И те,и ние!!!

  • 5 992
  • 211
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 299
Защо винаги пенсионерите имат коледни надбавки?А ние-майките?Защо поне една Коледа не зарадват децата?Защо?Не че търся отговор,а искам мнения.Само аз ли се дразня?

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 19:31 от otmiana-Diana

# 1
  • Мнения: 4 292
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигуровките (пенсионни). Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 069
Ами защото те вече са възрастни и не  могат да работят като нас!
Работиили са години наред и накрая са с мизерни пенсии, докато ние сме млади и печелим много повече от тях.
Защо да не зарадват старите хора?
А ние ще зарадваме нашите деца сами и ако сме живи и здрави да доживеем пенсионна възраст ще сме на тяхно място и тогава няма да питаме : Защо те,а не ние?

# 3
  • Мнения: 4 451
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигоровките. Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace
И ние си плащаме осигоровките. Нашето майчинство да не би да е милосърдие? Децата са си наша грижа, но след като държават иска увеличаване на раждаемостта, ми се струва редно да направи нещо.

# 4
  • Мнения: 1 367
Не,не се дразниш само ти.Далеч съм от мисълта да завиждам на мизерната добавка към още по-мизерните пенсии на нашите баби и дядовци.Но самият факт,че се стига до зададения от теб въпрос говори много за състоянието на държавата ни.А иначе една добавчица към детските например нямаше да ми дойде зле.

# 5
  • Мнения: 4 451
Ами защото те вече са възрастни и не  могат да работят като нас!
Работиили са години наред и накрая са с мизерни пенсии, докато ние сме млади и печелим много повече от тях.
Защо да не зарадват старите хора?
А ние ще зарадваме нашите деца сами и ако сме живи и здрави да доживеем пенсионна възраст ще сме на тяхно място и тогава няма да питаме : Защо те,а не ние?
Има родители, които няма да могат да зарадват сами своите деца... Sad

# 6
  • Мнения: 4 292
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигуровките. Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace
И ние си плащаме осигоровките. Нашето майчинство да не би да е милосърдие? Децата са си наша грижа, но след като държават иска увеличаване на раждаемостта, ми се струва редно да направи нещо.
Да, ние си плащаме пенсионни! Майчинството се поема от бюджета, не от нас самите. Изобщо, от къде на къде ще правиш такова сравнение? Ти си плащаш пенсионни осигуровки, за да може когато един деностарееш и нямаш възможност да работиш и да изкарваш прехраната си, да водиш един що-годе нормален и достоен живот.

П.П. Родители, които не могат да зарадват децата си, нека да кандидатстват за социални помощи!!!! А не да гледат в канчето на горките ни пенсионери, които едва свързват двата края!

# 7
  • Мнения: 1 367
Ами защото те вече са възрастни и не  могат да работят като нас!
Работиили са години наред и накрая са с мизерни пенсии, докато ние сме млади и печелим много повече от тях.
Защо да не зарадват старите хора?
А ние ще зарадваме нашите деца сами и ако сме живи и здрави да доживеем пенсионна възраст ще сме на тяхно място и тогава няма да питаме : Защо те,а не ние?
Има родители, които няма да могат да зарадват сами своите деца... Sad
Така е.Не всички имаме стандарта,който бихме желали,но за много семейства е трудно дори едно бананче да купят,защото това означава да лишат детето от нещо друго.

# 8
  • Мнения: 1 367
Найели,не мисля,че правилно си разбрала поста но mari_anka.Според мен тя не казва да гледаме в канчетата на пенсионерите,а че би било справедливо да има добавка и за децата.

# 9
  • Мнения: 4 292
Съжалявам ако е така. Не съм целяла да я обидя.   Embarassed Заглавието на темата много ме афектира.  Tired По принцип, това за канчето е адресирано към авторката на темата.

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 19:08 от Найели

# 10
  • Мнения: 5 940
Нашата социалноосигурителна система се основава на принципа на солидарността и е нормално взаимно да си помагаме, а не да се нападаме. Неумустни са подобни сравнения, жестоки към тези, които цял живот са работили за нас, за да получаваме днешните обезщетения за майчинство.

# 11
  • Мнения: 4 451
Найели,не мисля,че правилно си разбрала поста но mari_anka.Според мен тя не казва да гледаме в канчетата на пенсионерите,а че би било справедливо да има добавка и за децата.
Благодаря ти, разбрала си ме правилно. Grinning

# 12
  • Мнения: 27 524
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигуровките (пенсионни). Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace

Съгласна съм. Да не говорим, че пенсиите са под много под жизнения минимум  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 111
Да са живи и здрави пенсионерите, първо.
Че е хубаво да има за всички - хубаво е, желателно е.
В Гърция, например, всеки работодател дава 13-та заплата за Коледа и 50% от заплатата за Великден. Дано някой ден и в България стане така.  Confused

# 14
  • Мнения: 4 451
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигуровките (пенсионни). Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace

Съгласна съм. Да не говорим, че пенсиите са под много под жизнения минимум  Rolling Eyes
Блонди, а майчинството не е ли много под жизнения минимум? 180 лв чудя се аз, за какво по - напред? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт