На кой казваме вуйчо?

  • 9 987
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Имаме малък спор с моя мъж и роднините му на кой казваме вуйчо?
Аз мисля че  брата на майката е вуйчо а неговата жена е вуйна а пък те  че сестра му е леля а нейния мъж вуйчо

Дали съм достатъчно ясна  newsm78

# 1
  • Мнения: 304
Ти си права
 Party

# 2
  • Мнения: 75
Имаме малък спор с моя мъж и роднините му на кой казваме вуйчо?
Аз мисля че  брата на майката е вуйчо а неговата жена е вуйна а пък те  че сестра му е леля а нейния мъж вуйчо

Дали съм достатъчно ясна  newsm78
Здравей! Аз да ти кажа, че ти си права. Твоя брат и неговата жена са вуйчо и вуйна на детето ти.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моя брат е вуйчо на децета ми, а жена му ще е вуйна Peace
Но да ти кажа в различните краища на страната май роднинските връзки се наричат по различен начин. Аз наскоро чух заразни "лилинчовци", което за мен е мн смешно и не искам детето ми да го използва.

# 4
  • Мнения: 434
Ти си права,твоят брат е вуйчо. Peace

# 5
  • Мнения: 493
Права си ти PeaceМъжът на сестрата е свако,някъде казват и калеко.Вуйчото си е братът на майката Peace

# 6
  • Мнения: 189
Права си.Брат ми и жена му са вуйчо и вуйна на нашите деца,а ние с мъжо за техните деца сме-леля и свако.

# 7
# 8
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Подкрепям

# 9
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Братът на майката е вуйчо на децата й, съответно съпругата му им е вуйна. Печелиш в спора Peace

# 10
  • Мнения: 297
Разбира се, че брата на майката е вуйчо, а жена му - вуйна. Сестрата на таткото е леля, а нейният съпруг - калеко, в някои краища го наричат "свако". А брата на таткото е чичо, а съпругата му - стринка, в някои краища се нарича "чинка" /моят случай е такъв - имам чичо и чинка, а детето ми има чичо - неженен, и две лели - сестрата на мъжа ми и моята сестра - но са несемейни, когато станат семейни, съпрузите им ще са калековци/. Абсолютно си права. Що се отнася до вуйна - аз съм вуйна - на племеницата на съпруга ми, а той й е вуйчо.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 72
Права си.Брат ми и жена му са вуйчо и вуйна на нашите деца,а ние с мъжо за техните деца сме-леля и свако.
Peace

# 12
  • Мнения: 16
Ти си права, но и моят мъж има две лели и на техните мъже им казва вуйчо.Той е от северна България и там може би така е прето. newsm78

# 13
  • Мнения: 2 068
знаех си  newsm44
сега ще видят те  Mr. Green
Ти си права, но и моят мъж има две лели и на техните мъже им казва вуйчо.Той е от северна България и там може би така е прето. newsm78
Да и моят е  от северна България . Явно там така са си решили  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 931
И аз да кажа, че ти си права. Само дето ние на сестрите на родителите казваме леля, а на мъжете им лелин или лелинчо. Брата на бащата е чичо,а неговата съпруга чина или чинка. Свако, свате,сваке си казват хората които са роднини от двете страни,т.е. роднините на жената и роднините на мъжа. Сватове са маите родители и на мъжът ми.

Общи условия

Активация на акаунт