Киста на щитовидната жлеза?

  • 9 763
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета
Задавам въпрос от името на моя приятелка.
Преди около година  са и открили киста на щитовидната жлеза, която лекарите са решили да наблюдават. При последния преглед миналата седмица обаче се оказва, че кистата е нараснала доста и в момента е вече 2.4 см. Направена е биопсия и изследване, което показва, че е образуванието е доброкачетвено. НО...вече трети лекар е на мнение, че кистата трябва да се оперира защото е доста голяма и може да се наложи да се премахне част от жлезата, което пък от своя страна означава от там нататък невъзможност за забременяване.
Някой, който да е имал подобен проблем? Моля ви споделете...Какво и при кой лекар сте предприели?
Дали някой има впечатления от д-р Иван Кръстев от Александровска болница? При него са я насочили да направи спиртно вливане в кистата с инжекция...

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 236
Никой ли не е имал подобен проблем? Sad

# 2
  • Мнения: 1 029
здравей.Моята майка и баба са с оперирани щитовидни жлези (слава Богу при мен няма проблем).Миналата година оперираха и приятелката ми от това, но за невъзможност за забременяване- чувам за първи път.Доколкото знам едното не пречи на другото,освен Факта че след операцията се пие ел тироксин или друго и просто трябва да се посъветваш с лекар като забременееш.
Пожелавам успех на приятелката ти и скорошно оздравяване

# 3
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Няма такова нещо като ‘невъзможност за забременяване’.  Shocked  При някои хора след операция на жлезата дори не се налага да пият хормони, останалата част от щитовидната напълно компенсира липсата на част (понякога половината) от  жлезата.
Проблем със забременяване може да има, ако хормона, който щит. жлеза произвежда не е в норма. Но ако се назначи правилно лечение и нивото на ТСХ се поддържа около 1-2, няма никакъв проблем!  Hug
Тук има доста изписано по тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198446.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187931.0

Нека приятелката ти чете и пише, ако има още въпроси, има много минали по нейния път. Успех
  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 700
Нека я оперира, zаЩото от доброкачествено може да стане zлокачествено обраzувание. И както ве,е са каzали, не е верно, че не може да zабременее. Дори да й отстранят цялата жлеzа, Ще и дадат медикаменти, които да вzима. Е, Ще ги вzима цял живот, но иначе всичко Ще е наред.

# 5
 Защо да не може да забременее? Аз имам братовчедка, която е с оперирана щитовидна жлеза /била е ученичка тогава/ и не е имала проблем със забременяването - има си прекрасна дъщеря. Самата аз също се оперирах миналата година, наскоро бях на преглед и резултатите са добри. Освен това хапчетата не е задължително да се пият цял живот, зависи от случая, зависи от вида на възела, от хормоните и т.н. Пожелавам успех на всички, на които им предстои да минат по този път.

Общи условия

Активация на акаунт