Дъвчат ли вашите бебетата на 8 месеца?

  • 1 490
  • 31
  •   1
Отговори
 Rolling Eyes Heart EyesМойта щерка като види бисквитка и плаче да й я дам да си гризка Tired.Обаче ме е страх че ще се задави.Не съм й давала нещо по различно от течни храни-мляко , пюрета , всичко пасирано ...ама милата иска  Rolling Eyesдали да рискувам нямаме зъбки още Laughing

# 1
  • Мнения: 6 029
Дай й. Или коричка хляб. Нека свиква.

# 2
  • Мнения: 530
Ох, и ние сме така, въпреки че сме почти на 10 месеца. Мен все ме  е страх и пасирам. Ама докога така? Аз например й давам хлебче да си дъвка и тя го прави. Но като й дам нещо по- голямо, тя отхапва много и го плюе. Не са редки и случаите когато налапа нещо голямо, опита се да го глътне, задави се и повърне на фонтан цялото си предно ядене. А мен толкова ме е яд, защото тя по принцип не е от най- ящните. Но няма как, нали все някога трябва да се научи да дъвка.

# 3
  • Мнения: 2 908
От 8 месеца не и пасирам нищо,но и не иска да дъвче-всичко става със зор,рев,нерви,плюене и накрая се предавам или пасирам всичко,или го оставям и давам нещо по-гладко.Ние сме само с 2 зъба-дали има значение това? Thinking

# 4
  • Мнения: 865
Дай й. Или коричка хляб. Нека свиква.
PeaceДария така се научи.никога не съм пасирала

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, моят не дъвчеше и доста след 8 месеца.

# 6
  • Мнения: 1 217
Давам на Калоян парче хляб,парче банан,парче ябълка и друго каквото се сетя и човека си дъвче.
Премята в устата,мляска и даже сумти.
Много му харесва.
Скоро взех пюре на Гербер след 8-я месец и беше с парченца.
Мислих да пасирам,ама така му го дадох и си го изяде.
Също така му давам зрънчо рядко и той много добре си го хапва.

# 7
  • Мнения: 46 488
Не пречи да пробваш.

Аз рядко съм давала и то обиновено плод, някак си хляб, солети и др. м/у храненията не приемам.

Зъбите нямат отношение, моето беше с много зъби, но започна да яде непасирано чак на 1г. и 6м.

Ранното гризане не й помогна да се научи да дъвче непасирано, започна, когато й дойде времето.

# 8
  • Мнения: 4 111
Не, не дъвче все още.

# 9
  • Мнения: 669
мисля че дъвчи защото аз не съм пасирала нищо досега давам му той си го върти и смуче .........и дъвче

# 10
  • Мнения: 161
Още не.

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Днес бяхме на консултация и нашият педиатър също ми препоръча да започна вече давам на сина ми някакви бисквитки. Ама как да давам, като няма зъби още, това се чудя? Може ли и има ли смисъл?
Понеже подхождам със съмнение относно съветите му за захранване, дано тук намеря отговор.

# 12
  • Мнения: 6 029
Дъвчат и с венците. И то бая силничко захапват.

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Дъвчат и с венците. И то бая силничко захапват.
А правилно ли е да се дава на тази възраст или е рано?

# 14
  • Мнения: 133
и ние дъвчем, аз започнах  да му давам по-едро смлените пюрета(за 8+) от 9 месец, давам бананче, среда от хляб(от кората се дави), круша, обикновени бисквити; като му готвя вкъщи пасирам основната част финно и сварявам ориз напр. и го добавям към другото

Общи условия

Активация на акаунт