Спешно въпросче за Милумил 2

  • 3 374
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Мами, на смесено хранене сме и дохранвам Ирника с малки количества АМ. До сега давах Милумил ХА 2 ( ХА като презастраховка от страна на педиатърката), но вече искам да минем на нормално мляко. Взела съм Милумил 2. Отворих пакетчето одеве и се изненадах от текстурата на млякото - доста е различно от Милумил ХА2 ( 2 пакетчета по 400гр са в кутията, ако има значение) - на по-едри гранулки, по-зърнесто е, а не фин прашец, както другото. Разтворих малко, за да видя дали се получава добре - изглежда ок. Абсолютно е в срок, купено е от свестен магазин.
Чудя се такова ли е по принцип или има проблем newsm78 ?
Помагайте   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 64
да такова трябва да  е,милумила е гранулиран,не се притеснявай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 554
Точно такова е и Милумил 1 е същото.

# 3
  • София
  • Мнения: 593
Такова е и ако не спазваш добре указанията при приготвяне не става добре.

# 4
  • Мнения: 254
Благодаря на всички!  bouquet

# 5
  • Мнения: 27 524
Аптамил и Милумил, оригиналните, са на гранулки. Това е показател за по-добро качетсво, специално за тези две млека. Тези, които са на фин прашец са правени в други страни и не са съвсем същите, като оригиналното мляко, така че радвай на гранулките  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 254
Ще си знам Wink Търси гранулката! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 553
Такива са и трите Милумил, които съм ползвала (1,2 и 3 де) Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 430
И аз да питам нещо, до сега бяхме на милумил ХА1, но реших да мина на обикновен милумил 2. От милумил 1 изяждаше преспокойно 200мл, а сега ми се струва, че прави по-големи паузи и изяжда не повече от 150-160мл. А на опаковката за милумил2 пише 5-тия месец да изпива 200мл. Явно има значение  newsm78 Защото на милумил1 пишеше, че трябва 230 да изпива вече. Дали мога да направя извод, че двойката е по-калоричен, по-тежък?

# 9
  • Мнения: 27 524
Намаляват количеството за около две седмици някъде, максимум. После се регулира и започват повече да ядат.
Аз бих оставила бебето до 6-ти месец с единицата  Peace

# 10
  • Мнения: 15 379
Аптамил и Милумил, оригиналните, са на гранулки. Това е показател за по-добро качетсво, специално за тези две млека. Тези, които са на фин прашец са правени в други страни и не са съвсем същите, като оригиналното мляко, така че радвай на гранулките  Simple Smile
Да считам ли тогава, че Аптамил имунофортис е менте, защото не е на гранулки като стария? На кутията пише, че е произведен в Германия newsm78

# 11
  • Мнения: 508
Няма никакъв проблем гранулките са нормални за това мляко.А и 2-ката понеже е частично адаптирано се разтваря много по-лесно от 1-ката.Ние минахме на него на 4 навършени,точно както пише на опаковката Peace

# 12
  • Мнения: 45
ZLATO, не знам дали ползвате от стария (със синьото кръгче) или новия (със зеленото) Милумил2. Но това, което на мен направи впечатление е, че млякото от 2-ката със зеленото кръгче се разтваря доста по-трудно и от това във старата, както и от 1-цата. Пада едно здраво друсане или трябва да престои поне 10-тина мин, за да се разтворят частиците, които приличат на кристалчета захар. И понеже ми се случва да оставя неизмито шише от мляко  Embarassed, съм забелязвала след това вътре малки парченца, наподобяващи гранулки желатин, накиснати във вода (т.е. не съм сигурна, че изобщо се разтваря като хората това мляко). А като състав няма разлика според етикета ... . Дали това му е идеята, или аз бъркам нещо?  newsm78 Водата, в която сипвам сухата консистенция понякога дори е по-гореща от препоръчваните 600, без да постигам кой знае колко по-добро разтваряне.

# 13
  • Мнения: 508
Ами май сме на старата партида,а тя си се разтваря без проблеми.Днес ще купувам нова кутия и ще видя каква ще е.Иначе и аз го правя с по-топла вода.














# 14
  • Мнения: 508
е,купих нова кутия,но е със син надпих.Казаха ми, че със зелен още няма  в гр. Пловдив newsm78

Общи условия

Активация на акаунт