Моята коледна баклава

  • 6 229
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
1 пакет кори за баница
1 пак. масло (125 г)
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. брашно
4 яйца
1 бакпулвер
1 ч. ч. счукани орехи
кората на 1 лимон
   Маслото се разтопява, половината кори се редят в тава, като между тях се ръси по малко масло. Слага се плънката, приготвена от разбитите яйца, захарта, брашното, бакпулвера, орехите. Отново - кори, поръсени с масло ( половината масло трябва да остане). Нарязва се на парчета и се залива с останалота масло. Пече се.
Сварява се сироп от 2 ч. ч. захар и 2 ч. ч. вода, прибавя се настърганата кора от лимон и малко от сока му. Изстиналата баклава се залива с горещия сироп и се остава да престои 1 нощ.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
 Hug Това е любимата ми баклава! Само че у нас тази баклава се казва "торта-баклава" - сигурно заради плънката вътре

# 2
  • Мнения: 375
   Аз и баниците правя с брашнена плънка и стават по-пухкави.

# 3
  • София
  • Мнения: 211
Тина-Рина, тъкмо си мислех да питам за баклавите   bouquet 
Тази година за първи път ще правя аз коледната баклава  Laughing  Blush

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 18:53 от lorisita

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Ау, супер - тъкмо си събирам рецепти за погачата на малчо и мисля и тази да включа.  bouquet

# 5
  • Мнения: 224
Ние и казваме на тази баклава арабска и редовно си я правим,защото става по-лекичка...

# 6
  • Мнения: 40
Тази рецепта ми ухае много приятно Simple SmileДали може корите да са ФАМИЛИЯ от БЕЛЛА?Ще я пробвам непременно,само дето не може да се яде по време на пости.

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Благодаря за рецептата, тъкмо навреме идва, тази година и аз събирам рецепти коледни и новогодишни , така че   bouquet  bouquet на авторката

# 8
  • Мнения: 3 622
И аз я правя тази баклава - мноооого е вкусна  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 036
Аз правя лека баклава:
2 пакета кори се редят в тава ,като през два листа се ръсят обилно с орехи,а на две места се слагат от настъргани 6 ябълки,объркани с 1 супена лъжица канела и една чаша захар.Баклавата се нарязва на парченца и се залива с 200 грама олио(да е сгорещено)
Пече се до златисто.От три чаши захар и три чаши вода се прави сироп,в които се слага 2 ванилии.С топлия сироп се залива студената баклава и се оставя за 24 часа.
Не е толкова накъртваща и сладка.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Аз правя лека баклава:
2 пакета кори се редят в тава ,като през два листа се ръсят обилно с орехи,а на две места се слагат от настъргани 6 ябълки,объркани с 1 супена лъжица канела и една чаша захар.Баклавата се нарязва на парченца и се залива с 200 грама олио(да е сгорещено)
Пече се до златисто.От три чаши захар и три чаши вода се прави сироп,в които се слага 2 ванилии.С топлия сироп се залива студената баклава и се оставя за 24 часа.
Не е толкова накъртваща и сладка.
На кои точно места се слагат ябълките  newsm78 През 2 кори ли пак  newsm78

# 11
  • Мнения: 375
vania_66, баклавата наистина ухае прекрасно на масълце и лимон, аз я правя обикновено с кори "Бела", но предполагам, че ще стане и с "Фамилия".
   Лесно и бързо се прави, трудното е да я опазя 12 часа да не я пипа никой. Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
1 пакет кори за баница
1 пак. масло (125 г)
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. брашно
4 яйца
1 бакпулвер
1 ч. ч. счукани орехи
кората на 1 лимон
   Маслото се разтопява, половината кори се редят в тава, като между тях се ръси по малко масло. Слага се плънката, приготвена от разбитите яйца, захарта, брашното, бакпулвера, орехите. Отново - кори, поръсени с масло ( половината масло трябва да остане). Нарязва се на парчета и се залива с останалота масло. Пече се.
Сварява се сироп от 2 ч. ч. захар и 2 ч. ч. вода, прибавя се настърганата кора от лимон и малко от сока му. Изстиналата баклава се залива с горещия сироп и се остава да престои 1 нощ.
Hug Любимата ми баклава. Баба ми я прави на коледа винаги страхотна е наистина.

Общи условия

Активация на акаунт