Мангото-от кога?

  • 6 750
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 438
В сп.Моето бебе и аз ,четох,че мангото не е алерген,за разлика от другите цитруси,има много витамин С и е изключително полезен плод за бебетата след 6 месеца.Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 2 821
Със сигурност е полезно. Давала съм пюре от манго, ако не се лъжа на Сънвал...или Семпер newsm78. Дъщеря ми не го хареса.

# 2
  • Мнения: 6 438
Аз мислех да пробвам със сурово... newsm78

# 3
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Да,на Семпер има пюре от манго.Аз едва миналата седмица предложих на мойто бебче манго и банан и го яде.
А точно към сп. Моето бебе и аз имаше една притурка за храненето на бебето и там даваха мангото като един от първите плодове-наред с ябълка,круша,банан.И пишеше,че съдържа повече бетакаротин от моркова.Богато е на витамини от гр. В,вит. С,желязо и др.
Ако можех да го намеря по-рано щеше да го предложа преди месец поне,но в нашия квартал Семпер,Сънвал,Гербер и др. под. няма,а защо newsm78 и аз не знам.

# 4
  • Мнения: 6 438
А за суровото?Може ли да се дава по от рано,например както сме ние на 7 мес?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Сурово не съм давала, но  на пюре към 6,5/захранихме се на 5,5 с плодови пюрета/ месеца дадох...педито каза сурови плодове, че след 7 мия може..ябълка, круша, грозде...за манго не съм се сетила да питам...На ХИП има манго с извара като станете по големи пробвай го..моята бебека го харесва...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
аз дадох на моето бебе в началото на 7 месец,сварих го обаче,притрих го после през цедаче,че много гадни жили има,и го направих на киселче ,много му хареса.

# 7
  • Мнения: 738
Давала съм пюре на Семпер и малкия го обожава!!!За сурово все още се въздържам, вносните плодове май не са съвсем за малки деца! newsm78

# 8
  • Мнения: 6 438
Давала съм пюре на Семпер и малкия го обожава!!!За сурово все още се въздържам, вносните плодове май не са съвсем за малки деца! newsm78
Бананите и те са вносни.А струва ми се и голяма част от ябълките,мисля.Ако само това е довода да не го давам,мисля че бих му дала.По-скоро ме интересуваше да не е някакъв алерген Peace Hug

# 9
  • Мнения: 10 982
Дадох пюре от манго на Семпер в началото на 7 месец. Оттогава на Рая й е едно от любимите. Wink
Сурови засега давам само домашни ябълки и круши, сварени на пара, колкото да омекнат.

# 10
  • София
  • Мнения: 114
Мангото е ок за 7-месечно бебе. Аз дадох сурово преди няколко дни - нарязано на парченца и заедно смалко банан - в блендера. Стана мнго хубаво като консистенция, защото е сочно, и се изяде с апетит.  Peace

# 11
  • Мнения: 738
Давала съм пюре на Семпер и малкия го обожава!!!За сурово все още се въздържам, вносните плодове май не са съвсем за малки деца! newsm78
Бананите и те са вносни.А струва ми се и голяма част от ябълките,мисля.Ако само това е довода да не го давам,мисля че бих му дала.По-скоро ме интересуваше да не е някакъв алерген Peace Hug

Ябълки давам само домашни, купешките са бъкани с нитрати и какво ли още не(мога да ти дръпна една лекция за екологично чисти продукти-това ми е специалността) smile3521, алерген си пише в повечето материали, че не е, но все пак си зависи от самото детенце!!!  newsm10

# 12
  • Мнения: 857
Aз дадох пюре на семпер с манго към края на 7ми месец

# 13
  • Мнения: 6 438
Ябълки давам само домашни, купешките са бъкани с нитрати и какво ли още не(мога да ти дръпна една лекция за екологично чисти продукти-това ми е специалността) smile3521, алерген си пише в повечето материали, че не е, но все пак си зависи от самото детенце!!!  newsm10
Ябълите-добре,а  бананите-така или иначе в Бг не се отглеждат.Да не му давам банани ли? Rolling Eyes И аз съм по принцип за екологични чистите продукти,но ми се струва доста трудно изпълнимо.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 248
И аз съм давала пюре от манго на Семпер, май към края на 6 месец беше, много го хареса, а и четох някъде една мам беше споделила, че с манго оправила запека на детенцето си, така, че предполагам, че не е проблем да се дава даже и сурово.

Даваш ми добра идея, впрочем  Hug Май ще пробвам и аз със сурово манго, току виж сме решили проблема със запека.

Общи условия

Активация на акаунт