Диета в първия месец след раждане

  • 834
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте отново. Преди 5 дни родих и в болницата ми казаха, че първия месец трябва да спазвам определен режим на хранене, заради бебето. А именно да не ям сурови плодове и зеленчуци, сирене, шоколад, кафе, сокове от цитруси,тлъсто месо, прясно мляко. Като мине първият месец мога да започна да включвам по малко от тези неща към храната си. Всичко това е да не се навреди на бебето - обриви, алергии и т.н. Като родих първото си дете не съм пазила никаква диета и не сме имали проблеми. Сега изядох в болницата една сухапаста и една ябълка и бебка се обрина по тялото. Та въпросът ми е някой от вас пази ли подобна диета?

# 1
  • Мнения: 299
Виж във форума за кърмене, а същота така и тук за видовете алергени http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17371, аз към твоя списък бих добавила и фъстъци.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Исках да кажа, че след първото раждане никой в болницата не ми е казвал да не ям това или онова и не съм чула никоя от мойте познати да спазва диета. Понеже сега родих в Молдова ми е интересно дали само тук имат такава практика или и в България

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честно казано и на мен никой не ми е казвал да пазя диети, само някой по-силни подправки си спомням, че не можеше, за да не мирише кърмата или едно две неща за коликите. Но плодове и зеленчуци, мляко и сирене??? Не знам, ти си прецени, пък малко предпазливост не е избишна  Thinking ...

# 4
  • Мнения: 177
на мен не казаха да пазя диета,а напротив-да ям доста и разнообразна храна,защото кърмех.за соковете от цитрусови плодове знам че засилват коликите,както и бобовите храни.но пък чак да не пиеш мляко и ядеш месо...Thinking

# 5
  • Мнения: 350
НА мен ми препоръчаха повече течности, много плодове и зеленчуци, особено сок от моркови и червено цвекло да ми се оправи хемоглобина.

Но кафе, кола, газирани напитки , псевдо натуралните сокове от кутиите не пия, фъстъци не ям.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз от доста места съм го чувала, това което ме учуди е че са ти препоръчали само за първия месец... Аз съм с астма и доста се порових по време на бременноста и това, което и насън да ме вдигнат, го казвам е - в последните месеци и първата годинка (включва кърмене и захранване на детето) избягване на прясно мляко, цитруси, нектари и съответните плодове, ягоди, фъстъци. Ако се сетя още някой продукт ще допълвам, но в общи линии е това. Имай предвид, че алергия може да се получи дори родителите да не са с алергия, и то ако не се лъжа това е всяко трето дете. Така че има смисъл да се спазва тази диета...
Избягването на определени храни заради коликите е друга работа - чувала съм за газирано, бобови растения, зеле (то пък дори намаляло кърмата), но за тези неща не съм съвсем сигурна, във форума за кърменето ще ти помогнат повече.

# 7
  • Мнения: 4 358
Аз пазех диета докато кърмех Оги.
Той е с алергия къмбелтъка на кравето мляко.

# 8
  • Мнения: 768
Знам сьщо така че е вредно да се пие прясно мляко- после детето може да има за цял живот непоносимост кьм кравето мляко.
Тук не обрьщат внимание на нищо- дават кафе, какао в болницата като родиш още след час даже ако искаш и то смесено с прясно мляко. Ама не смятам това за правилно.

Общи условия

Активация на акаунт