СПЕШНО - растройство и антибиотик???

  • 3 143
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
От една седмица сме с растройство - по 6-7 пъти на ден, вече е зеленикаво. Иначе е спокойна. Преди два дни докторката ни изписа по телефона лечебна Хумана и ентерол, но ефект никакъв. Днес пак звънях, за да си запиша час, а тя директно ми изписа антибиотик - аугментин. Каза, че ако дам секрет от акото резултатите щели да излезнат чак в понеделник и по-добре да започнем с антибиотика сега. Може ли да са зъби??? Редно ли е бебе на 6 месеца да пие антибиотик без да са му правени изследвания и само заради растройство. Знам, че не е шега работа и ако трябва ще взема антибиотика, но ми се искаше да чуя още мнения. Доста съм притеснена - помагайте Sad.
Пие още оризова вода.... друго не се сещам.

Сетих се всъщност още нещо - преди около 10 дни яде пюре от кайсия на Хаме (що ли ми трябваше да й го давам), може ли да е от него??? Но пък толкова дълго да ака от едно пюре???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Тази пък вашата педиатърка все едно не знае, че Аугментина също води до разтройство.  newsm11

Поне да беше ви изписала друг антибиотик. От Аугментина почти всяко второ дете, че и повече даже получават разтройство Weary
Не може да е от пюрето..много време е минало вече.

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Абсолютно вярно - Бобо получи разстройство от Аугментина, а него го пи заради ангина  Sad

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не съм медицинско лице, но едно от страничните действия на този антибиотик е точно разтройство. Така, че лично мое мнение е да не го даваш, още повече изписан по телефона, абе к`ви са тия лекари  #Shocked ???
Значи вземете секрет от акото на бебчето, гледайте да е от по-твърда част, в стерилно шишенце (продават ги по аптеките) и утре сутринта (до обяд) го занесете в ХЕИ, изследванията наистина стават бавно (около 3 дни), но при положение, че разтройството не минава, трябва да си види да не е някаква бактериална инфекция.
За разтройството се редуват ентерол и смекта па 1/2 пакетче 4 пъти на ден, тоест сутрин 1/2 ентерол, на обед 1/2 смекта, след обед 1/2 ентерол и вечерта 1/2 смекта. Лечебната Хумана замества всички хранения, допълнително може да даваш оризова вода или шипков чай (давай повече течности да не се обезводни бебчето, но не сокове или много сладки питиета, защото разхлабват). Като плодове - пюре от печена ябълка или печен банан. Също така за разнообразие може и супа (не сок) от моркови. И настоявай  тази лекарка да прегледа детето, какви са тия консултации па телефона, егати...

# 4
  • Мнения: 439
БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА ЗА ХЕИ-ТО.

А СМЕКТА МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ДАВА НА 6 МЕСЕЧНО БЕБЕ?

# 5
  • Мнения: 1 383
Разумно е да започнеш антибиотик, изследванията отнемат много време. Консултирай се със специалист или поне с добър педиатър, например работещ в детско отделение. Опитния лекар може да постави диагноза и без изследвания. Тези зелените изпражнения никак не ми харесват.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На такива съвети по телефона,без да погледнат детенце не вярвам Sign Exclamation Бих го завела при друг лекар преди да започна антибиотика,още повече че и той предразполага към разстройство.Зма,че живеете в Люлин,ако искаш ще ти дам тел. на моята педиатърка,работи в 6 микрорайон.Може да я питаш за платен преглед.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 715
ходете на друг лекар. Педиатърката на Дияна дава съвети по телефона, но ако сме в провинцията или се касае за нещо спешно, като например когато беше надигнала автършейфа на баща си, за даго опита на вкус.
Дияна една седмица беше на въпросният антибиотик, заради отит и зачервено гърло. И разстрийство имаше. Аугментин + ентерол = нищо. Ентерола никаква работа не ми свърши. И Смекта пи и пак ефект почти никакъв. Пресече я само като и дадох Имодиум, но той се дава на деца над 5г.
Свари оризова вода, брашнена кашичка.
И много течности, заради обезводняването на организма.
Може и да са зъби. Зъбите на Дияна избиваха с темп. 39 градуса и разстройство.
Консултирай се и с друг специалист. Бързо оздравяване Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 562
Отивайте на друг доктор!
Чай от шипки, ако пиете ... се отразява добре Thinking
Бързо оздравяване Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 332
И аз не съм медицинско лице, но ми се вижда странно разстройство да се ликува с аугументин, защото той самия предизвиква разстройство. Консултирай се пак с лекар.

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми в края на 6-ти месец беше с упорито разтройство и нашата педиатърка ни изписа тази комбинация от Смекта и Ентерол и другите неща, които ти писах по-горе. Но освен тях докато стане готово  фекалното изследване ни изписа и едни прахчета, които бяха за бактериална инфекция - профилактично, разбира се след прегледи и т.н. Ако се притесняваш, не давай Смекта, карай си с Ентерола. Но антибиотик без преглед за разтройство без други симптоми  Shocked , не знам, не съм чувала... И то точно този антибиотик (синът ми в момента го пие за отоларингит), той влияе много добре на горните дихателни пътища, бронхите, синуси, ушички и на пикочо-половата система. Но за чревен проблем...
Най-добре заведи детенцето на лекар, ако не при вашата "телефонистка", то при друг педиатър. Успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: Valery
Абсолютно вярно - Бобо получи разстройство от Аугментина, а него го пи заради ангина  Sad

  Същата работа бяхме!
 Бягайте при друга докторка! Аугментина много често предизвиква разстройство, ако наистина се налага антибиотик, то по-добре някой друг-нека доктора каже!

# 12
  • Мнения: 439
Давала съм аугментин на Силвето точно както пишете за бронхити и други подобни Thinking . Притеснява ме това, че изписва антибиотик на 6 месечно бебе без преглед и то за растройство. Утре ще я заведа при мойта докторка и после при някой друг, за да съм спокойна.

Взех пюре от шипка и някакъв сок на ХИП - специално за диарии. Пюрето не го ще, но сока го пие, слава богу. Взех и някаква испанска оризова каша пак за диарии, да видим ще има ли ефект Sad . Стискайте палци да мине по-скоро.

Благодаря на всички за съветите Simple Smile .

# 13
  • София
  • Мнения: 1 546
Мдаааа чудесно си направила. Кашата е на Блевит предполагам..те са добри и сокът също. Мисля обаче, че той се пиеше по някаква схема...проучи въпросът:)
Бързо оздравяване:)

# 14
  • Варна
  • Мнения: 791
Как сте днес? Има ли напредък? Rolling Eyes  Ходихте ли на доктор?

Общи условия

Активация на акаунт