,доразбивам още малко да се получи  и пяната отгоре и е готов за сервиране!Лятно време може да си позволиш да сложиш и кубче замразен лимонов чай на лед,особено ако е лимонов шейка.А забравих да ти пиша,че ако е от цитросови плодове е желателно да ползваш само сока им.

# 3
  • Мнения: 138
според мен трябва да се добави , че не се слага цялото мляко в блендера , защото става много гъсто- след като се разбият плодовете и млякото , (аз слагам и лед в блендера), после се долива с останалото мляко.

# 4
  • Мнения: 1 737
основни съставки на шейковете са прясното мляко,  топка сладолед и някакъв плод, като вида им е по избор. Плода може да е от сладко, а при пресните плодове трябва да се внимава - по-киселите пресичат млякото.

# 5
  • Мнения: 4 176
Аз често правя със сок от кутия. Подходящ е мултивитамин или кайсия-пракова.
1-2 топки сладолед и сок. Става суперрррррррр
Може и направо сок +слдоледа без да се разбърква в шейкър а направо да си плува опката отгоре. Аз така го харесвам повече.

# 6
  • Мнения: 4 399
Ами не знам как се правят, но мога да споделя рецептата която е дадена в моя кухненски комбайн. Според мен става много добре, ако искаш опитай, но не гарантирам Че това е рецептата която ползват в ресторантите:

500 мл прясно мляко (от хладилника, задължително студено)
1 жълтък
1 пакетЧе ванилия
3-4 Чаени лъжиЧки захар (на вкус и според предпоЧитанието)
3-4 лъжиЧки теЧна сметана

ВсиЧко това се разбива в шейкъра.

Добава се 1 банан или 200 гр ягоди и отново се хомогогенизира в шейкъра.

Аз поне правя само бананов и ягодов шейк, но сигурно може да стане и с други меки плодове.

# 7
  • Мнения: 750
Ако нямаш шейкър или блендер, стават и с пасатор.

Аз най-бързо правя бананов в два варианта:

БЯЛ - 1 банан (поомекнал), прясно мляко (студено!) и 1 суп. лъжица ванилов сладолед (става и без него).

КАФЯВ - добавям 1 равна чаена лъжичка нес кафе.

Общи условия

Активация на акаунт