Много странен проблем от години...

  • 3 254
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 493
Така, дори не знам как да започна описанието на проблема ми. Значи преди около 8,9 години станах една сутрин и ми се бяха подули лимфните възли в края на шията , получи се една голяма подутина точно в областта между рамото и шията, не знам някой разбра ли къде изобщо. Почнах да ходя по изследвания, цяла година ме изследваха и нищо не откриха. Лекарите не знаеха какво е. Всъщност забравих да кажа, че тая подутина ми мина от антибиотик и аз се успокоих ама след това при едно положение на ръката назад като я дам и тая подутина излиза нагоре, един вид отвътре идва. Абе странно е много. Аз ви казвам , лекарите не разбраха какво е. До ден днешен го имам това нещо, мъкна го вече години, постоянно се страхувам от него, като  трън в очите ми е. Сега забелязах сутрин като ставам ме понаболява , дали от позата, в която спя и се притиска , не знам. Като се пораздвижа малко и след 1 час ми минава. И така цял ден  не ме боли, до следващата сутрин. И това сякаш от скоро. Не знам защо написах този пост, може би просто да споделя, не искам диагноза , ходила съм на много лекари, просто съвсем случайно някой може да е имал сходен  на моя проблем Rolling Eyes.

# 1
  • Мнения: X
Така както го описваш не е страшно. Един познат има подобно нещо на ръката. Каза, че ту му се скрива, ту се появява, ту боли, ту не...първо казаха че е мастно образование, после, че е кост...хирург му епредложил да го цепне с местна упойка и за 5 минути ще го забрави ама понеже не му създава проблеми и го е страх , не се е навил още. Баща ми също има такава "кост" пак на ръката.....
 Ако беше нещо в лимфните възли, при пълната гръвна картина щеше да се види, по-точно при тоа диференциално броене май беше........аз заради един лимфен възел много болезнен бях ходила и ми назначиха кръвни изследвания. Каза ми лекарката тогава, че при 'страшните неща" нещо си...не запомних кое, май лимфоцитите били много завишени и си проличава горе-долу колко сериозни са нещата. А ти казваш, че си ходила на всякакви лекари, щом нищо обезпокоително не са открили, май няма за какво да се притесняваш.
Потърси още мнения все пак Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Меко ли е на пипане или твърдо?
Братовчедка ми има такова, като описаното от Кати, нейното е между тънките костици на ръката, на опакото на дланта. Понякога е колкото бобче, друг път става колкото юмрук, огромно. Тя е фризьорка и като си понатовари ръката, я боли, като почива е ок, но винаги си стои, вече повече от 15 години. Може би е нещо такова и при теб. Тя казва, че няма достатъчно добри специалисти, за да се навие на операция, при нея май и сухожилията са се пооплели там. Може да потърсиш мнение при някой хирург с ортопедичната клиника в Горна Баня.

# 3
  • Мнения: 505
Бих отишла отново на лекар и бих направила нови изследвания - ехограф,пълна кръвна картина тези неща според мен биха показали дали това е лимфен възел или примерно някакъв вид мъртва кост ( ганглион), мастно образование (липом или пък мастна жлеза). Аз имам хронично увеличени лимфни възли на врата, поне веднъж годишно ходя на ехограф и се опитвам да не мисля за това  Wink. От друга страна съм имала и мъртва кост, която ми създаваше проблеми - постоянен дискомфорт, болка при движение и др. , преди три-четири години ми я отстраниха с малка операция.

# 4
  • Мнения: 1 493
Това е меко на пипане и около него има малки топченца като мастни образувания. Значи не знам дали стана ясно, че всъщност тази подутинка не е на самата шия или врат, а дефакто като си дам ръката назад или в друга поза тази подутина ми "излиза" отвътре, от ключицата, мястото между рамото и края на врата. Когато ръката ми си е в нормално състояние, т.е. стои до тялото тази подутинка се прибира навътре под ключицата . Много е странно. Иначе изследвания не съм си правила отдавна на кръвта , не съм имала повод ама няма да е зле да си направя. Забравих да кажа , че ми бяха правили пункция на това място, вземаха кръв от там, изследваха я и пак гледаха лекарите като пукали и не можеха с точност да поставят диагноза.

Общи условия

Активация на акаунт