Кърмене преди или след твърдата храна

  • 672
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте отново. Simple Smile Ами пак имам нужда от вашите съвети. Първо да кажа, че не искам да замествам кърмене поне до към 10-тия месец, но пък и не искам да лишавам детенце от твърда храна, защото на него му харесва. Доста четох, но не знам кое е по-добре. Ако първо кърмя и после давам твърда храна, ме е страх да не му разширя стомахчето. Като че ли по ми допада идеята първо да дам пюрето (може би половин порция - около 100 гр.) и после да му дам да си цоцка колкото си реши. 

Моля ви, споделете по ваши наблюдения кои от двата варианта е по-добър.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз давах първо пюрето...като ограничавах количеството...после кърмене, колкото и когато си поиска, не винаги след пюрето ми цока, но пък 1 час след това задължително...
Допълвам само, че почти месец се захранвахме с по няклко лъжички, после следващия месец стана около 60 гр...и така постепенно....Сега сме на 9 месеца и количеството е от 80 до 150 гр зависи какво й предлагам и после пак си търси да цока....

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 23:00 от EmilyR

# 2
  • Мнения: 857
Първите 1-2месеца след захранването първо давах млякото,а от 7-8месец първо пюрето и след това давам кърма.

# 3
  • Мнения: 6 438
Първите 1-2месеца след захранването първо давах млякото,а от 7-8месец първо пюрето и след това давам кърма.

И аз така Peace Първите месеци,защото ме беше страх да  не се отбие като се нахрани с пюренцето,а после им обърнах местата,защото като се нахрани и заспива докато го кърмя.А за разширяваенто на стомахчето-нз newsm78 Не съм чивала такова нещо,но предполагам,че детенцето ще яде колкото му се яде. Peace

# 4
  • Мнения: 10 982
Първо кърмя, след 30-40 минути яде пюре. После суче отново. Оставям я да яде, колкото иска. Не мисля, че от кърменето ще й се разшири стомахчето. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 253
Това за разширяването на стомахчето си го мисля, защото след като си се нацоцка и му предложа твърда храна, явно новия вкус му е интересен и дори и да е сит, пак си папка от кашата или пюрето. Ееех, колко лесно си беше като си хапваше само млечице  Wink

# 6
  • Мнения: 5 401
... Ееех, колко лесно си беше като си хапваше само млечице  Wink

Мдааа, а много майчета нямат търпение да захранят... Сори за оффчето  Embarassed

Аз предлагах първо твърдата храна, а след 20-30 мин. гърда. Заместих кърмене като стана на годинка, горе-долу.   bouquet

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Когато захранвах дъщеря ми давах твърдата храна в определени часове -12:30 обедното, на 9 месеца като започнах да давам закуска в 8:30ч. Кърменето когато си поискаше.

# 8
  • Мнения: 159
Първо давам кърма и след половин час пюре или друга твърда храна,колкото поиска Ралица (обикновено не изяжда повече от половин порция-яде Ганчев).Още нямаме заместено цяло кърмене  baby_neutral и смятам да продължим така поне до годинката,че може и повече.
Не мисля,че може да се разшири стомахчето на бебето,защото,поне при моето дете,това което и е в повече-обикновено излиза навън  Simple Smile А вечер и давам да суче и непосредствено преди заспиване,независимо кога за последно е яла или сукала-тя се презапасява за през нощта и спи по цяла нощ  Peace

# 9
  • Мнения: 6 438

Мдааа, а много майчета нямат търпение да захранят... Сори за оффчето  Embarassed
И аз сори,но наистина не се сдържах
И аз бях от тези,които нямаха търпение да захранят,но исновен принос за това имаше педито ни!Няма ло кой да ги образова!?? #Cussing out

# 10
  • Мнения: 1 674
Засега първо суче после давам твърда храна,но мисля да сменя Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 487
Ние сме на 6м и 15дни и засега  аз кърмя първо и след около 40-50мин давам зеленчуково пюре.Смятам да продължа така пове до 8-9м.

# 12
  • Мнения: 753
7,8,9,10 месец давах първо кърмата, после другото. Някога, когато не беше ял отдавна, давах първо другото - да не се напапа само с кърмата /че има такава тенденция;)/ - карах го по усет по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт