защо се присвива?

  • 1 265
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте,майчета!

Моята дъщеричка е на 3 седмици и няколко дни.Не мисля,че има колики ,но със сигурност нещо я боли ,но не мога да разбера какво точно за да и помогна.През нощта е най-страшно.Не реве,но пръхти,извива се.И така не може да спи спокойно,и ние покрай нея.От вчера се опитвам да я отуча да стои все в ръцете ни,и не я взимам веднага като заплаче,но като знам,че нещо я мъчи и се чувствам виновна.А мислите,ли че бебетата разбират и ще им се отрази после ,ако не ги гушкаме много.но много ме е страх да не я научим на ръце.Та както и да е.Какво може да я мъчи според вас?мислех,че са газове.честно казано не я уригвам редовно.

# 1
  • Мнения: 1 183
Това за мен са си чисти колики да ти кажа,свиват се,пъшкат,пръцкат,това са коликите,много ефикасно средство още не е измислено,но се гушкайте,така се успокояват,още е много малка за да се разглези  Peace

# 2
  • Мнения: 172
Да,но аз си мислех,че при коликите има един пронизителен плач и няма утеха.А пък тя не плаче,просто си се свива и спи между пристъпите.И ние някак си се чувсваме безпомощни.

# 3
  • Мнения: 1 701
Не е задължително да плаче пронизително ако има колики. На тази възраст точно на това прилича, но ако много се притесняваш, консултирай се с лекар.
Наистина помага гушкането, особено ако я сложиш да легне върху теб по коремче - така се затопля и успокоява. За научаването на ръце не знам...   newsm78 Калина е доста самостоятелно дете и не съм имала проблеми, въпреки, че съм я гушкала много, особено в периода на коликите.  Peace

# 4
  • Мнения: 27
И АЭ мисля че са колики.Ние бяхме в същото положение.
Наще колики эапочнаха 1 седмица след исписванито.
Целия се свиваше и личицето му иэчервяваше беше много неспокоен. #Crazy
Но не се притеснявай ,гушкай си го, растривай му коремчето
и си го свагай на гърдите да ти слуша сърчицето, тока ще се успокоява
малкея бебо. baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 5
  • Мнения: 1 183
Мда,миличка,някои бебета много плачат,а някои само така се свиват,и ние не сме плакали,но ръмжахме много като тигърче  Laughing ,знам,че се чувствате безпомощни,но такъв е приода ще отмине,капки за колики,топли пелени на коремчето и много гушкане,това му е майката  Wink  Hug

# 6
  • Мнения: 4 555
Аз не мога да разбера кой го е измислил това с научаването на ръце  Close
Бебетата, особено когато се гърчат от колики, имат най-голяма нужда поне да бъдат утешавани!

Относно този въпрос:
Цитат
А мислите,ли че бебетата разбират и ще им се отрази после ,ако не ги гушкаме много.но много ме е страх да не я научим на ръце.
Ето какво мисли един много известен детски психолог:

"Смятате ли, че след като премине през известен брой подобни изживявания, такова бебе може наистина да се изпълни с чувство на доверие към добрата страна на живота? Едва ли. По-скоро ще си изгради песимистична представа за съществуването, ще изпитва фрустрация и горчивина. А би могло и да се предаде и да възприеме спрямо живота позицията на „има ли смисъл". Усещайки дълбоко в себе си, че потребностите му никога няма да бъдат задоволени, би могло да реши, че е излишно да опитва и да се превърне в типа дете (а по-късно и възрастен индивид), лишен от агресивност и неспособен да управлява живота си.
Ако ли пък принадлежи на един друг тип - дете, което никога не се предава, въпреки всичко, то може да откаже пасивно да приеме положението и да се опита (изпълнено с горчивина) да принуди света да му обърне внимание. Колко пъти съм чувал възрастни да казват за някое по-голямо дете, което се прави на интересно: „О, то просто иска да го забележат..." Естествено, след като не са го забелязвали, когато е било малко!
"

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Гушкай си детето, успокоявай го, дари го с много нежност и обич. Какво значи ще се научи на ръце, та нали в крайна сметка там му е мястото- в ръцете на мама.

Иначе и според мен са колики. Не е задължително да плаче. Оригвай го всеки път, това до известна степен ще успокои тежеста в коремчето и гушкай бебето, много.

# 8
  • Мнения: 172
Благодаря ви,момичета.Да се надявам,че ще отмине този период.По въпроса за ръцете,понеже съм сама,не искам всеки път като я оставя и да реве,иначе нищо няма да мога да свърша.Досега все някой я държеше,знам ,че на малките бебета им харесва,но е невъзможно.А искам да ви питам,какво правите като имат бебетата ви колики през нощта.Пак казвам,че не плаче,но е много неспокойна.

# 9
  • Мнения: 3 069
Направо сте си в периода на коликите.
А детето не само, че обича да го гушкат но и се облекчават коликите от топлината на тялото в което се е гушнала, не става дума за глезотия а за необходимост от гушкане.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
И за мен това са колики.

# 11
  • Мнения: 636
Цитат
Да се надявам,че ще отмине този период.По въпроса за ръцете,понеже съм сама,не искам всеки път като я оставя и да реве,иначе нищо няма да мога да свърша.Досега все някой я държеше,знам ,че на малките бебета им харесва,но е невъзможно.А искам да ви питам,какво правите като имат бебетата ви колики през нощта.Пак казвам,че не плаче,но е много неспокойна.

Със сигурност ще отмине този период, но дотогава не се притеснявай, че ще разглезиш бебенцето, а го гушкай винаги, когато има нужда. Още е много малко, за да проявява капризи - сега има единствено нужди. Работата можеш да си вършиш когато детето спи.
За коликите можеш да му даваш капки/има различни видове/, да му затопляш коремчето/при нас чудесна работа вършеше сешоара/, да го слагаш да лежи по коремче в ръцете ти и...да се молиш по-скоро да преминат Wink

# 12
  • Мнения: 172
Ама тя не е да я оставя и да заспи,а иначе в ръцете на някой бързо заспива,но опиташ ли се да я оставиш в кошчето и се ококорва.

# 13
  • Мнения: 368
Колики са! И ние сме така,  и повечето майчета тук  Hug
Гушкане му е майката, аз увивам и едно вълнено шалче около коремчето и така си стои с него да го затопля.

Аз като съм сама през деня, почти нищо не пипвам, защото като е в криза ми е постоянно до мен в ръцете и така заспива. Работата оставям като си прибере таткото.

Карина, това Ериксън ли е?
"Смятате ли, че след като премине през известен брой подобни изживявания, такова бебе може наистина да се изпълни с чувство на доверие към добрата страна на живота? Едва ли. По-скоро ще си изгради песимистична представа за съществуването, ще изпитва фрустрация и горчивина. А би могло и да се предаде и да възприеме спрямо живота позицията на „има ли смисъл". Усещайки дълбоко в себе си, че потребностите му никога няма да бъдат задоволени, би могло да реши, че е излишно да опитва и да се превърне в типа дете (а по-късно и възрастен индивид), лишен от агресивност и неспособен да управлява живота си.
Ако ли пък принадлежи на един друг тип - дете, което никога не се предава, въпреки всичко, то може да откаже пасивно да приеме положението и да се опита (изпълнено с горчивина) да принуди света да му обърне внимание. Колко пъти съм чувал възрастни да казват за някое по-голямо дете, което се прави на интересно: „О, то просто иска да го забележат..." Естествено, след като не са го забелязвали, когато е било малко!
"

Моя любима реплика за разглезването е: Бебето живее само тук и сега, то няма визия за бъдещето и следователно не може да направи връзка между гушкане и разглезване. То не може да си каже - "Ей сега ще ги спукам от рев тия мойте, че да ме вземат на ръце най-накрая"

# 14
  • Мнения: 336
Това за мен са си чисти колики да ти кажа,свиват се,пъшкат,пръцкат,това са коликите,много ефикасно средство още не е измислено,но се гушкайте,така се успокояват,още е много малка за да се разглези  Peace

 Peace
  не е задължително да реве

Общи условия

Активация на акаунт