често изхождане и изринато дупе

  • 2 581
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте д-р Слънчева,имам следния въпрос.Дъщеря ми е на 5 месеца и преди 4-5 получи разтройство изходи се за деня7-8 пъти като изпражненията имаха слузести жилки ,а иначе бяха зърнести, като през нощта и на сутринта акаше само слуз, /според джипито това били сополи  бебетата ги изаквали,детето наистина имаше хрема от 4-5дни/Бяхме на лекар изписаха ни "ентерол" по едно саше на ден и една ампула "гентамицин "еднократно през устата.Същевременно започнах да й давам лечебна милупа и вече нямаше разтройство.но от 2 дни започна да ака много често. Днес 6-7 пъти акото само веднъж беше слузесто иначе  останалите пъти има консистенцията на пюре .нормално ли е да ака толкова много на всяко хранене и по -често?имам чувството че както и дам пюрето така го изхожда.от това много и се зачерви дупето и се изрина .Сега яде АМ 4-5пъти и на обед картофено пюре м/у храненията и давам печена ябълка ,банан ,дюля печена и пасираниа преди това бяхме на кухня .Трябва ли да ме притеснява това често изхождане и с какво да мажа дупето/изписаха ни "универтан ",но много не ни помага/.
Предварително се извинявам за дългата питанка ,но исках да бъда по-конкретна и ВИ благодаря за отделеното внимание.

# 1
  • Мнения: 5 760
Можете да давате лечебно мляко 3-5 дни и пюрета предимно с картофи, моркови ориз. Спрете соковете и тези пюрета с разхлабващ ефект- тиква.
Измивайте бебето с отвара от смладлика и лайка и можете да мажете с Дактакорт 3 х дневно за 3-4 дни.

# 2
  • Мнения: 52
Здравейте отново д-р слънчева. за съжаление ни откриха ешехерия коли в акото и сега чакаме антибиограмата за да почнем лечение,а м/увременно ни изписаха едни прахчета мисля със nelidix вътре 3по 1 прахче и лечебна Милупа и оризова каша .джипито ни каза да не се притеснявам ,но всепак това е бактерия .тя напълно ли се изчиства от организма и имали някакви последствия.забравих да кажа че семейството ще пием профилактично nelidix.според Вас нетрябва лида се направят доп.изследвания напр.на урина да не е влязла и там бактерията т.к като ака се цапа и там  /бях чела във фсрума за детенце при което се беше отразило на бъбреците.     много Ви благодаря за отговора и ако имате възможност ще очаквам Вашия коментар
благодаря за вниманието

# 3
  • Мнения: 5 760
Не е много ясно- нормално в изпражненията на всички има тази бактерия- ешерихия коли newsm78 Лекуват се случаите когато се касае за определен тип патогенни коли. След тях има число напр. О 12 или О104 Останалите Е.коли без такова число е нормален разтеж в изпражненията.

# 4
  • Мнения: 52
Много ВИ благодаря Д-р Слънчева за отговора  bouquet.В нашия случай е 026 номера и разбрах  че не трябва да ме притеснява  бактерията.Всъщност и лич лекар е на това мнение и отказа да ни изпише антибиотик т.к детето е жизнено, няма температура и изпражненията не са като вода..Но мен ме тревожи това че много често ходи по 5 пъти на ден като 1път е нормално 2-3 пъти е рядко и има слузести жилки въпреки че сме на диета -Милупа лечебна ,оризова каша и варен картоф с морков и ориз на обяд.На какво може да се дължи това ,да правим ли консултация с някакъв специалист или е нещо нормално/продължава повечеот седмица/.
Ако съм Ви досадила моля да ме извините и още веднъж Ви благодаря за отговорите

# 5
  • Мнения: 5 760
Можете да му дадете да пие за три дни гентамицин от ампули 40 мг- 2х 1/2 ампула. Антибиотика действа само на червата и не преминава в организма.Ако не се прекрати това разтройство е добре да се консултирате с гастроентеролог

Общи условия

Активация на акаунт