удачно ли е да корумпирам учителката?

  • 2 185
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Сина ми е първолак,  наваксват здраво, домашните са огромни, взима се много материал наведнъж и хлапето не се справя. Аз също, хващам се за главата и правя грешка след грешка.  Обмислям дали да наема учителка да му помага или частна занималня. Във връзка с първото ми хрумване се чудя дали е удачно да се обърна направо към класната (той си я харесва) или да потърся друга. Ще съм благодарна на всякакви  съвети.

# 1
  • Мнения: 3 456
Би трябвало да има часове за консултация. Нямат право да ти откажат тавъв.

# 2
  • Мнения: 1 172
Не е удачно точно неговата учителка. Още повече, че тя няма право да ви дава частни уроци.

Предстои ти да ангажираш някой. Ок. Ако не си недоволна от темповете, с които работят на частно, трудно ще прекратиш тези отношения без това да се отрази на по-нататъшните отношения в училище. По-добре не се връзвай на това, а намери друга подходяща учителка.

Това, че детето си харесва сегашната учителка, не значи, че няма да хареса и другата. Ако й имаш достатъчно доверие, можеш да я помолиш да ви препоръча някоя нейна колежка.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че дори да опиташ да наемеш класната, тя ще ти откаже, защото няма право да дава уроци на частно на собствените си ученици.

# 4
  • Мнения: 196
Не е удачно точно неговата учителка. Още повече, че тя няма право да ви дава частни уроци.

Предстои ти да ангажираш някой. Ок. Ако не си недоволна от темповете, с които работят на частно, трудно ще прекратиш тези отношения без това да се отрази на по-нататъшните отношения в училище. По-добре не се връзвай на това, а намери друга подходяща учителка.

Това, че детето си харесва сегашната учителка, не значи, че няма да хареса и другата. Ако й имаш достатъчно доверие, можеш да я помолиш да ви препоръча някоя нейна колежка.

Много разумни доводи.  Peace
Аз бих предпочела частната занималня.

# 5
  • Мнения: 1 069
Моят съвет е да не корумпираш никого Simple Smile, а и за частни уроци в първи клас ми идва раничко. Платена занималня, ако работиш- да, но ако си си в къщи, просто повече търпение и нещата ще тръгнат. Успех!

# 6
  • Мнения: 3 622
Госпожата която му преподава в у-ще няма право да му дава часни уроци. По добре си потърси някоя пенсионирана начална учителка. Моят син си има такава още от първи клас и аз съм много доволна

# 7
  • Мнения: 2 401
Хич не е рано даже. Сега основата като изпусне при това препускане после може да има сериозни проблеми... така си мисля.  Ще търся учителка. Аз ставам луда,  защото докато се занимавам  с него бебето реве в другата стая.  На моменти ми идва да се гръмна.

# 8
  • Мнения: 4 399
Предполагам че с материала за първи клас и ти можеш да се справиш, тъй че не мисля че частен учител ще ти реши проблема. Ако проблемът наистина е в препускането, и 3 частни учители не могат да ти помогнат. Говори с други родители, които имат деца в същия клас. Ако и техните деца имат същите проблеми, мисля че е най-добре да разговаряте с учителка за промяна в ритъма на преподаване.

# 9
  • Мнения: 3 456
Предполагам че с материала за първи клас и ти можеш да се справиш, тъй че не мисля че частен учител ще ти реши проблема. Ако проблемът наистина е в препускането, и 3 частни учители не могат да ти помогнат. Говори с други родители, които имат деца в същия клас. Ако и техните деца имат същите проблеми, мисля че е най-добре да разговаряте с учителка за промяна в ритъма на преподаване.
Да, доста разумно.

# 10
Минзухар,
Ако приемаш съвети - бих ти препоръчала  следното - намери детегледачка да се занимава с бебето докато ти се занимаваш с ученика!
Бях в същото положение - бебе на 6 месеца, ученик първи клас и едновременно с това трябваше да уча за изпит.
За детето ти е най-добре ти лично да се занимаваш с него и ти да му създадеш начин за учене, така както натам ти ще се занимаваш с него.
Това е моят съвет. Peace

# 11
  • Мнения: 2 401
Вие добре ме съветвате аз да се занимавам, обаче все си мисля, че един даскал ще се справи доста по-добре от мен. Аз нямам грам педагогически подход, ама грам. Хлапето е ходило мах. месец на училище и все още няма изградени навици, все още се лигави, играе му се, лесно се разсейва. Един учител ще знае как да подходи. Не става въпрос само до това да се научим да четем и пишем.  Преди и през ум не ми беше минавало какви трудности можем да срещнем, представа си нямах какво ме чака, дори мислех да се връщам на работа.  Да, ама не...

# 12
  • Мнения: 47 888
моите деца ги прибира една учителка вечер
потърси учителка от начален курс, която следобяд е свободна, да се занимава по час- два с детето
те си имат доста специфични способи на обяснение и методика, която ние нямаме, и могат да обяснят нещата доста лесно за децата
по принцип 1 клас е рано за уроци, но при създалата се ситуация със стчката и препускането из материала- за децата е трудничко и може да се помисли за уроци

# 13
  • София
  • Мнения: 1 529
Не. Чак пък толкова да изпусне. Нали и другите деца са в същото положение. Говори с класната,но е обидно да я корумпираш.Всичко ще си дойде на мястото. Не претоварвайте детето ,че ще намрази училището.

# 14
Вие добре ме съветвате аз да се занимавам, обаче все си мисля, че един даскал ще се справи доста по-добре от мен. Аз нямам грам педагогически подход, ама грам. Хлапето е ходило мах. месец на училище и все още няма изградени навици, все още се лигави, играе му се, лесно се разсейва. Един учител ще знае как да подходи. Не става въпрос само до това да се научим да четем и пишем.  Преди и през ум не ми беше минавало какви трудности можем да срещнем, представа си нямах какво ме чака, дори мислех да се връщам на работа.  Да, ама не...
Хм, спомням си нещо за някакъв даскал, дето казал че не иска да дава повече частни уроци на някакво хлапе, защото бил даскал а не възпитател, т.е. не му било работа да накара детето да учи, а само да му обясни това, което не разбира.
Бях помолила една позната да се занимава с баткото по немски (аз нищо не знам за този език), естествено хлапето умното веднага започна за я заглавиква и да я кара тя да му продиктува домашните... само дето аз гаднярката по другите предмети не му позволявам това.
Ти си познаваш детето и най-добре ще се справиш, стига да намериш сили де.
Успех, каквото и да решиш.

Общи условия

Активация на акаунт