няма места в яслата

  • 385
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте мами.

Искам да се оплача. Няма място за детето ми в яслата, която е на 50м от нас.
Имам подадена молба - още януари месец. Тогава директорката ми каза да не се притеснявам, че няма неприето дете. Днес отидох да проверя как стоят нещата в яслата и да ми кажат от кога евентуално може да започне детето. Оказа се че няма места. Преди моето дете има 3 други, които чакат. Както и да е . Попитах какво мога да направя оттук нататък.

Директорката, много любезна жена ми обясни всичко. Каза ми че има деца, които са приети според номера на молбите, но до ден днешен не са посетили яслата нито един път, но така или иначе са приети и не могат да ги отпишат.
Има и деца, чиито майки не работят, а си стоят в тях или в барчето срещу яслата и обсъждат лелите в яслата (според директорката), вместо да си гледат те децата, а ние - работещите майки да се чудим какво да правим. Това са думи на директорката. Както и да е. Чудя се какво да направя, защото работя на 2 места и много разчитах на яслата. Сега не знам какво да правя. Имам страшно много работа и ми е много трудно да си гледам сама детето и да работя. Баби на разположение нямам - и двете са на повече от 200 км от тук. Директорката каза, че ще говори с майките на децата, които са записани, но не са ходили на ясла за тяхното евентуално отписване,но едва ли ще стане. Опитвам се да се поставям и на тяхно място. Аз лично много бих се ядосала, ако моето дете бъде отписано от яслата, ако не я посещава.

Та това е. Исках да Ви се оплача и го направих. Живот и здраве - януари ще подавам отново документи и се надявам този път да стане. Grinning

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Да...лошо - не стигат местата. Защо не опиташ в няколко детски заведения. Освен това, к е близо до дома ти, може още и в някое близо до мястото където работиш или удобно по път за работа или тази на татито.

# 2
  • Мнения: 603
Така ще направя.
Сега започнах да въртя телефони и да питам за подаване на молби и прием. Ще видим какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт