Относно направленията за специалист

  • 992
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, вчера баща ми е ходил при личната си лекарка  за направление и тя му е отказала под предлог, че вече били свършили. Интересува ме има ли право да му откаже и къде мога да се оладя за да ми го потвърдят със сигурност.

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Може да откаже да, зависи от конкретния случай дали е спешен или търпи отлагане. Ето тук има гореща линия за граждани www.nhif.bg

# 2
  • Мнения: 3 157
под предлог,че са свършили не може.Здравната каса ги осъдиха точно за това-че имаше точно определени броики за всеки лекар и като свършат-край!!!останалите пациенти трябва да мрат....обади се в НЗОК и подай сигнал,мисля,че съсем скоро ще си имате направление.

# 3
  • Мнения: 20
благодаря много

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
под предлог,че са свършили не може.Здравната каса ги осъдиха точно за това-че имаше точно определени броики за всеки лекар и като свършат-край!!!останалите пациенти трябва да мрат....обади се в НЗОК и подай сигнал,мисля,че съсем скоро ще си имате направление.

Кой кого осъдил, че не разбрах  newsm78. Здравната каса - лекарите или лекарите - здравната каса.
На всеки лекар се отпускат определен брой направления- Когато тези направления свършат, лекарят може да използва от направленията от следващия месец, но само 10 % от тях, които след това възстановява. Това правило важи и към момента. Може да се пусне и молба до здравната каса, за отпускане на допълнително направления, но това става само при ясно аргументирани, належащи и нетърпящи отлагане случаи.

# 5
  • Мнения: 3 146
под предлог,че са свършили не може.Здравната каса ги осъдиха точно за това-че имаше точно определени броики за всеки лекар и като свършат-край!!!останалите пациенти трябва да мрат....обади се в НЗОК и подай сигнал,мисля,че съсем скоро ще си имате направление.

Извинете за спама, но наистина ли са я осъдили Касата! Е, това вече е добра новина! Защото съвсем наскоро (преди 1 седмица) гледах интервю с Джи по, който обясни, че да, направленията са ограничени за определените болести и това било сложното при работата на Джипито - не това да установи, че пациентът се нуждае от специалист, а това - кога на кого да даде, т.е. да прецени дали е спешно или може да почака до другия или по-другия месец (забележете). Лекарят каза, че ако има спешен случай за кардиолог, например, а няма направления за такъв, той има право да изпише допълнително направление, което, обаче, после се доплащало от него и нещо подобно.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Извинете за спама, но наистина ли са я осъдили Касата! Е, това вече е добра новина! Защото съвсем наскоро (преди 1 седмица) гледах интервю с Джи по, който обясни, че да, направленията са ограничени за определените болести и това било сложното при работата на Джипито - не това да установи, че пациентът се нуждае от специалист, а това - кога на кого да даде, т.е. да прецени дали е спешно или може да почака до другия или по-другия месец (забележете). Лекарят каза, че ако има спешен случай за кардиолог, например, а няма направления за такъв, той има право да изпише допълнително направление, което, обаче, после се доплащало от него и нещо подобно.

Ами и аз чакам въпросната потребителка да поясни кой, кого е осъдил. И не, не трябва опл-то да плаща допълнителните направления. По  НРД има право да влезе в лимита за следващия месец. Но те по-принцип ОПЛ-тата само си мрънкат, така че от тях всякакви изказвания могат да се чуят и хората които не са осведомени им вярват.

# 7
# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

За 2006 може и да са ги върнали текстовете, но сега е 2007, а НРД се договаря ежегодно.

# 9
  • Мнения: 3 157
ето нещо за 2007 щом искаш-http://sofia-obl.nhif.bg/inc/short162.htm

# 10
  • Мнения: 412
А аз един път бях при личната като причината беше закъснение на цикъла с един месец и тя не ми даде направвлвнив-има ли право? newsm78

# 11
  • Марс
  • Мнения: 439
Момичета, в случая е виновна здравната каса, добре кажете ми, как Джи пи с бройка пациенти малко над 2000 човека, получава за месец близо 200 направления, е за кой по първо да стигнат ooooh!

# 12
  • Марс
  • Мнения: 439
А аз един път бях при личната като причината беше закъснение на цикъла с един месец и тя не ми даде направвлвнив-има ли право? newsm78

Може да ти даде, пише го че си бременна, хем не и приспадат направлението, хем ти си доволна Peace

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
ето нещо за 2007 щом искаш-http://sofia-obl.nhif.bg/inc/short162.htm
Рени, за да не оспамваме темата на момичето и с най-добри чувства към теб ти казвам че четеш малко като "дяволът евангелието". Вижда се, че имаш някакво понятие, но само до там. Ето ти /за последно/ цитат от последната дадена от теб статия, който ясно показва, че лимит за направления има. Моля, чети статиите до край и вниквай в написаното в тях. Не може да кажеш на всички няма лимит на направления вече и да се подлъгват хората.

"...Законът за бюджет не предполага определяне на обем извършвани от изпълнителя дейности в извънболничната помощ, а броя/ стойността на направленията, които той може да издаде, каквато е и настоящата практика. ..."

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте, вчера баща ми е ходил при личната си лекарка  за направление и тя му е отказала под предлог, че вече били свършили. Интересува ме има ли право да му откаже и къде мога да се оладя за да ми го потвърдят със сигурност.
Може да му откаже. Наистина към края на месеца се пазят направления само за спешни случаи. Не стигат направленията, това го знам от личната лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт