Препоръчайте ми синтезатор?

  • 14 194
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 877
Моля, препоръчайте ми синтезатор. Става въпрос за 7 г. дете, начинаещо по пиано. Интересуваме каква марка, с колко клавиша, каква клавиатура и всякакви тънкости. Разбира се, ако знаете цената и откъде може да се купи.
От известно време гледам Casio и Yamaha. Но не мога да се ориентирам към конкретен модел.

P.S.
Да уточня нещо важно по отношение на музикантите - по принцип сме наели пиано в читалище, където се упражнява, но ми се иска да има синтезатор вкъщи - когато не можем да ходим (все пак е зима!). Проучвах въпроса за купуване на пиано, но не е никак лесна работа.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 16:05 от danybon

# 1
  • София
  • Мнения: 231
Ами  не зная доколко ще ти бъда полезна,но брат ми  имаше през годините  три  синтезатора.Когато беше начинаещ му купиха  Верона-електрическо пиано.След  това беше с  много добър,докаран от Италия - Siel.Имаше  и  Ямаха,но  за кратко.Много  от  останалите му  съученици  бяха с Ямаха.Забравих да кажа ,че беше в специализирано музикално училище .Цените  помня добре,но  информацията ми е много стара и само ще те объркам.Последният му синтезатор Емулатор Макс,нашите го  внесоха от  Щатите за  някаква космическа сума тогава.Но беше мечтата на всеки музикант по това време .Със  сигурност  знам,че и в момента  въпросният Емулатор  е  един  от  най-добрите.Другият  такъв  тогава беше в  група ФСБ,и то доста по-стар модел.Те идваха  у дома да го  пробват.Сега  не  зная  каква  е  цената,но  ако е по-достъпен се  поинтересувай от  тази  марка.Дано съм била полезна    bouquet  .Успех на детето  Peace !

# 2
  • Мнения: 4 877
Ами  не зная доколко ще ти бъда полезна,но брат ми  имаше през годините  три  синтезатора.Когато беше начинаещ му купиха  Верона-електрическо пиано.След  това беше с  много добър,докаран от Италия - Siel.Имаше  и  Ямаха,но  за кратко.Много  от  останалите му  съученици  бяха с Ямаха.Забравих да кажа ,че беше в специализирано музикално училище .Цените  помня добре,но  информацията ми е много стара и само ще те объркам.Последният му синтезатор Емулатор Макс,нашите го  внесоха от  Щатите за  някаква космическа сума тогава.Но беше мечтата на всеки музикант по това време .Със  сигурност  знам,че и в момента  въпросният Емулатор  е  един  от  най-добрите.Другият  такъв  тогава беше в  група ФСБ,и то доста по-стар модел.Те идваха  у дома да го  пробват.Сега  не  зная  каква  е  цената,но  ако е по-достъпен се  поинтересувай от  тази  марка.Дано съм била полезна    bouquet  .Успех на детето  Peace !

Ле-ле, страхотно. Много интересно. Simple Smile Ще попрочета.

# 3
  • Мнения: 2 149
Зависи как гледате на заниманията му - като хоби или професионално искате да го насочите детето.
Моя пиятелка купи Алесис, много хубав към 2000 струваше обаче преди 4 години някъде. И добрите синтезатори съм чувала, че нямат прекалено много ефекти, инструменти и т.н., а работят с дискове, съответно теглят се семпли /звуци, инструменти/, после директно обработваш нещата си с програми на компютъра.
Клавиатурата му е добре да е динамична, но вече не вярвам да има нединамични клавиатри. Ами колкото се може повече октави, 3-4 са малко! Реално пиесите му са от голяма, малка, първа, втора, трета, а редовно ще му се налага да ползва котра и 4-та.  Кофти е да тръгне да се упражнява и да му липсват тонове.

# 4
  • Мнения: 4 877
Зависи как гледате на заниманията му - като хоби или професионално искате да го насочите детето.
Моя пиятелка купи Алесис, много хубав към 2000 струваше обаче преди 4 години някъде. И добрите синтезатори съм чувала, че нямат прекалено много ефекти, инструменти и т.н., а работят с дискове, съответно теглят се семпли /звуци, инструменти/, после директно обработваш нещата си с програми на компютъра.
Клавиатурата му е добре да е динамична, но вече не вярвам да има нединамични клавиатри. Ами колкото се може повече октави, 3-4 са малко! Реално пиесите му са от голяма, малка, първа, втора, трета, а редовно ще му се налага да ползва котра и 4-та.  Кофти е да тръгне да се упражнява и да му липсват тонове.


Мерси. Веднага отговарям - за хоби, ако може така да се каже. Не е в музикално училище.

# 5
  • Мнения: 71
ние имаме ямаха е303 , която е с динамична клавиатура, има различни ефекти, може да се ползва и като истинско пиано в смисъл звуците са идентични.струва 400 лева.купувахме го преди месец- два. най-добре отиди до динакорд на петте кьошета, ако си от сф

# 6
  • Мнения: 4 877
ние имаме ямаха е303 , която е с динамична клавиатура, има различни ефекти, може да се ползва и като истинско пиано в смисъл звуците са идентични.струва 400 лева.купувахме го преди месец- два. най-добре отиди до динакорд на петте кьошета, ако си от сф

За тези магазини ли става въпрос
http://www.pro-technica.com/

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

и ние също:


Аз съм много доволна. И щерката свири за удоволствие и за сега й е напълно достатъчна. Препоръчвам я таз Ямаха.

# 8
  • Мнения: 4 877

и ние също:


Аз съм много доволна. И щерката свири за удоволствие и за сега й е напълно достатъчна. Препоръчвам я таз Ямаха.

Какъв модел е?

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пише си го... не четеш, явно.

Yamaha E303.

# 10
  • Мнения: 4 877
извинявай,
загледах се в снимката и не видях текста отгоре.
Съжалявам!

# 11
  • Мнения: 4 877
В Технополис (там само успях да отида) ми препоръчаха за дете

casio ctk 481 - на промоция със стойка и адаптор.

Това се купувало за дечица оттях.

Имаше и още 2 интересни предложения
Yamaha e 313
casio ctk 591

Yamaha E303 нямаше.


За casio ctk 481 в амазон има 3 звезди и ето характеристики
       Octave spread: 5 octaves
    * On-screen Keyboard, music staff and finger icons display notes and chords
    * 61 full-size keys; 12-Note polyphonic
    * 2 Built-in Speakers; Lineout/headphone Jack
    * LCD Window (76x42mm) display selections and status of Tone, Rhythm, Song, Volume, Melody Off and Tempo
    * MIDI IN/OUT Jack; 5-part multi-timbral

Става ли?
Иначе продължавам да се оглеждам и за другите предложения

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма, Ямаха, щото модела е от м.г.
Може би Е313 е приемника на Е303?  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 877
Пак да попитам - някой знае ли нещо за този модел - casio ctk 481

       Octave spread: 5 octaves
    * On-screen Keyboard, music staff and finger icons display notes and chords
    * 61 full-size keys; 12-Note polyphonic
    * 2 Built-in Speakers; Lineout/headphone Jack
    * LCD Window (76x42mm) display selections and status of Tone, Rhythm, Song, Volume, Melody Off and Tempo
    * MIDI IN/OUT Jack; 5-part multi-timbral

Общи условия

Активация на акаунт