Welcome on board 10 - Италия _ Милано

  • 30 887
  • 257
  •   1
Отговори


Пренасяме се в Европа, но оставаме в Средиземноморието.....

Запо4ваме с Милано ....
Ето една песен символ на града  ... запо4ва така

"O mia bella Madonnina, che te brillet de lontan
tutta dòra e piscinina, Ti te dòminet Milan …"

но колко ли "милан4ани" могат да я преведат или изпеят: малко, много малко.....

Предполагам пове4етo знаят, 4е Милано е икономи4еската столица на Италия, главен град на най_ развитата област в страната, Ломбардия.
Тук се работи, произвежда се, правят се пари ....  затова в близкото минало градът е привлекал хиляди хора от вси4ки краиЩа на Италия и най_ве4е от Юга, а в момента има огромен наплив на 4ужденци, които по официалните ( не знам колко достоверни) статистики достигат 15% от населението.

неЩо стана и се затри постинга натам, та повтарям по памет...

в Милано е борсата, модата, търговията, индустрията

Ще се спрем по_подробно на историята, забележителностите (катедралата, символ на града, замъкът, тайната ве4еря, Ла Скала ...), на кухнята,естествено и на вси4ко, което може да предизвика интерес.

Ще се радвам на вклЮ4ване на многобройните бг милан4анки от форума Simple Smile


Нашите предишни теми:
Inside the Kingdom - 1
The Lost Paradise of Dilmun-2
Bharat Dil Se-3
Индия - земя на боговете - 4
Kuwait Airways или поглед над Кувейт!!!-5
Египет-Страна на Фараони-6
КИТАЙ и всичко за него /7/
Александрия - Врата на Египет - 8
За Магреба -Тунис, Алжир, Мароко!Древна история и екзотика-9

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 18:08 от gioia

# 1
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
За мен е чест да съм първа!!!!!!!!!!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 11 747
Втора  Hug

П.П. Догодина планирам да посетя Италия, май няма да стигна до Милано,но знае ли човек... Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 6 779
Трета пристигам в столицата на модата  Hug

# 4
  • Мнения: 1 722
Записвам се да следя темата  Simple Smile

В Италия съм била за кратко като турист. Останах очарована най-вече от културното наследство и средиземноморската природа  Peace

# 5
успях и линковете да сложа  Mr. Green
след малко и за деветата тема (там сме code sharing)   

# 6
  • Мнения: 1 184
Оле, за малко да остана последна  Mr. Green.
gioia, мерси и за линковете  Twisted Evil  Hug.

# 7
Втора  Hug

П.П. Догодина планирам да посетя Италия, май няма да стигна до Милано,но знае ли човек... Rolling Eyes

къде Ще ходиШ?

По това време на годината вси4ки сме в о4акване на празника на Милано, който е на 7 декември (Сант. Амброджо) и по Щастлива слу4айност се комбинира с друг национален религиозен празник на 8 декември. По този на4ин ни се събират два неработни дни. Календарите как Ще се паднат тези дни са проверени оЩе от януари. Тази година 8 е събота, но поне на 7 по4иваме.
 

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 13:04 от gioia

# 8
  • Мнения: 11 747
Ами Рим и Венеция,мисля че и Флоренция.Всъщност тя рибата е в морето още,а аз вече тигана съм приготвила Crazy,но надявам се след толкова подготовка, накрая да ми се усмихне щастието. Rolling Eyes
Бих пообиколила повечко, но...засега толкова.

# 9
  • Мнения: 3 461
Viva Gioia! Heart Eyes Поздравления за оригиналната тема. Grinning

В Италия бяхме като част от сватбеното пътешествие. Една част от сърцето ми завинаги остана на остров Капри, а небцето ми залепна в специалитетите с парма и прошуто крудо. Mr. Green Явно е имало защо да не стигнем до Милано. Надявам се, че ще го направим по-бързо отколкото ще й трябва на нашата приятелка да дойде тук. Големи надежди храня и за един як виртуален шопинг в столицата на модата, ако не се заплесна по екскурзоводката първо. Laughing

# 10
  • Мнения: 3 461
Всъщност тя рибата е в морето още,а аз вече тигана съм приготвила Crazy,но надявам се след толкова подготовка, накрая да ми се усмихне щастието. Rolling Eyes


Pina, на големите майстори кулинари, предполагам е лесно да сложат първо тигана. Grinning Все ще забъркаш някаква импровизация, докото пристигне рибата и бирата. Предполагам, че добре си написала домашното и вече си на ти с някои италиански специалитети.

Gioia като видна ценителка да сподели каква бира и вино вървят с рибата. Grinning

# 11
  • Мнения: 11 747
Ооо,като се спомена вино - кажете ми,по-точно Гоя кажи ми за прословутото Кианти?? Crazy Що за вино е - сладко,сухо, с какво върви и прочие?

# 12
Ооо,като се спомена вино - кажете ми,по-точно Гоя кажи ми за прословутото Кианти?? Crazy Що за вино е - сладко,сухо, с какво върви и прочие?

Първо, вси4ки мои декларации по темата са ли4но мнение ....

Виното Кианти е 4ервено сухо вино от хълмовете (то4но определени и релгаментирани кои) на Тоскана. Може би в най_известното в световен маЩаб. Твърде известно..... и то4но за това за мен банално .... предпо4итам други вина.

# 13
  • Мнения: 11 747
Да,адски е популярно!Докато четях Хемингуей, все едно четях менюто на някоя пивница Laughing Mr. Green ,ама това е друга тема - та той все това Кианти възпяваше.После и холивудските филми си му отдават дължимото...А аз да не съм го пробвала...Дали го има в БГ и дали е скъпо?! Thinking Да я започна от някъде Италия... Laughing

# 14
Да,адски е популярно!Докато четях Хемингуей, все едно четях менюто на някоя пивница Laughing Mr. Green ,ама това е друга тема - та той все това Кианти възпяваше.После и холивудските филми си му отдават дължимото...А аз да не съм го пробвала...Дали го има в БГ и дали е скъпо?! Thinking Да я започна от някъде Италия... Laughing

100% го има. Предполагам, 4е е по_скъпо от българските. Гледай да пиШе на етикета DOCG

Общи условия

Активация на акаунт