До мамите раждали скоро в бургаското родилно отделение

  • 26 618
  • 279
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте мами.Предстои ми трето раждане,отново в нашето бургаско родилно отделение. Wink
Искам да попитам мамите раждали наскоро тук в Бургас какви са условията и въобще какво е дереджето в болницата и отношението на лекарите?
Тарифи,такси и въобще започнах да изпадам в паника с наближаването на термина.
Благодаря на всички,които ще се включат по темата. Peace

# 1
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
Здравей,аз раждах преди година,бях се уговорила с акушерка поиска ми 150лв.Докато раждах беше до мен непрекъснато,докторката която беше на смяна (Дорийска)беше мила,даже се шегуваше докато ме шиеше.Дотук добре ,но хигиената ужас.Стаята беше мръсна ,за банята да не говорим и вечер имаше хлебарки ,които лазеха по кошчетата на бебетата.Питай друго ако искаш!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ужаааааааааас  ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 509
Здрасти и тук, kloie! Wink Две мои приятелки раждаха тук преди около половин година, две коренно различни мнения (само за хигиената, от лекарите нямат оплаквания) - едната е доволна, било е чисто, НЯМАЛО хлебарки (мен това много ме учудва, защото и аз друго си спомням от престоя ми там преди близо 2 огд.), другата не е никак доволна, било мръсно и имало хлебарки. Обаче това второто момиче било настанено в 'циганския" сектор, защото в "българския" нямало места. Така че явно е и въпрос на настаняване. Двете момичета са били в родилното в разстояние на ок. 2 две седмици една от друга. Не се шашкай, всичко ще бъде наред! Стискам палци!  Hug

# 4
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
Доколкото знам има ВИП стаи с по едно легло,там може и да е по-чисто.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
хм..трябва да им проверя цените  Rolling Eyes  newsm78

надявам се да не са като на 5-звезден хотел  Confused

# 6
  • Мнения: 341
Аз след раждането бях настанена във ВИП стаята,която тогава беше само една и незнам какво и беше вип освен ,че през целия престой бях сама . От хигиена не мога да се оплача аз съм на мнение, че там държат на това.И хлебарка  не съм видяла в родилно,виж в детско кърмаческо и инфекциозно е пълно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз след раждането бях настанена във ВИП стаята,която тогава беше само една и незнам какво и беше вип освен ,че през целия престой бях сама . От хигиена не мога да се оплача аз съм на мнение, че там държат на това.И хлебарка  не съм видяла в родилно,виж в детско кърмаческо и инфекциозно е пълно.


а каква е цената на ВИП - стаята?

# 8
  • Мнения: 565
Не знам за ВИП стаите за какво става въпрос, но хлебарките все още са факт. Разхождат се постоянно и нищо не ги стряска. От отношението не мога да се оплача в родилно (за разлика от колежките им в следродилно), но ме прие наблюдаващия ме лекар. Акушерката не се отдели от мен. Платих си на доктора, но нищо конкретно не ми е поискал. Така преценихме със съпруга ми. Но след няколко дни моя позната роди беше много разочарована от отношението. Така че май си е Божа работа и късмет на какъв екип ще попаднеш. Иначе дограмите вече са сменени и не духа и всяка сутрин си чистиха санитарките, ако това има някакво значение.
Абе докато не направят частно АГ няма да се оправи, та и тогава не се знае ...
Успех с избора и леко раждане!  smile3503 fingerscrossed

# 9
  • Мнения: 206
Когато аз раждах от дограмата духаше ,беше януари и аз се разболях (хрема ,кашлица) и поради това ме изписаха с ден по-рано за да не заразя някой. Когато си платиш няма проблеми с отношението в предродилно и родилно. Аз се изръсих 670лв. 200лв. за това ,че избрания от мен лекар защото не беше на смяна, 300лв. си поиска за да дойде по всяко време и че от тези 200лв. платени на болницата с фактура реално взимал 20-30лв. 50лв. на акушерката която се случи на смяна и 120лв. за епидуралната упойка. В предродилна и родилна зала се задържах около час два не повече. Проблема идва от престоя на третия третия етаж ,както вече споменах мизерия и хлебарки ,но това чак толкова не ме обезпокои ,очаквах го ,най-много ми тежеше нечовешкото отношение на персонала изобщо не ни обръщаха внимание с бебчо ,а си имахме някой проблеми: бебчо не искаше да засуче ,а аз имах оттоци по краката след няколко дена разбрах ,че съм получила възпаление на пикочния мехур. Ако имаш възможност иди да раждаш в Сливен за там съм чувала добри отзиви. Май докато не направят частна АГ клиника ,много бургазлийки ще раждат в Сливен ,Поморие и Варна.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Преди две години имах късмет и от към екип и наистина една хлебарка не видях,но сега....започнах да се шашкам,особено след вашите постове  ooooh! ooooh! май положението става все по-зле  Shocked

# 11
  • Мнения: 4 546
за хигиената изключително много се учудвам, че има доволни  Rolling Eyes според мен е под всякаква критика. такава мръсна тоалетна не бях виждала от години. то предполагам, че и от години не е чистена  Sick
грижата за хигиената в стаите беше следната - минава всеки ден една лелка с мръсен влажен парцал и замазва пода.
хлебарки видях 1 - 2.
отношението на лекарите. не е нечовешко, но има какво да се желае. по-скоро по-троснати са акушерките на 3тия етаж. олаче, в цялата болница има един огромен проблем - не ти дават информация за нищо. все който питаш не е негова работа. ако нямах уговорка с лекар, нямаше да разбера какво става с бебето. особено докато бях в интензивното - просто никой нищо не може да ти каже.
на болницата платих 500лв, защото исках да ме оперира определен лекар.

# 12
  • Мнения: 4 509
лелеее, май нещата наистина са по-зле отпреди 2 години! SickОсобено откъм финансова гл. точка. Тогава пак плащахме за лекар, но парите отиваха директно в джоба му, та не се налагаше да даваме по 2 пъти пари за една и съща услуга. И сега като отива една част от парите в болницата - какво, да не би да има ефект? Пак същата мизерия и корупция! ooooh! Добре, че имах възможност малкия да не го раждам тук!
обаче ти, kloie, недей се шашка сега. Не отивай да раждаш с неприятно чувство - каквото и да е, все пак е въпрос на 3-4 дни, ако всичко е наред. Така че ти стискам палци с бебо да сте здрави, всичко да минава леко и бързо да се прибирате у дома! В крайна сметка, каквито и да са условията, знаеш, че това ще са най-хубавите дни в живота ти, изпитала си го 2 пъти вече, така че знаеш! Peace

# 13
  • Мнения: 503
Не се тревожи в аванс!
ако си имаш уговорка с лекар или акушерка,самото раждане ще мине добре,
което е и най-важното.
Хлебарки има ,но те са до толкова мутирали и свикнали с препаратите,
че едва ли ще ги изтребят скоро.
Ако лампата е цъкната ,ще се крият,така че едва ли ще ти създадат проблем.

За Сливен-не бих отишла там да раждам аз поне.
Поморие родилното е ново,чисто и подредено,но ако възникне спещност,
ще трябва пак до Бургас да те откарат.
Няма кой да прави секцио там,освен Попов -ако се наложи.

Виж Варна е др нещо...въпрос на лична преценка!

Аз лично тук ще раждам,секцио,с предварителна уговорка.
мн съм доволна от 1то секцио и от д-р драгнева,за това отново нея занимавам
с настоящата си бременност.

# 14
  • Мнения: 341
Незнам точно колко струваше,май около 30 лева той мъжа ми се занимава.Когато аз раждах останах само с хубави спомени и немога нищо лошо да кажа за престоя си там,за хлебарки бях подготвена от мои приятелки но наистина в родилно не видях нито една.Казвам в родилно защото по коледа ми се наложи да лежа с малката отсреща в детското отделение и беше бъкано ви казвам,те са на един етаж явно с раждането съм изкарала голям късмет.

Общи условия

Активация на акаунт