забелиха ни пишлето,дайте съвет и кураж

  • 2 801
  • 40
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 177
Здравейте,
вчера на Йоан на 1 годинка му забелиха пишлето в Пирогов.Горе долу го прежива геройски,но вечерта беше ужасна-пищеше истерично явно при пишкане  и така цяла нощ,а ние родителите му в претиснението си загубихме рецептата за възелина който трябваше  да купим и купихме съвсем обикновен.Та въпроса ми е има ли значение какъв точно ще е възелина и дали не сме му причинили ние допълнително болка и дали поведението на детето при такава ситуация е нормална.Моля ви споделете вашия опит/пиша ви защото не мога да се свържа с доктора а джи пи то ни отсъства днес/

# 1
  • Мнения: 4 292
Е как ще му загубите рецептата, хубава работа.  Rolling Eyes Поне обяснихте ли на аптекарката за какво точно взимате мазилото?
Иначе, не се тревожи, нищо страшно няма, просто идеална хигиена и редовно забелване, за да не се слепи отново. Това е.  Wink

# 2
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Днес детенце предполагам, че е по-добре.
И Ники беше така след като му забелиха пишата - рев, гърчене от болка, пищене при всяко пишкане.
За ден и половина му мина.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
Банеоцин! Препоръчва се за да не се инфектира.
Успех.  bouquet

П.П. Май и нас това ни чака Sad.

# 4
  • софия
  • Мнения: 555
На нас доктора ни каза да мажем с дефламол. Единият бая го болеше, но мина и при него за 5 дена съвсем.

# 5
  • Мнения: 2
Не е трябвало да чакате толкова време. Прост трябвашв да го направите вие - с ръка. Става доста по-лесно и  безболезно. Моят син е на 10 месеца и вече пишенцето му е забелено, много ми помогна мазането с Дефламол. Сега трябва да продължите със забелването. Поздрави.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Болката преминава обикновено за един ден. Може да дадете Панадол или свещичкаако много го боли. Трябва да поддържате там изрядна хигиена, аз капвах по няколко капки риванол. Забелвайте всеки ден за да не залепне пак.

# 7
  • Мнения: 311
Не съм много веща в темата,, но защо ЧАК на 1 годинка. На нас ни го забелиха на 1,5 месеца. Знам че трябва много хигиена и РЕДОВНО забелване.

# 8
  • Мнения: 750
Малеее и аз съм закъсняла, това за дефламола - докато забелвам ли да го мажа или само ако от раз някой уролог го е направил?

# 9
  • Мнения: 5 026
но защо ЧАК на 1 годинка
  Ние на 6 месеца  я направихме тази процедура,не сме мазали с нищо,не го е боляло...

# 10
  • Мнения: 8 242
Защо ги тормозите така децата  ooooh!

# 11
  • Мнения: 115
Нашето педи каза че трябвало до 15м да се отвори иначе му оставало спомен. На големия син аз му я отворих на 10 месеца още и всичко мина за ден-два, но малкия беше кошмар. Започнах да я забелвам още от първия месец, но тя не поддаде и се наложи лекър да му я заголи. Е отидохме един ден и я забелиха, изписаха ни Gentamicin крем и промивки с реванол. Голям рев голямо тръшкане след това и така цяла седмица. Абе мъже.............

# 12
  • Мнения: 146
И аз не съм много веща тук, но ще споделя все пак това което знам - да реакцията му е нормална, знам го защото на познати на детето се случи същото. Нас лично доктора ни кара всяка вечер малко по малко сами да му забелваме пишоната, именно за да не го боли, после мажем с риванол и дефламол. В случая с вас знам, че всяка вечер трябва да му забелвате пишоната иначе ще зарасне.
Дано бързо го преодолее и да няма повече усложнения.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз съм говорила с 2 педиатърки. И двете споделят мнението, че това става постепенно до 3-та годинка на детето. Сега само го къпя, почиствам хубаво с вода и сапун, но не натискам и не прилагам никакви садистични мерки.

# 14
  • Мнения: 3 219
Ми щом вече е забелена, трябва да се маже с Универтан плюс риванолова маз, минава за няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт