кога ви превеждат обезщетението

  • 1 083
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте мами - искам да ви попитам на колко време горе долу си получавате обезщетението за бременност и раждане . На мен 315 те дни ми изтекоха на 11 Ноември но до сега не са ми превели парите за Октомври , за Септември ми ги преведоха на 18 Октомври и се чудя защо се бавят  newsm78

# 1
  • Мнения: 353
За октомври е рано да ти ги преведат, защото около 10 се оправят осиг. за мес Октомври и докато обработят данните в НОЙ ще стане в края на месец Ноември. А аз чакам за септември.

# 2
  • Мнения: 545
В началото имаше при мен забавяне - това беше февруари-март. Вече не. Всеки месец, около пето-шесто число, ми ги превеждат. По-точно всеки първи четвъртък от месеца.

# 3
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
И на мен 315-те ми изтекоха на 11 ноември, но нали майчинските минават през р-дател, та си имам проблеми. Последно получих за август.  ooooh!

Както неведнъж съм казвала, добре, че не разчитам на тези пари!!  Whistling

# 4
  • Мнения: 6 441
Както неведнъж съм казвала, добре, че не разчитам на тези пари!! 
Аз пък разчитам и на тези пари и като ми ги забавят направо  #2gunfire #Cussing out Получило се е някакво объркване за един ден и този месец ми преведохга само 10 лв. #2gunfire

# 5
  • Мнения: 552
Аз имам малко по-друг впрос и се извинявам на авторката,за което  Peace
Та...а превеждат ли ви точната сума, която трябва да получите или се случват по-често такива неща:
Както неведнъж съм казвала, добре, че не разчитам на тези пари!! 
Аз пък разчитам и на тези пари и като ми ги забавят направо  #2gunfire #Cussing out Получило се е някакво объркване за един ден и този месец ми преведохга само 10 лв. #2gunfire

# 6
  • Мнения: 84
Не се учудвай на нищо, на мен за юли ми ги преведоха ноември! #2gunfire

# 7
  • Мнения: 1 367
Доколкото знам,размерът на сумата се изчислява на база работните дни в месеца.Сякаш през почивните дни децата ни не се хранят и нямат нужда от памперси,но това е друга тема.Имам още за три месеца да получавам обезщетение,а все още не мога да схвана някаква регулярност в превеждането на парите.Веднъж ми преведоха за месец и половина,а после за половин месец.В друг случай чаках два месеца пари,а последния път минаха 6 седмици.И всичко това при положение,че моят работодател стриктно превежда осигуровките.Неофициално от НОИ ми казаха,че списъкът за дадена седмица се прави на принципа на нещо като лотария-което име "изплюе" компютърът,на него се превеждат.Дано не е така.И понеже изобщо не мога да разбера кога ми превеждат,всеки четвъртък съм наредена на банкомата.

# 8
  • Мнения: 1 367
Не се учудвай на нищо, на мен за юли ми ги преведоха ноември! #2gunfire
Не е рядко явление.На моя приятелка парите също се бавеха много.Оказа се,че има някаква грешка в документацията,но това се разбра едва когато тя звънна в НОИ да пита защо вече трети месец не получава нищо.Откриха грешката и пак минаха мисля поне две седмици,докато й преведат пари.

# 9
  • Мнения: 2 100
Превеждат ми ги засега на време. Само не мога да разбера каква е логиката при изплащането им. По месеци ли ги изплащат или по болнични листове? Единия месец ми превеждат някакви пари, а следващия-6 пъти по малка сума...Абе...колкото и да го мисля... Whistling

# 10
  • Мнения: 1 367
Ако не ме лъже паметта,докато текат 135-те дни,ти изплащат по болнични листове.Но всъщност това всеки може да си го провери индивидуално.На сайта на НОИ има линк,но трябва да имаш персонален код,който се взема лично от НОИ.Та като влезеш там,пише подробно какво са ти превели и за какъв период от време.

# 11
  • Мнения: 6 441
Доколкото знам,размерът на сумата се изчислява на база работните дни в месеца.Сякаш през почивните дни децата ни не се хранят и нямат нужда от памперси,но това е друга тема.Имам още за три месеца да получавам обезщетение,а все още не мога да схвана някаква регулярност в превеждането на парите.Веднъж ми преведоха за месец и половина,а после за половин месец.В друг случай чаках два месеца пари,а последния път минаха 6 седмици.И всичко това при положение,че моят работодател стриктно превежда осигуровките.Неофициално от НОИ ми казаха,че списъкът за дадена седмица се прави на принципа на нещо като лотария-което име "изплюе" компютърът,на него се превеждат.Дано не е така.И понеже изобщо не мога да разбера кога ми превеждат,всеки четвъртък съм наредена на банкомата.
ooooh! Shocked Айде стига бе!Живоътъ на децата на лотария ли се разиграва??? #Crazy

# 12
  • Мнения: 1 367
Ми така ми обясни една позната в НОИ.Веднъж след поредния безпаричен четвъртък й звъннах да питам какво става,въпреки,че тя не се занимава точно с това.Тя питала колегите си и ми каза,че няма никаква представа кога ще имам пари,защото не се знае кога компютърът ще "изплюе" името ми.Няма гаранция,че ако си получила пари първия четвъртък на ноември да речем,ще получиш пак първия четвъртък на декември.

# 13
  • Мнения: 6 441
Ми така ми обясни една позната в НОИ.Веднъж след поредния безпаричен четвъртък й звъннах да питам какво става,въпреки,че тя не се занимава точно с това.Тя питала колегите си и ми каза,че няма никаква представа кога ще имам пари,защото не се знае кога компютърът ще "изплюе" името ми.Няма гаранция,че ако си получила пари първия четвъртък на ноември да речем,ще получиш пак първия четвъртък на декември.
А всеки четвъртък ли има ощастливени с пари??И ако някой компютърт не го изплюе половин година какво става? Shocked

# 14
  • Мнения: 84
Съжалявам за грубия език, ама тия от НОИ НЕМАТ никаква логика! smile3515 fight

Общи условия

Активация на акаунт