Обилно кървене по време на бременност

  • 30 256
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Моя позната тук, питах преди време за нея, има вече 3 спонтанни аборта и на предишната (4-та) бременност откриха синдром на Даун на бебето и тя го махна. Сега пак е бременна, дано всичко е наред този път, че много се измъчи. Коментирахме вчера, че първия месец от бременноста е имала ден-два слаб цикъл. През втория месец пак й идва цикъл, но много обилен и с големи съсиреци. На третия месец не й идва и тя тогава отива на преглед и тогава разбира, че е бременна. Докторите нищо не са казали за това обилно кървене, не знаят. Някоя от вас чувала ли е нещо подобно и от какво може да е?  Thinking
Пак ще правят амниоцентеза заради Даун и тук, не знам, защо ги правят без упойка  :roll, то човек от болката може да пометне  ooooh!

# 1
  • Мнения: 88
Аз съм го споделяла и преди това - може и на теб.При първата ми бременност на втория месец ( горе - долу около датата на цикъла) прокървих - доста обилно.Не просто петна по бельото , а като се събудих сутринта, защото беше се случило през нощта, все едно съм в цикъл и съм забравила да си сложа превръзка.Докато стигна до болницата обаче всичко беше спряло.Лекарят , който ме прие , каза , че това може да е начало на аборт.Останах на болница и ме лекуваха с хормонални и лекарства , които предотвратяват контракциите.Както казах още в началото кървенето спря. Обясниха го с ниско разположена плацента - плацента превия. За мое щастие плодът се задържа и родих нормално в 9 месец.Успех на приятелката ти!.

# 2
  • Мнения: 4 700
Четох скоро в една тема, че това може да случи, ако са били два плода и единият е бил отхвърлен.

Успех на прителката ти. Дано всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 3 591
Аз си кървях почти от началото до края точно като при М. Понякога малко повече. Родих здраво дете.
Твоята позната правила ли е генетични изследвания? Има състояния при които заради "гъстата" кръв  която лесно прави съсиреци на майката много често се случва спонтанен аборт и кървене по време на бременност. Всъщност има много причини точно за такива проблеми... Само по себе си кървенето не е причина да му има нещо на бебето, нито означава, че бременноста няма да се износи.
Късмет и й стискай палци  Peace

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При първата ми бременност имах обилно кървене, но още в първия месец, което продължи около десетина дни. Тогава не знаех, че съм бременна и пих кръвоспиращи. След като спря кръвотечението, гинеколожката ми каза, че съм бременна. Тя не можа да ми даде точен отговор за случилото се.
Кръвотечение може да се получи по най-различни причини. Дано всичко е наред и да износи здраво бебе!

# 5
  • Мнения: 27 524
Благодаря ви, прочетохме заедно какво сте писали. Влязла е в 4-ти месец, остава да мине и през амниоцентезата и късчето  плацента и дано всичко да е наред и занапред.
Било е краткотрайно кървенето, обилно, но за няколко часа и край.

# 6
  • Мнения: 7 718
И аз имах кървене няколко пъти през бременността, лежах в болница. Родих здраво дете. Laughing

# 7
  • Мнения: 51
По време на втората ми бременност,аз също прокървих през 7 седмица пих доста лекарства през цялата бременност до 4 месец лежах и родих здраво дете.При мен кървенето беше от хематон.Успех на твоята приятелка.

# 8
  • Мнения: 2 531
Пак ще правят амниоцентеза заради Даун и тук, не знам, защо ги правят без упойка  :roll, то човек от болката може да пометне  ooooh!
Всъшност не е толкова болезнено, по скоро страха е в повече! Чувства се убождане както при взимане на венозна кръв при проникване на иглата през кожата, което и при евентуална упойка няма как да се избегне, тъй като се слага лидокаин също с убождане! На мен са ми правили вече 2 амниоцентези, не е страшно , както писах вече - като взимане на кръв от вена, само дето от страх се свиваш и хиперболизираш нещата!
Успех на приятелката ти!

# 9
  • Мнения: 12
Звучи ми ужасно познато. в момента съм 7 седмица. Две седмици ме лекуваха с Утрогестан заради едно зацапване.
Миналата седмица след прегледа с ехограф, акушерката ми каза че плодния сак бил нарастнал но бил по-малък от очакването за 7 седмица затова да спирам Утрогестана и ако започна да кървя да и се обадя. От два дни имам някакво зацапване което обаче не е обилно кървене ами просто прокървява леко и спира и не знам какво да правя да чакам до 14.12 когато е следващия ехограф или да звъня на пожар. Не е като цикъл непрекъснато,зацапва и спира.

# 10
  • Мнения: 1 335
Тонове чухте ли, въпреки, че плодния сак е бил по-малък за 7 г. с.?
Не бих чакала до 14.12 на твое място. Дано нещата се развият добре Praynig

# 11
  • Мнения: 12
не чухме нищо. Докторката каза че вероятно зачеването е станало по късно затова нищо не чуваме. Според нея след 2 седмици трябвало да се изясни какво е положението. Ходя при Евтимова от Токуда. Мъжът ми купи но-шпа и си зех две хапчета, дано помогне.

# 12
  • Мнения: 3 591
"НА пожар" ходиш на видиозон първите седмици само докато не се отхврърли със сигурност диагнозата извънматочна /което не означава, че ако се вижда нещо в матката, неможе да има и извънматочна/. 7ма седмица трябва да се чуе сърчицето от опитен видеозонист. (което значи, че не всеки може да го направи/. Ако не се чуе трябва да отидеш след седмица оново да видиш има ли нарастване и да потърсите пак сърчицето. Както и ако започнеш да кървиш със съсиреци или кръвта е ярко червена. Иначе само с зацапването или леко кървене с тъмна кръв преглед на 2 седмици е достатъчен. Не си самоизписвай но-шпа - това няма да ти спре зацапването. Кървенето не е причина да не е ОК бременността. Само гинеколог може да ти каже каква е причината за него/а в повечето случаи и те не знаят защо се случва/
Аз изкукуригвах от време на време и ходех само за да се успокоя, че сърчицето още тупка  Crazy но и аз кървях много силно....
А казаха ли ти да си учеличиш дозата фолиева киселина? когато има кървене би трябвало да приемаш доста по-висока от нормалното доза....

# 13
  • София
  • Мнения: 1 339
Незная колко ще съм от помощ, но да кажа за моята кума, тя е с двурога матка. През цялата бременност е кървяла силно, но са видяли чак при раждането- тя обясни така все едно да имаш две матки, но едната е закърняла, но в действие. Възможно е и се виждало трудно. Ако плодът попадне в закърнялата матка е налице и аборт, защото тя не е доразвита.

# 14
  • Мнения: 27 524
Всъшност не е толкова болезнено, по скоро страха е в повече!

Да, така е, тя каза, че не боли взимането на околоплодната течност. Тук обаче към амниоцентезата влиза взимане на парченце от плацентата с едно тризъбче и това боляло много.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт