Откриха ми МИОМА!

  • 30 224
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Имах болки ниско в корема,никакви други оплаквания....диагнозата направо ме потресе.Лекарят каза ,че ще ме следи периодично за да види дали расте бързо,но ме предупреди,че може би ще се наложи операция докато е още малка миомата-22/22мм,за да може да изреже само образуванието и да не отстранява цялата матка....

Изчетох всичко в Интернет,знам ,че и тук е писано,но реших да пусна темата с надеждата да открия своя начин да избегна операцията.Помагайте със съвети....каквото мога ще отбера и на следващия преглед ще се консултирам с гинеколога...Между другото имам му доверие и ще направя каквото казва,но преди това искам да опитам с някакви алтернативни методи-билки,хомеопатия...ако има мами като мен нека споделят какво им е помогнало...

# 1
Миомата, когато е малка, не може ли да се лекува с лекарства?  newsm78

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много съжалявам за диагнозата,дано се разминеш без операция.На една приятелка майка и имала такова нещо и като забременяла с нея(случайно),след раждането се установило,че миомата е изчезнала,невероятно,но факт.
Къде точно имаше болка,ниско по средата на корема ли,защото и аз имам  болки,но в дясно,по-скоро към яйчника и започвам да се шашкам.Ходила съм на лекар,нищо не ми се откри,било от червата,но напоследък пак бе боли ,май пак ще трябва да отида.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Твоето лечение ще зависи от вида на твоята миома.

Какви видове миоми съществуват:

Според месторазположението си миомите се делят на миома на маточното тяло и миома на маточната шийка, като последната се среща много рядко.

В зависимост от посоката на растеж миомите могат да бъдат:
- към кухината на матката;
- в рамките на маточната стена;
- към свободната коремна кухина.

Големината на миомата може да бъде от няколко милиметра до големината на 6-7-месечна бременност.
Възлите могат да бъдат единични или множествени, като множествените имат различия помежду си и строго индивидуален потенциал за растеж.


Мога само да ти пожелая късмет и щом имаш доверен АГ специалист, да ходиш съвсем редовно на изследвания. Ако не дай си Бог тя расте, тогава, на база вида й ще вземете правилно решение за лечението/отстраняването й.

# 4
  • Мнения: 421
 dokolkoto znam ako raste togava se operira .i az pusnah podobna tema samo 4e na men dvama lekari mi davat dve razli4ni diagnozi edna ot koiato e miomno vazel4e.az mislia 4e 6te otida na treti lekar i togava 6te resim.no niama da barzam s operacia oh dano sme dobre

# 5
  • Мнения: 46 438
Чак пък потресена  Rolling Eyes това е най-честото доброкачествено образувание при жените Laughing

Задължително потърси мението на втори лекар  Stop ходила съм на доста, но за първи път чувам такова категорично мнение за операция на 22 см. възелче ...

Аз си отглеждам три, голямата беше 7 см., постепенно започна да намалява, сега е 5 см., другите не ги броя по около 2 см са.

Лечение няма, освен оперативно. Ходи се редовно на ехограф, за да се следи растежа и ако не расте, не получаваш кръвоизливи и не пречи на другите органи, не се пипа! Мен даже като ме отваряха за секциото си ми ги оставиха Simple Smile

Пожелавам ти да се размине и при теб като при повечето жени и като влезеш в менопазуата да изчезне  Praynig Hug

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мен даже като ме отваряха за секциото си ми ги оставиха Simple Smile

операция 2 в 1 нито един лекар не се навива да прави. Освен тези от Пълна промяна, май...

# 7
Сега да се изкажа аз по въпроса... Blush

Мимомните възли се получават от хормонални смущения. През критическата обикновено изчезват, мисля че се получаваха от повече естроген в организма. Доколкото четох, махат ги ако започнат да пречат на останалите органи. Допускам, че въпросната "операция" е или хистероскопия или абразио - така се отстраняват полипите в матката, които на ехограф ги виждат като "миомни възли", обикновено правят и хистология да се види какъв и от какво е този полип. Но Никол е писала - тези полипи се махат ако пречат - примерно ако получаваш кръвоизливи и други усложнения. Някои полипи се повлияват от прием на прогестерон.

Погледнато от друга страна - високото ниво на естроген поддържа кожата, костите и кръвоноснине съдове в добро състояние - остеопорозата и заболявания на кръвоностната система понякога ги лекуват с естроген. Crazy а за кожата - жените се запазват младолики.

# 8
  • Мнения: 2 005
Ако имаш намерение да забременяваш и да имаш дете - в никакъв случай не се навивай на операция  NaughtyНа мен ми откриха миома 4см , но трябваше да забременея и тогава казаха , че ще ме оперират , защото операцията крие своите рискове от кръвоизлеви newsm78 За голямо мое щастие забременях и през цялото време не излязах от патологична , но успях да родя със секцио здраво и хубаво дете , макар че миомата много нарастна и стана 15см и притискаше плода - всичко мина ок! Пет месеца след раждането ми направиха операция , защото получавах доста големи кръвоизлеви , махнаха ми матката и ми оставиха яйчниците  Rolling Eyes Това е , в никакъв случай не приемай още операция , за такъв малък миомен възел и още повече , ако желаете дете  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 176
  Здравей! Мисля, че аз бих могла да ти помогна, но само ако си готова да опиташ... Преди 4 години ми откриха кисти на яйчниците големи колкото мандарини, 4x4,5 сантиметра, от тези, дето ако се спукат и загивам... Споделих с приятелка и за моя най- голяма радост тя ми разкри как се е излекувала от миома на матката преди 2 години. Направих същото като нея и за месец ми изчезнаха напълно проблемите! А е простичко лечение и не изисква нищо друго освен постоянство: един месец всяка сутрин на гладно върху бучка захар слагаш по 4-5 капки йод (за рани, от аптеката), след това правиш една седмица почивка и повтаряш всичко, докато изчезне напълно. Както казах, излекувах се за месец, но продължих още един за по- сигурно. Оттогава всичко е наред, дори забременях от първия опит и сега се радвам на двумесечното си бебче Simple Smile Йодът изсушава раковите клетки.Пожелавам ти успех! Пиши, ако направиш това. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 3 610
На една приятелка и сложиха спирала"Мирена"-тя е хормонална и спомага за намаляването на миомите,при нея поне имаше ефект.Попитай и за този вариант Peace и успех в лечението.

# 11
  • Мнения: 108
здравей. аз също имам миома.Откриха ми я преди 3 мес. беше 35мм на 37 мм .След приемането на лекарства намаля за този период и сега е 24 мм на 24 мм.Много сам доволна. Не е задалжително веднага да се оперираш.

# 12
  • Мнения: 820
Здравей, аз съм много пресен случай. Не можех да забременея близо 2 години и причината се оказаха няколко малки миоми - горе долу колкото твоята на размер. Аз бих те посъветвала ако смяташ да забременяваш да я махнеш. Не се знае как ще повлияе евентуална бременност на миомата. Някои изчезват, но някой започват да растат заедно с бебето и могат да създадат големи проблеми вкл. и спонтанен аборт. Сега за операцията: толкова малка миома се маха с хистероскопия, това е една много лека манипулация, без разрези. Вкарва се оптичен уред през влагалището и под наблюдение се изрязва образованието. Слага се краткотрайна пълна упойка. Отиваш сутринта и вечерта си си вкъщи.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз не мога да кажа нещо повече, а само да напиша, че за такъв проблем на майка ми  й бяха препоръчали д-р Алън Начев.

# 14
Мога да помогна. Моят горещ съвет е:

1. Отиди в първата книжарница, в която има книги на Генадий Петрович Малахов. Прочети всички заглавия и граби с пълни шепи каквото ти се стори по темата. Лично препоръчвам "Биоритмология и уринотерапия", както и "Лечение с газ, тодикамп и други въглеродни съединения", както и всички книги за разделно/правилно хранене.

2. Отиди в следващата книжарница и направи същото с книгите на Малахов, които ги е нямало в предната книжарница.

3. Прочети ги.

Нататък ще знаеш сама какво да правиш, ако си изпълнила тези 3 неща. Ако нямаш пари да си ги купиш, потърси ги в библиотека, която е депозитна (задължително им изпращат копия на издадените книги в България). Ако съвсем не намериш нещо, а искаш да се излекуваш и да живееш дълго и децата ти да са здрави и т.н. и т.н., ще ти предоставя моите, стига да ги имам.

Общи условия

Активация на акаунт