Рецепти за дребни сладки, соленки и т.н.?

  • 32 007
  • 27
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Споделете рецепти за дребни сладки, соленки, бисквити, хапки, солети, курабийки, мини кроасани, мини понички, мини еклери и т.н. всичко малко, дребно и вкусно подходящо за всякакви случаи много гости, празници и т.н.
Ето от мен:


МИНИ ПОНИЧКИ 



1-2 яйца
4-6с.л. захар
1ч.л. сол
половин каф.чашка олио
2с.л. кисело мляко
половин каф. чаша готварска сметана
1 бакпулвер
2.5-3 ч.чаши брашно
ванилия

Яйцата и захарта се разбиват хубаво с миксер. Добавят се олиото, кис.мляко, сметаната, бакпулверът, като разбиването продължава. Накрая се слагат брашното и ванилията. Точат се режат се на малки кръгчета. Пържат се в сгорещено олио или фритюрник. По желание може да се инжектират с крем.


КАШКАВАЛЕНИ СОЛЕТИ (от Бон Апетит)



250гр. брашно
250гр. маргарин
200гр. кашкавал
1 яйце
щипка сол

за краставичен дип:
1/2 краставица
150–200 г сирене "Дунавия"
1/2 кофичка кисело мляко
1-2 щипки пресен джоджен

Брашното се пресява в купа, слага се и маргаринът и се мачка, докато поеме. Посолява се, чупи се яйцето и се меси, като тестото трябва да остане меко и лепкаво. Почива на студено 30 минути. Отпочиналото тесто се разделя на еднакви по големина топки. Разточват се върху обилно набрашнен плот на много тънки кори. Разрязват се на лентички с дебелина 2-3 см и дължина около 12 см. Върху всяка тестена лентичка се поставя лентичка кашкавал и тестото се навива спираловидно така, че кашкавалът да остане вътре. Пържат се в обилно количество предварително сгорещено олио по 2-3 минути от всяка страна. Готовите солети се изваждат върху салфетка, за да се отстрани излишното олио.

КУРАБИИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

около 60 гр мазнина
1 опаковка овесени (желателно е да са фини)
6 с. л. брашно,
6 с. л. захар,
1 яйце.
Всички продукти се смесват и се правят топчета, които се пекат поставени на повече разстояние едно от друго, защото се надуват.

СОЛЕТИ ОТ БУТЕР ТЕСТО
 


солени пръчици от бутер тесто, нарязваш тестото, правиш си пръчици и от горе настъргваш кашкавал или сирене и печеш.

ftp://

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 11:50 от Estell

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето една рецепта за дребни сладки

200 грама брашно,
50 гр. захар
100 гр. масло
1 яйце
щипка сол


От посочените продукти се замесва тесто и се оставя в хладилника да се охлади, след това се разточва на кора, изрязват се формички, пекат се към 10/15 мин на 180 градуса.

# 2
  • Мнения: 2 724
Задължително със снимка ли трябва да е придружена рецептата?
Тази, която ви предлагам ,я правя по Коледа и съм я взела от едно старо списание" Модева", на Бригита Чолакова.
Стават невероятно вкусни и красиви, но в момента нямам снимки.
    Смокинови бисквитки с лешници и шоколад
Продукти за около 40 парчета
За тестото
200гр брашно
1ч.л. бакпулвер
75гр. захар,2 пак. ванилия
1 яйце
75гр. масло
За плънката
3 суп. лъж. предпочитан мармалад
100гр. нарязани на кубчета сухи смокини
100гр. масло
80гр. захар
3с.л. бита сметана
100гр. смлени бадеми
100гр. ситно нарязани бадеми
200гр. настърган натурален шоколад
Приготовление
От брашното, бакпулвера ,захарта ,ванилията ,яйцето и маслото замесете твърдо тесто. Разточете го с размери 30 на 25см. и го поставете върху покрита с пергамент тавичка.Намажете го с мармалада и поръсете смокините .
Затоплете мазнината и прибавете към нея захарта, сметаната и бадемите оставете сместта да кипне и я намажете върху тестото.
Печете в предварително загрята фурна 200 градуса около 25- 30 мин.
Горещия сладкиш нарежете на ромбоиди или други фигури и ги оставете да изстинат.
Стопете шоколада и потопете двата срещуположни ъгъла на бисквитките.
Имам  доста интересни рецепти ,изпробвани от мен .Ако имате интерес, ще напиша още Peace.
Коледа наближава и аз мисля да се вихря в кухнята.
Ще следя темата с интерес Hug.

# 3
  • варна
  • Мнения: 1 830
Estell, извинявай, че ще питам в темата ти - ама много искам да направя от онези курабийки дето бабите ги правят.Не са с овесени ядки - съвсем обикновени курабий как се правят?

# 4
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Estell, извинявай, че ще питам в темата ти - ама много искам да направя от онези курабийки дето бабите ги правят.Не са с овесени ядки - съвсем обикновени курабий как се правят?
аз ги правя така:
3 яйца, 1 чаша кисело мляко, 1 чаша захар, 1/2 чаша мазнина/ мас, олио или маргарин/, 1 амонячна сода, 2 ванилии и брашно за меко тесто. Оформям малки топчета колкото орех и топвам в кристална захар, която остава отгоре на топчето, като се пекат. Може да се сложи плънка от счукани орехи, закар и канела.

# 5
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
ето още няколко рецепти:

руло"ден и нощ"
кафява смес - 2 пакетчета чаени бисквити, 1 ч. топла вода, 4 с.л. какао, 100г. пудра захар. Бисквитите се смилат и се смесват с останалите продукт. Сместа се разстила фърху домакинско фолио и се покрива с бялата смес - 1 ч. пудра захар, 1 пакетче чисто масло, 1 ч. сухо мляко, 2 ванилии. Завива се на руло и се слага в хладилник. Като стегне се нарязва.

охлюви
1/2 ч. мас, 3 яйца, 1ч. захар, 1/2 ч. кисело мляко, 1 ам. сода, 1 ч.л. хл.сода, брашно
Като се омеси тази смес се дели на четири части. Всяка се разточва на правоъгълник и се изсипва от плънката. Завива се на руло и се реже на парчета. Пекат се легнали.
Плънка - 3 белтъка, 2 ч. смл. орехи, 1 ч. захар, 1 канела, 1 ванилия

Бисквитено руло
2 пак .бисквити/ без дупка/. слепват се със следната смес:
100г. масло, 4 с. л. пудра захар,1 чаша мармалад, 1/2 чаша мляко, 1 каф. чаща смлени орехи, 1 ванилия.
Бисквитите се слепват със сместа. Рулото се намазва и отвън. Реже се диагонално.

шприц бисквити
5 яйца, 1 ч. св. мас, 2 ч. пудра захар, 1 ам. сода, 1 ч. л. хл. сода, ванилия, брашно. Пълни се шприца и се шприцоват различни формички.

хризантеми
6 яйца, 2 ч. захар, 2 ч. брашно, 1 ч. олио, 1 ванилия. 1 лимонова кора настъргана
изсипва се в намаслена тавичка и се наръсва със счукани орехи. като изстине се нарязва с водна чаша.Кръгчетата не се вадят.Втория разрез с чашата е върху половината на първия. Нарязаните парченца се нареждат като хризантема. Поръсват се с пудра захар.

много лесни и вкусни са следните сладки
нужни са бисквити закуска
всяка бисквита се потапя в подсладено кафе или мляко. По две се слепват със смес от мармалад и малко масло. Изчаква се малко да поомекнат и с остър нож се разрязват диагонално да се получат 4 триъгълника. Всеки се овалва в кокосови стърготини или смлени орехи


Ефектен кекс

Жълта смес            Бяла смес                  Кафява смес
4 жълтъка              4 белтъка                 1 ч смлени орехи
2 яйца                    1/2 ч. захар              2 с. л. какао
1 ч. зхар                 1 с.л. вода
2 с.л. вода              1 с. л. олио       
2 с. л. олио             1/2 ч. брашно
1 ч брашно
Разбиват се поотделно смесите, както е традиционно за всеки кекс.
Кексова форма се намаслява и набрашнява. Сипва се половината жълта смес, половината кафява, цялата бяла, другата половина кафява и се завършва с жълтата. Наръсва се с пудра захар.


Извинявам се ако някоя рецепта се повтаря. Току що ги извадих от моя тефтер.  Simple Smile
Много интересни идеи почерпих от този форум  bouquet



Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 21:15 от jessif

# 6
  • Мнения: 2 724
       Черешки 1
2 кутии чаени или обикновени бисквити
около 150 гр. масло
2 яйца
150 гр. счукани орехи
200гр. захар
100мл. прясно мляко
2 ванилии ,1 чл .коняк
Бисквитите и орехите се смилат. Яйцата се разбиват със захарта ,млякото ,маслото ,прибавят се подправките и се омесват добре.
Цялото тесто се оцветява с червена боя за сладки ,разтворена в малко вода.
Оформят се топчета, овалват се в кристална захар и се подреждат в съда за сервиране.
Отгоре се набождат елхови иглички.
        Черешки 2
1 белтък
2 чч. орехи
1чч. пудра захар
Орехите се смилат, белтъкът се разбива със захарта и се смесва с орехите .Оформят се топчета с намаслени ръце ,боядисват се с червена боя за сладки и две по две се забождат с борови иглички.

# 7
  • Мнения: 832
Тук прочетох една рецепта за "Таралежки" и я направих вкъщи.Мъжът ми страшно ги хареса,постоянно пита за тях.Ето и рецептата:
1ч.ч. пудра захар
2 жълтъка
1 пакет обикновени бисквити
1 пак.масло
1 с.л.какао
смлени орехови ядки
ром за овалване(така беше оригиналната рецепта,аз използвах сок от кайсии,защото не сме по алкохола)
Бисквитите се смилат и се объркват с пудрата захар,разтопеното масло,жълтъците и какаото.Получава се смес,от която се оформят топченца.Всяко топче се потапя в сока и се овалва в ореховите ядки.Аз използвах и шоколадови пръчици,става и с кокосови стърготини.По-ефектно изглежда като е наредят в подноса.Та,след овалването ги подреждате в поднос и ги слагате в хладилника да стегнат.Стават много вкусни!
Поради факта,че не се пекат,а се използват сурови яйца в рецептата,желателно е яйцата да са много пресни.Но едва ли ще се задържат повече от два дни. Simple Smile Поне така беше при нас.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Купува се бутер-тесто, прави се плънка по желание (сладка или солена) и се пекат бутерки.

Аз днес набързо опекох такива. Сладките бяха с плънка от гъсто сладко + парченца орехи, а солената от парченце салам+кашкавал.

Лесно и вкусно.  Simple Smile  Снимка: http://images20.snimka.bg/004592021.jpg

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ФЪСТЪЧЕНИ БИСКВИТИ
   
•   50 гр. фъстъци
•   2 яйца
•   2 ч. ч. брашно
•   1 ч. ч. маргарин
•   1 ч. ч. захар
•   1 ч. л. сода бикарбонат
•   1/4 ч. л. сол
•   1 ванилия
•   яйце за намазване
Маргаринът се разбива със захарта, докато побелее. Едно след друго се слагат яйцата. Фъстъците се смилат с лъжичка захар и се изсипват в маргарина. Пресятото брашно се разбърква със содата бикарбонат и постепенно се смесва с маргарина. Посолява се и се ароматизира с ванилията. Тестото се поставя върху хартия за печене и се навива на руло. Оставя се за 1 час в хладилник. След като стегне, тестеното руло се нарязва на тънки филийки. Изрязват се формички, подреждат се в намазнена и набрашнена тава и се намазват с разбито яйце. Пекат се около 10 минути в предварително загрята на 160 градуса фурна. Мисля, че ще станат хубави и без престоя в хладилника. Peace

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ЧЕРНО БЕЛИ БИСКВИТИ
   
1 пакет обикновени бисквити
1 пакет обикновени бисквити с какао
50 г. течен шоколад черен
50 г. течен шоколад бял
1/2 ч. ч. прясно мляко

Бисквитите се потапят в млякото за 3-4 секунди. От едната страна на белите бисквити се намазват с черен шоколад и се слага ред шоколадова бисквита намазана с бял шоколад. Слагат се една върху друга, като се редуват бяла и черна. Десертът се увива в найлоново фолио и се оставя да отлежи едно денонощие в камера на хладилник.

# 11
  • Мнения: 11 747
да попитам някой дали може да ми даде рецепта за соленки "кубчета", които се продаваха на килограм на времето - може и сега да има, не знам
също и за солен форсек?
Аз ги имах и съм правила не веднъж, но съм ги загубила и не ги помня! Tired

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 392

КУРАБИИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

около 60 гр мазнина
1 опаковка овесени (желателно е да са фини)
6 с. л. брашно,
6 с. л. захар,
1 яйце.
Всички продукти се смесват и се правят топчета, които се пекат поставени на повече разстояние едно от друго, защото се надуват.


преди малко ги направих - много вкусни и бързи - не ми се надуха, не знам защо Thinking, но си позволих да добавя канела; отдвана търсех подобна рецепта. Благодаря  bouquet

# 13
  • Мнения: 88

КУРАБИИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

около 60 гр мазнина
1 опаковка овесени (желателно е да са фини)
6 с. л. брашно,
6 с. л. захар,
1 яйце.
Всички продукти се смесват и се правят топчета, които се пекат поставени на повече разстояние едно от друго, защото се надуват.


преди малко ги направих - много вкусни и бързи - не ми се надуха, не знам защо Thinking, но си позволих да добавя канела; отдвана търсех подобна рецепта. Благодаря  bouquet

колко грама е опаковката на овесените ядки?

# 14
  • Мнения: 63
да попитам някой дали може да ми даде рецепта за соленки "кубчета", които се продаваха на килограм на времето - може и сега да има, не знам
също и за солен форсек?
Аз ги имах и съм правила не веднъж, но съм ги загубила и не ги помня! Tired

Соленки
1/2 кг. св. мас,
2 с. л. сол,
1 кофи4ка кисело мляко,
1 с. л. хлебна сода,
1 кг. брашно

Вси4ки продукти се смесват, разто4ва се кора, режат се ленти4ки и се оформят куб4ета.Изпи4ат се на умерена температура/ ок. 220 градуса...

Общи условия

Активация на акаунт