Резултат от спермограма, моля за коментар

  • 1 432
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте момичета, имам нужда от вашата помощ и натрупани знания. Току що се връщаме от София с резултата от спермограмата и нищо не разбирам, тя е:

обем - 3,4мл. ; рН - 7,8 ; вискозитет - нормален ;  втечняване 30мин.

котцентрация на сперматозоидите - 53 млн/мл
общ бр. на сперматозоидите - 180,2 млн
%обща подвижност  - 44
                              сперматозоиди с нормокинеза - 32
                                                        с хипокинеза - 12
                                                        с акинеза - 56
бр. нормокенетични сперматозоиди/мл - 16 960 000
общ бр. нормокинетични - 57 664 000
левкоцити -    3-4
епителни клетки   <1
%сперматозоиди с нормална морфология - 4
                             с отклонения в морфологията - 96
дефектите няма да ги описвам
% сперматозоиди с цитоплазматичен остатък -24
    проксимален - 52
    дистален - 48
% клетки на сперматогенезата - 1

Teratozoospermia index  - 1.72

Заключение - Asthenoteratozoospermia

моля ви за инфо и коментар, нещо не ми харесват нещата и до сега не бях срещала по форума някои да е споменавал подобна диагноза

 Praynig Hug  bouquet

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Морфологията не е добре, както и подвижността. Но като цяло не е толкова лоша картинката.
При уролог ходили ли сте?

# 2
  • Мнения: 7 716
Морфологията е много зле, подвижността е занижена. Трябва специалист да потърси причина.

# 3
  • Мнения: 84
не смеходили при уролог, решихме първо да видим как е, тъй като си мислех, че при мен са по-сериозно нещата.
В гугъла намирам нещо за тази диагноза, но за съжаление на английски, а мен хич ме няма там. От нещото, което набързо прегледах е свързано с хромозомни дефекти, ама хич нищо неразбирам и съвсем психясах

# 4
  • Мнения: 7 716
Ети, да не работи с вредни вещества? Не се притеснявай толкова, защото общият брой е голям и това повишава относителния дял на тези с нормална морфология.
Нормата е 12 милиона, а вашите излизат 7 200 000, което не е чак отчайващо зле, но трябва да търсите причина.

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Ети, не се притеснявай, отидете при уролог за да се види има ли конкретна причина за тези резултати и да се предприеме лечение.
Ако пуши да откаже или намали цигарите, може да намали и алкохола ако употребява.
Има витамини, билки, хранителни добавки, които влияят положително върху подвижността. От всички показатели морфологията се повлиява най-трудно, но пък при нас например точно тя се повлияя много добре от витамини и билки.  Peace
Бройката на спермитата е добра, така че не е толкова страшно.  Hug
Поне на мен на фона на нашата спермограма, вашата ми изглежда направо чудесна.  Embarassed  Crazy

# 6
  • Мнения: 3 453
Ети,
отидете при Кацаров! Той ще си каже тежката дума. Подвижността се коригира, морфологията по-малко се влияе, но виж при Жабче не е било така! Peace
Погледни темата за витамините и виж какво съм писала. Надявам се да ти е от полза.
Ако съпругът ти пуши - да спре още днес /ако може/. Алкохол също да не пие!
Не бързай да се шашкаш! Всичко ще се нареди, само трябва да намерите причината!
Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 84
Момичета, благодаря ви за съветите, но някъде до към средата на август пиеше Триовит /дават им ги от фирмата/ за времето от6 м. Тогава спря, защото човекът, който им ги раздава му казал, че трябва да направи почивка. А пък аз го тъпчех допълнително от време на време с витамин С и Калмацин. След изброеното как да не се шашкам. Пуши, но горе долу половин кутия мах на ден. Шашкам се и защото имам сестра със синдром на Даун и знам какво е. Сори ама в момента и двамата сме в момета  Sick

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Здравей.
Нашата диагноза беше като вашата...мисля, че с лечение и преглед при уролог ще се оправят нещата.
Ето виж моя дневник в Зачатие където съм попълвала доста неща за да не ги повтарям пак. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=821.0
Наджеда винаги има....просто трябва да протегнеш ръка и да я докоснеш  Hug
Ако имаш въпроси ще се радвам да ти отговоря и помогна.

# 9
  • Мнения: 1 950
eti^ , не се стряскайте от диагнозата. Подкрепям написаното от момичетата, консултация с уролог, най-добре д-р Кацаров, може да има физиологична причина за този резултат, и дай Боже да е такава, защото след отстраняването и, показателите може да се повишат значително. Въпреки всичко и аз като Жабчето ще кажа, че на фона на нашата спермограма, вашата ми изглежда направо отлична Laughing
Късмет и търпение ви пожелавам. Hug

# 10
  • Мнения: 84
Съжалявам момичета и за вашите лоши спермограми, ако можеше с вълшебна пръчица да се поправят нещата и този подфорум да не съществува..... Непрекъснато тази морфология ще ми е в главата знам си го, като знам с колко витамини и минерали го тъпчех и пак, а генетичен или хромозомен дефект при евентуално ....... това и досега ми е било в главата а сега ..........
Възможно най-скоро ще се опитаме да посетим д-р Кацаров. Може и някъде да сте писъли за координатите му, но ............ ще ви помоля да ме ориентирате /телефон, записвания...../ Боже а като направя другата седмица и мойте хормони, какво ли и от там ще излезе Outta Joint
А помежду другото Лали може да ме махне от списъчето за Коледното чудо, по всичко личи, че няма да сме в това раздаване.

# 11
  • Мнения: 7 716
Не. Laughing
Списъчето е за всички, които ще имат дечица, рано или късно.

Д-р Кацаров

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 14:18 от Lali

Общи условия

Активация на акаунт