Стара Загора - текущо по темата

  • 2 407
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Нарочно не избрах заглавие с думичката "благотворителност". Покрай показните акции по празниците, тая дума вече ме уморява. Иначе е хубава дума, с хубав смисъл - правене на благини. Айде, да е хаирлия, и скоро да я напълним със смисъл темата.

Питане: има ли желаещи да идем в събота до Дом "Незабравка"?

Ще занесем събраните дрехи, играчки и обувки и ще се видим с малките. Ако са дошли очакваните 20 бр. тригодишни зайци от "Дом Майка и дете", ще има и бебета за гушкане.

Утре в 17:30 ч. ще съм в ДНА-то на Куклен театър. Който има приготвени дрешки и др. неща, може да ми ги донесе там, ако няма да има възможност да дойде до Дома идната събота.

Другият вариант е - в понеделник. От вторник до четвъртък аз отсъствам.

# 1
  • Мнения: 11 306
Биг брадър уачин ю!

# 2
  • Мнения: 280
Хапке,приготвила съм вече играчките.В събота за колко е посещението?Има вероятност да съм свободна до 13 часа и в този случай ще дойда и аз в дома.Ако нещо се обърка,в петък ще дойда до вас да ти донеса нещата.

Имам и играчки за бебета-разни дрънкалки и гризалки.Някой има ли идея на кой да ги подаря?А също и един бебешки шезлонг.

Дрешки почти нямам.Обувчиците,които са малки на Ивето ще са малки и на децата в дома.

# 3
  • Мнения: 6 243
Злати, аз лично бих предпочела да отидем в Дома предиобяд - точно тогава децата са най-спокойни, ще имаме време да ги видим. Те обядват рано, приготвят ги за сън още към 12:30, в 13 ч. са в леглата... Така че едно посещение към 10 ч. вероятно ще е най-разумно във времето.

Предлагам ви да не носим лакомства. При последната ни среща, на която и Стефи присъства, Радина коментира, че не одобрява това, че възпитаниците й посрещат всеки гост с думите "какво ми носиш", така че можем да се ограничим с балоните, които ще са за цялата група. Само дето нямам балони - у някой останали ли са от РД? (аз имам само бомбички, ама не става).

Другата работа, която е на ред, е свързана с дома в Петрово.
-да се провери още ли имат нужда от скринчета и колко на брой са те
-да се провери какви са цените на скринчетата
-купуването или поръчването, което май е най-лесното.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз се изказах в градската тема, но да се запиша и тук да следя събитията.
Роси, утре ще се разберем за моите неща, щом ще отсъстваш другата седмица.

# 5
  • Мнения: 280
Във вторник следобяд ще отида до Петрово.Трябва ли преди това да се обадя да си уговоря среща?Ако някой има телефона им,моля да ми го даде.Миналата година когато ходихте нали бях в деликатно състояние Wink и нямам никакъв контакт с тях.

Стефан сега ми напомни,че колата ни е на ремонт,така че това,което написах по-горе ,остава под условие-ако е готова до вторник.

# 6
  • Мнения: 6 243
Злати, нямам записан телефона, но от нета изрових този номер: ДДМУИ с. Петрово - тел. 04112/287. Дано е верен, аз не съм звъняла никога там, тъй като връзката с Петрово се поддържаше от Каттт, която изчезна безследно.

Моят съвет - не ходи сама. Мястото е изключително подтискащо. Изключително. Ако няма кой да дойде с теб, по-добре само говори по телефона.

# 7
  • Мнения: 9 467
Аз също съм ЗА събота.
Не знам обаче къде е дома-ще трябва да се уговорим да карам след някой, или да дам на вас нещата..
Ще купя балони, но не ме карайте да ги нося надути Mr. Green
А плодове можем ли да вземем? Колко са децата в този дом?

# 8
  • Мнения: 6 243
Моника, в четвъртък и петък ще се разберем кога и откъде ще тръгнем. Иначе "Незабравка" е точно под паметника на Самарското знаме.

Децата бяха 58 тази седмица, но директорката спомена, че очаква още 20 деца, току-що навършили 3 години. Тъй като малките са под карантина заради шарка, все още не са ги преместили, но била съвсем предстоящо. С тях ще станат почти 80 деца. Как са разпределени по групите - не зная.

Помпа за балони има Експрес, той е човекът с надуването, не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 6 243
Кой е свободен за събота - на гости на дом "Незабравка"?

Аз току-що разбирам, че през целия ден ще съм сама с малката, а нямам възможност да ходя с нея до Дома. Има ли други, които да са свободни (освен МТВ) по това време, или направо да се уговаряме за идната седмица.

Другия момент е, че все още някои от нещата, които бяха обещали мои познати да ми донесат за децата, не са у мен и вероятно няма да ги събера до събота.

# 10
  • Мнения: 753
аз имате ли нужда от нещо

# 11
  • Мнения: 426
Аз за скринчетата да кажа, в индустриалната зона има един склад за ПДЧ плоскости и други неща, и там си има дърводелци и по скица правят мебели, които излизат на по-ниски цени от тези в магазините. Само да ми кажете някакви размери, ще ги  скицирам и ще питам за цена.

# 12
  • Мнения: 280
Роси,аз съм свободна и съм приготвила нещата,но щом не са събрани всички при теб,да го отложим ако искате за другата седмица.Тъкмо и Дидо ще може да дойде.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
И аз ще съм доволна, ако се отложи за следващата седмица.
Тъкмо и аз ще мога да дойда  Grinning

# 14
  • Мнения: 6 243
Направо се уговаряме да остане за другата събота в такъв случай.
Обсъдих го и с МТВ по телефона, тя не възразява.

Мама на 2 бебета, надявам се идната седмица да сме се свързали с Директорката на дома в Петрово. Тогава ще знаем дали все още се нуждаят от скриновете, или имат нужда от нещо друго. След това ще пишем в темата какво е станало.

Общи условия

Активация на акаунт