Обрив ли е? Шарка ли е?

  • 6 991
  • 17
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 1 155
От снощи Александър е с някакъв много странен обрив  Rolling Eyes На места е на червени петна, а на места има дребни пъпчици. Някои от петната са леко подутички все едно ухапани от комар. Има по коремчето, около памперса (ръбовете му на корема и бедрата), колената и лактите му са зачервени, също така и в горния край на ръцете, от вътре (до мишничките). Тази сутрин се появиха нови пъпчици по бедрата. Ако бяха само пъпките щях да реша, че е шарка (в яслата има варицела във всички групи, освен в нашата, поне за сега). Но тези червени петна...  newsm78 Също така снощи се чеса малко и по главичката отзад, но пъпки не успях да видя (той пък не че седя мирно). Но най-много си чешеше ушите. Бяха направо пламнали. Ужасно червени!  Shocked Но пъпки не се виждат.
Звънях и снощи, и тази сутрин на педито да му ги описвам и да кажа как се развива. Той и тогава, и сега каза, че не е шарка.
Говорих, обаче, с друга позната, която каза, че ако е варицела може и след 4-5 дена да избият пъпките. Т.е. сега да изглеждат така, а чак след няколко дена да станат като пълни с водичка и да се види, че е варицела. Възможно ли е?
 Не ми се рискува да го водя при педиатъра, защото е далече и се притеснявам да не настине в това време, че ако е шарка да не усложним допълнително положението. Пък и все пак да няма контакт с други хора. Той ако ще дойде, ще дойде довечера чак.
 А възможно ли е да е друг вид шарка?
Извинявам се, че така само описвам някакви си пъпки и искам съвет, но за момента това мога да направя.
Това са ми въпросчетата - дали може да е варицела, но от вчера от около 17ч до сега все още да не са станали такива пъпките, и възможно ли е да е друг вид шарка?
Притеснява ме наличието на няколко вида пъпчици (дребнички зачервени, без водичка; малко по-големи, като от комар и червени петънца).
Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост    bouquet   

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 845
Според мен не е варицела. За другите видове шарки не знам. Изглежда ми по-скоро като обрив. Педиатъра ти не прави ли домашни посещения? Мисля че при съмнение за шарка е длъжен да ви посети.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ами именно... той няма съмнения за шарка  Rolling Eyes

Сега забелязах, че пъпките, които бяха излезли по бедрата тази сутрин, не са толкова зачервени сега  Thinking Сутринта се появиха за има няма 5 мин, докато говорех по телефона просто ги видях как се зачервиха и се появиха  Rolling Eyes Като ухапано от комар и няколко по-ситнички. Сега са се успокоили. Не са зачервени и са останали само по 1-2 от двата вида  Crazy
Странна работа...  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Говорих, обаче, с друга позната, която каза, че ако е варицела може и след 4-5 дена да избият пъпките. Т.е. сега да изглеждат така, а чак след няколко дена да станат като пълни с водичка и да се види, че е варицела. Възможно ли е?

Права е познатата ти. Характерно за варицелата е наличие на обриви в различна фаза на развитие едновременно- петна, петна, мехурчета, корички. Варицелата започва с преходен обрив точно по местата, където си описала, който изчезва за няколко часа. Пъпките започват да излизат главно по лицето и тялото.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Значи да не се радвам, че е изчезнал част от обрива  Tired

# 5
  • Мнения: 1 401
Така, както го описваш,  ми прилича на алергичен обрив Peace Но трябва да го види педиатърът ви. Peace

# 6
  • Мнения: 409
Определено не е шарка. Скоро имахме същият проблем и се оказа алергия.Според мен трябва да го види педиатърът ви.Успех Peace

# 7
  • Мнения: 809
И на мен ми прилича на алергия или дерматит.
Отиди на дерматолог.
Когато на Стефчо се появиха някакви странни петна, наподобяваще обрив, се оказа, че има много суха кожа и трябва да се маже с A-derma.
Но шарката определено изглежда по-различно.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Така, както го описваш,  ми прилича на алергичен обрив Peace Но трябва да го види педиатърът ви. Peace

И съм на това мнение. Скоро да сте хапвали нещо ново?

# 9
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Не е ял нищо необичайно. Поне вкъщи... В яслата постоянно пускат деца с царевични пръчки, солети и т.н. Не е от такова със сигурност, но пък кой знае какво друго са внасяли   Rolling Eyes Друг е въпросът колко имат право да дават на децата нещо, което не е донесено от млечна кухня  Tired

Сега, преди да заспи, пак му погледнах коремчето - поуспокоен е обрива, слабо зачервен е. Единствено ме притеснява това, което е писала Im_im. Ще видим довечера как ще е...

А възможно ли е да е някаква реакция от влагата, която изби тези дни по едната стена в стаята  Thinking Недоумявам от какво може да е... по принцип до сега не е имал никакви проблеми с алеергии и т.н. Захранен е както трябва, не е имал проблеми. Яде почти всичко. Не бях давала белтък от яйце, но напоследък започнах да му давам храни, в които има малко - например кифлички, правени с 2 яйца за цялата доза, и не е правил някакви алергични реакции.
От цялата работа най ме е яд, че не знам какво е  Rolling Eyes Обрива не е кой знае колко страшен, вече не го сърбят ушичките, не го боли... но просто искам да знам от какво може да е, а реално няма как да разбера. Единствено до ден-два ще разбрем дали е шарка или не  Crazy
Съмненията ми за шарка се бяха засилили от факта, че до неделя вечерта по антибиотик, а пъпките избиха в понеделник. Нали АБ подтискал избиването им  newsm78 ...
Уф не знам. Спирам да пиша, че се олях. Благодаря ви, че се включвате с коментари. Помага ми поне малко да се успокоя, докато го види лекар, или докато изчезне (как ми се иска като се събуди сега и да няма обривче  Praynig)

# 10
  • Мнения: 426
 Максим беше така преди месец с два вида пъпки както го описваш.Ходихме на дерматолог и се оказа че  е ухапан, от бълха, от което е направил алергичен обрив.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Стига бе  Shocked
А как разбрахте, че е от това?

Сега пак гледах - почти са изчезнали. Доста бледички са петънцата и пъпчиците, а доста от зачервяванията ги няма  Thinking

# 12
  • Мнения: 426
Докторът ни предписа правен крем  на основа на елоком и ериус сироп  за 2 седмици  минаха Пъпките от ухапвания и другите ,който бяха зачервена леко надигната кожа.Отидете на дерматолог.
 По вероятно е да е алергия. Пъпките на Максим също се появяваха и изчезваха.Тъй като е малък за тестуване няма как да разбера освен да  го наблюдавам( заподозрени в групата са някой лекарства, перилни прерарати и омекотители, храна, мухъл, плесен, дом. животни). Ако изчезнат  от само себе си е по скоро алергия.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 22:40 от Bina

# 13
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Както бяха изчезнали - пак се появиха Sad Вечерта, след баня, кожата му направо пламна на места. Горе на ръцете, до мишничките, беше огън Sad Изведнъж се появиха и по корема, и по краката. Ръцете целите станаха на петна. И на бузката се появи малко петънце/пъпчица. Също така леко му се повиши температурата. Появи се и зачервяването горе на бедрата към ръба на памперса. Засилих таткото към аптеката, но докато се върне бяха поизбледняли  Shocked
Съмнявам се да е нещо от сапунчето, защото сутринта и вчера следобед, не се появиха след баня, а просто така. А и никога не е имал проблеми с козметиката и сапуните, които ползва, независимо какви са. Сега давам Фенистил капки и Ериус (Ериуса от снощи го започнах)
Sa*bina, казваш, че може и от мухъл да е  Rolling Eyes Тъпата влага, която изби на стената може да е причната, но как да разбера?
Как се бори мухъл върху тапети  Rolling Eyes
Утре сутринта сме на преглед. Дано разберем каква е причината  Praynig

# 14
  • Мнения: 7 106
Пишеш по-горе, че сте пили антибиотик. Твърде е вероятно обрива да е алергичен, тоест от антибиотика.
Другото, което ми хрумва и видях че и по-горе е споделено от други - суха кожа. на дъщеря ми така след баня, там където е прекалено суха кожата, пламва в червен обрив. Откакто открих А-дерма и я мажа след всяко миене и къпане, този проблем изчезна като с мегическа пръчка.
Но естествено всичко това са мои предположения на базата на прочетеното. непременно се консулгирай с личната лекарка на детето.

Общи условия

Активация на акаунт