И пак въпрос относно прием в детска градина

  • 1 122
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте на всички,  bouquet
знам че темата е вече супер банална,но съм афектирана след среща с директорка на една ДГ в гр.Бургас.Пуснах подобна тема при отчетните за града ,но искам да знам как стоят нещата по принцип и в други градове.
Искам да попитам знаете ли по принцип от кога се подават молби за първа група в ДГ?
Аз знам ,че се подава в първия работен ден на януари в годината през ,която детето ще навърши 3 години.Да ама НЕ !

В градината до нас в гр.Бургас на ул.Левски и ул.Раковска "Радост"се казва.Директорката,започнала да приема молби през октомври и съответно вече местата се оказват заети. 
Е,това какво е сега?Аз от къде да знам,че решила тя през октомври да събира молби след като знам,че трябва да подам първия ден от януари догодина.Какво да правя?Към кого да се обърна като по-горна инстанция да попитам дали е редно това??
Ще ви бъда много благодарна момичета,ако споделите опит или ме насочите към някой инстанция,която да ми каже как всъщност стоят нещата с молбите за ДГ.
Благодаря ви    bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Клои, провери в Общината, отдел Образование. Трябва да има някаква наредба на Общината, която да регламентира кога се подават молби, кои са документите, кои деца са с предимство и т.н. Поне за Варна има такава.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Благодаря Алекс   bouquet


Дано и някоя друга мама сподели какво мисли или как е било при нея ?  Peace

# 3
  • Мнения: 2 092
ами вече ,колкото по-рано е подадена молбата,толкова по-добре,вс виждаме колко етрудно записването!А защо си решила ,че от януари започва подаването на молбите,все пак уч година започва септември ,някъде пише ли го!
Аз съм подала молба някъде юни месец тази год,за прием следващия септември,казаха,че децата биват "одобрени"края на март,излиза списък,потвърждавщ, коя градина ще посещава и ако сте подали молба в няколко градини се отказвате от другите,защото иначе ще бъде "изтрито"от списъка на всяка! Така е в Пловдив,за Бургас незнам

# 4
  • у дома
  • Мнения: 965
Клое имах същия въпрос и аз! Моя позната работи в Инспектората и ми каза, че принципа е - молби се подават в първия работен ден на годината, в която детето навършва 3 г. И на мен така ми казаха от градината, в която искам да запиша Наталия! Но, аз имах едно на ум и питам - какво правим, ако се приемат молби преди този срок? Тя ми отговори, че може да се предизвика проверка в съответната ДГ, за да се види приемат ли се молби и защо.  
Да, но! За да предизвикаш проверка трябва писмен сигнал, а пък нали се сещаш, че в такъв случай хич няма шанс да ти приемат детето...Не знам какво да те посъветвам, освен да подадеш молба все пак, защото до догодина може някой да се откаже. Нищо не им пречи да я входират, пък да я разгледат ако има възможност. Лошото е, че ти си в неизвестност.
Ох, дано да имаме късмет с тия градини  Praynig

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Като нищо ще отида и аз до нашия инспекторат.Може пък да има все пак някакъв регламент  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт