За английският коледен кейк

  • 875
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Тъкмо го опекох и сега изстива, но ми възникнаха няколко въпроса, а не намерих отговора в темата за кекса, та да ви попитам, ако може?
1. Пише като изстине да се увие във фолио - за какво фолио става дума - алуминиево или пластмасово Embarassed?
2. Като го прибера сега трябва ли да го надупча отгоре, за да попива по-добре алкохола?
3. Трябва ли сега преди да го скрия да го напръскам с ром или чак след два-три дни?

Много ме е срам, ясно ми е, че въпросите ми са повече от глупави, но толкова му се старах на този кекс, че сега много се притеснявам да не го окепазя Confused Joy

# 1
  • Мнения: 207
И аз искам да попитам дали става да се замени коняка с някакъв друг алкохол,ликьор?И като се пече 2-3часа на каква температура?

# 2
  • София
  • Мнения: 508
Аз за първа година го направих, така че не не съм особенно надежден източник, но все пак:
1. Увих го в алуминиево. Въобще не се сетих че може да става въпрос за стреч фолио  Embarassed А го правих преди около три седмици и за сега изглежда страхотно  Laughing
2. По рецептата като се изпече се надупчва на няколко места и се залива с 5с.л. ром и се оставя половин час. После се вади на решетка до пълното му изстиване и тогава се прибира. При последващите поливания не съм го дупчила наново - не мисля че има нужда.
3. В две отговорих  Laughing
4. Аз замених коняка с ликьор  Laughing Много добре мирише  Laughing
5. На 150 градуса.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 12:42 от nadia*

# 3
  • Мнения: 157
И аз имам едно въпросче.Моя кекс го направих преди 10 дни и отлежава  а като го изкарах да го напръскам беше твърд и тежък.И вашите ли изглеждат така?

Общи условия

Активация на акаунт