Обрив по срамните устни и около ануса

  • 28 039
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте!От няколко дена дъщеря ми има обрив по срамните устни и около ануса,който не показва никакви признаци че ще мине SadНе мога да си обясня на какво може да се дължи и затова моля ако някой е имал подобен проблем да сподели опита си Praynig
Габи не е яла нищо по-различно от обикновено,не съм сменяла вида на памперсите,нито гела за тяло,нито крема с който мажа дупето.Като сменям памперса мажа с Чико,а като има подсечено дупе-с Мустела.друг път подсеченото и пъпчиците минават за 2-3 дена,но сега изобщо няма подобрение,ами напротив-има пъпчици и по срамните устни,само по тях,по гънките няма нищо Thinkingв началото на миналата седмица вдигна температура и си мислех че от това може да е,но не трябваше ли вече да е минало newsm78
Благодаря предварително на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
може и гъбички да са - идете на лекар.

# 2
  • Мнения: 2 131
Моят син също имаше обрив на дупето. Също не бях сменяла памперсите. Лично аз тогава си го обясних с кофти партида на памперсите, но не знам...... По съвет на лекарката мазах с крем Дактакорт и мина за два дни.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз лично бих си завела детето на лекар. Момиченце е при това.
Тук освен да гадаем какво е с нищо не можем същественно да ти помогнем.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз лично бих си завела детето на лекар. Момиченце е при това.
Тук освен да гадаем какво е с нищо не можем същественно да ти помогнем.

заведи детенцето на лекар  Peace

# 5
  • Мнения: 1 701
Беж на лекар, че ако са гъбички...  ooooh! Кали имаше такъв обрив през лятото и се оказа точно това... а започна с 2-3 пъпчици, на които не обърнахме особено внимание...  Sad Няма да пиша лекарствата, които ползвахме, защото лекарят ви трябва да прецени.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята госпожица от няколко месеца започна да има подобен обрив. Педиатърката ни изписа Нистатин - до колкото знам е противогъбично мазило. От него й минава. Забелязала съм, че червенината и ситните пъпчици се активизират в период на никнене на поредно зъбче. Не знам до колко има връзка, но моите наблюдения това показват. Друго нещо, много важно - ако все още е с памперс (както и моята госпожица), гледай щом се изака веднага да махаш пелената. Измивай с вода, а не само забърсване с кърпички. Почиствай добре около срамните устни. Аз го правя внимателно с клечка за уши. Смени ако искаш кремчето против подсичане. Или мажи така, че на срамните устни и дупето да има достатъчен слой от крема, който да предпазва.

Иди на лекар - той най-добре ще прецени какъв мехлем ще е най-удачен за твоето момиченце. Стискам палци да минава бързо!

# 7
  • Мнения: 434
Да на нас ни се появяват когато не съм я усетила и е стояла повече наакана, но до седмица изчезват. Откакто почнах да мия всеки път с вода когато сме наакани а не с кърпички и един два пъти дневно със сапунче не са излизали. Ама ние сме по-малки Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 723
Никви гъбички не са това.

При никненето на зъби киселиността на акото
се променя, от там идват и проблемите.
проблема може да се реши и със прост крем Бочко
със смрадлика Wink

# 9
  • Мнения: 27 524
Никви гъбички не са това.

Брех, че си категорична, бре, Руске,  Simple Smile нека иде на лекар, нито ти знаеш, нито аз  Stop

# 10
  • Мнения: 7 723
Никви гъбички не са това.

Брех, че си категорична, бре, Руске,  Simple Smile нека иде на лекар, нито ти знаеш, нито аз  Stop
....рече старейшината ... Whistling

Блонди, ти нямаш женско и не знаеш,
ама си права- нека иде на доктор.
Ние тук можем само да гадаем. Hug

# 11
  • Мнения: 27 524
...рече старейшината ... Whistling

Блонди, ти нямаш женско и не знаеш,
ама си права- нека иде на доктор.
Ние тук можем само да гадаем. Hug

Е, стига, де, къв старейшина  Crossing Arms
Вярно е, че нямам, ама виж по-горе мацките са писали, че е било така при децата им. Дано да не е, разбира се, ама нека провери.
 Hug

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук имамного добра и ясна снимка на гъбичков обрив - просто като инфо, иначе е ясно, че трябва задължително да се види от лекар, за да се прецени какво е:
http://www.askdrsears.com/html/8/t081401.asp

# 13
  • Мнения: 4 621
Случвало се е да има нещо подобно на същите места при дъщеря ми, но винаги е минавало за няколко дни с кремче против подсичане  Peace

# 14
  • Мнения: 306
ако искате ми се смейте на дъщеря ми и мина с мас  вечерта и намазах дупето на сутринта и нямаше ншто

Общи условия

Активация на акаунт