как да разбера ,че раждам

  • 26 503
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Кажете ми мили момичета как почва самото раждане и как свършва Grinning.За контракциите,за изтичането на водите,за болките-колко често са-изобщо как протича целия процес от първия до последния момент.Много ще съм Ви благодарна защото ми предстои и почвам да се притеснявам -не от самата болка а от това което ме очаква  Laughing от болката не ме е страх а от неизвестното

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 844
Започвам отзад напред - ами раждането завършва с появата на бебето  Grinning.
При мен контракциите не станаха по -начесто от 12-15 мин. докато не ми включиха система
 с окситоцин, а водите ми ги пукна лекаря след включването на системата.

И няма нищо страшно, и не е болка за умиране  Peace, не го мисли толкова,
всичко ще е наред.

# 2
  • Мнения: 2 131
То като започне ще разбереш със сигурност Grinning. На мен ми изтекоха водите и.....  Относно честотата на контракциите нищо не мога да кажа, защото моите започнаха чак, когато ми включиха система в болницата. Но, ако ти изтекат водите, непременно трябва веднага да отидеш там. Защо не поговориш с твоя лекар по тези въпроси.

# 3
  • Мнения: 1 208
a как си изтичат тези  води  Laughing-много ли е-извинявайте за тези въпроси но не съм раждала досега  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
То вариации разни - аз ще си кажа моята Wink
Та при мен - имаше някакви контрекции, ама по-точно стягане и приболяване в кръста от сутринтта (преносвах и си имах малко разкритие, тапата ми беше паднала преди около седмица)на обяд отидох на запис на тоновете с награсата, че няма и да ме вземат...не бяха регулярни контракциите ми...но на записа казаха, че имам прекрасни контракции и да се качвам горе.
Там ме прегледаха...към 4,5 см разкритие имах ако не се лъжа, документи, тоален, клизма....2 часа висене пред ВЦ-то да чакам да подейства последното....накрая ме вързаха на с-ми окситоцин, след което почнаха по-да се усещат контракциите, вързаха ме на монитор за тоновете, спукаха мехура и "изтекоха" водите, последния час преди да почне раждането беше най-зле...мноооогооо болеше, 1 мин спокойствие 5 мин болка...ама зверска.... и по-едно време...напън, ама все едно ти се ака (с извинение), но имаш най-великия запек в живота си.... та това са напъните, станах , преместиха ме в родилната на магарето, след 3-4 напъна (общо 15-тина мин) бебока излезе- това ми беше най-приятната част от раждането - самото изгонване на плода и най-безболезнената...показаха ми бебака, дадоха да си го гушна и го отнесоха.имах разкъсва на шийката на матката и ме шиха още 30 мин...и 2-3 външни шева....минах обаче без епизиотомия.
После понеже не контрахираше матката ми биха нещо....след малко вече спря да кърви и с един огромен лед на корема ме оставиха в коридора малко повече от час, чат пат някой питаше как съм, а аз се обаждах по гсм-то и писах смс-и...после дойде татито, постоя при мен 30 мин и после мен ме закараха в стаята а той си тръгна.
приеха ме 12,30 наобяд, бебо проплака 6 без 10 вечерта...Wink

# 5
  • Мнения: 176
Има много теми по този въпрос, но аз ще ти напиша как беше при мен.
Първо да ти кажа, че и аз се скъсвах от шубе, ама дотолкова, че накрая вече не можех да спя от страх, сънувах кошмари и......въобще.
Но в момента в който се започнеш има страхотен прилив на смелост и кураж - мъжът ми беше много по-паникьосан от мен.
Ще разбереш, че раждаш, не бой се. Аз също много съм се чудила дали няма да изпусна момента, ама не го Laughing
Болките (поне при повечето жени) са толкова силни, че неможе да се сбъркат.
При мен раждането започна със много силно болезнени контракции на около 15 минути, а веднага след това ми изтече водата.
Болката при мен беше като при много тежък мензис, целият корем се втвърдява, свивах се на кълбо, самата болка започва някак.....далечно, слабо, следва пик, а след това отшумява. Хубавото е, че природата така е създала организма на жената, че секунди след като отмине контракцията вече си забравила как и колко точно боли, затова майките често казват, че бързо се забравя и се навиват на второ и трето раждане.
А водите ми изтекоха, няколко дни след като ми падна тапата, тя прилича на кървава слуз, премесена с жилки, малко количество и не прилича на тапа (както очаквах аз) Laughing
Усещането от изтичането на водите не е неприятно, сякаш се подмокряш, но количеството е доста повече - пак не можеш да го сбъркаш, усеща се едно облекчение, но пък след това болките са по-силни.
Първата ми силна контракция беше в 1 часа през нощта, водите ми изтекоха в 1.10.
В 1.30 бях вече в Майчин дом, прегледаха ме за разкритие, клизма, тоалет, а после в предродилна зала. Там бях в 2-2 и нещо.
Там ме настаниха на една кушетка и ми вклучиха апарат, който да следи тоновете на бебето.
Около 5 часа болките започнаха да стават нетърпими и .......дойдоха напъните, просто болката става като .......ами, като да ти се ходи страшно по голяма нужда.
Преместих се в родилна зала и в 5.15 се появи на бял свят нашата Мария.
Самото напъване не беше болезнено за мен, а по-скоро ми носеше облекчение (лежах за задържане 5 месеца и чаках с нетърпение да се свършва чакането).
Самото раждането се усеща като изплъзване на бебето от утробата - адско облекчение.
След това ми направиха няколко шева, беше се наложило малко да ме цепнат, не съм усетила рязването, става по време на напън и не се усеща.
Шиха ме с поставена месна упойка, не ме болеше, но не е много приятно.
Ами...това е стана малко дълго, но ако има още нещо- питай.
Ще ти кажа само, че всичко това Е ПО СИЛИТЕ ТИ!!! В това дори и не се съмнявай, ще се справиш, даже е страхотно изживяване, ако си подготвена психически и физически, и лекарят/акушерката с теб знае какво прави и ти си спокойна с тях. При мен беше така и това много ми помогна.
Забравя се на секундата - заклевам се, а видиш ли бебето, е, ....няма такова чувство на света, наистина, с нищо друго не се сравнява.
Но ти ще го изпиташ сама и ще си много щастлива, ще видиш, прекрасно е.
Не е страшно, аз също като теб много държах да знам какво точно ме очаква, на мен това ми помагаше.
Аз обаче така и не можах да попадна на подробна информация, колкото и да търсех.
Успех ти желая, ще се справиш, бъди здрава и......скоро щастлива майка на весело и здраво бебе Hug

# 6
  • Мнения: 1 691
Значи така: водите изтичат по различен начин. Или изведнъж от теб плисва нещо по пода, или започва да тече малко по малко (като течение примерно). При мен водите започнаха да изтичат бавничко, а след около половин час се появиха и контракции - отначало на 15 минути, а накрая кажи-речи всяка минута. Контракциите изобщо не бяха такива, каквито си представях, най-малкото защото не боляха, бяха просто присвиване (все едно колики от стомашно разстройство, с извинение).
Права си, че най-страшното в раждането е неизвестността. Точно заради това ще е добре да намериш малко повече материали по въпроса. Вече не мога да си спомня точно откъде четох аз, но сега ще се разровя.

# 7
  • Мнения: 1 586
Не се притеснявай когато дойде момента няма начин да го пропуснеш - или ще ти изтекат водите или ще започнат контракции и леки болки.На мен ми спукаха мехура за да ускорят раждането ами усещането не е много приятно но не боли .Незнам точно колко е била течноста тъй като бях лагнала но усещането е все едно си се напикала.Следва системата с окситоцин и болките  - при мен бяха ужасни но се приживяват.В крайна сметка след всичко това аз родих със секцио за,което най-много ме е яд.Няма страшно ще се справиш!УСПЕХ! Hug

# 8
  • Мнения: 1 691
1
2
3
4
5
6
Опитах се да дам няколко линка за фазите на раждането.
Дано съм ти била от полза.

# 9
  • Мнения: 2 131
a как си изтичат тези  води  Laughing-много ли е-извинявайте за тези въпроси но не съм раждала досега  Laughing
При мен започнаха по малко да изтичат. Може и смешно да прозвучи - нещо като пишкане, обаче в никакъв случай не можеш да стискаш и си тече без да можеш да контролираш изобщо. Просто си тече и това е.

# 10
  • Мнения: 520
Аз контракциите не ги усетих. Беше нещо като присвиване, пристягане .. но безболезнено. Все пак реших да засичам,викам си тва трябва да са контракциите .Бяха на 4-5 минути и тръгнах към болницата, но все още се чудех ще раждам или не. Прегледаха ме 3см разкритие, сложиха ме да слушат тоновете на бебето и тогава се почна нещо като напъни в тоя момент ми изтекоха и водите / изведнъж, нещо като пукане на мехур го усетих аз/  вече бях и с 10см разкритие. Незнам и аз как се качих на магарето  Crazy и с няколко напъна се роди моето слънчице. Всичко стана много бързо, чак се изкорках ами ако се бях забавила 20-30минути в къщи..кво ли щеше да стане. Както се и чудех дали да тръгвам. Дотук всичко добре, но после шиенето ми разказа играта.. цял час  #Crazy ,  следващите 48 часа виех от болка .
При мен така се стекоха нещата, но всичко е индивидуално.. ще чуеш много истории.

# 11
  • Мнения: 3 929
Спомням си, че навремето бях пуснала подобна тема, породена от страха от неизвестното. И една мама беше писала: "Не се безпокой, непременно ще разбереш, когато започнеш да раждаш." Е, аз преносих бебето 9 дена, та се наложи да отида в болницата, за да предизвикат раждане. Но никой не го предизвика. Просто ме настаниха в патологията и през нощта започнаха много силни болки в корема - айчниците - бъбреците - като силни менструални болки, които на определен интервал от време ту затихваха, ту се усилваха. Бях информирана, че трябва да засичам тези интервали от време, защото тези болки са т.нар. контракции и когато те зачестят, раждането започва. Е, започнаха на 5 минути и когато отидох до тоалетната, видях, че имам кафяво течение и извиках дежурната акушерка. Прегледаха ме и се установи, че имам 3 см разкритие, направиха ми клезма и ме изпратиха в предродилна зала, където ме сложиха да лежа и да мерят тоновете на детето. През половин - 1 час минаваше дежурният лекар да ме проверява за разкритие и на сутринта ми пукнаха водите, качиха ме на магарето и...айдееееее.

# 12
  • Мнения: 676
Аз не смятам, че няма начин да не разбереш,че започва раждането виж не можеш да сбъркаш с друго изтичането на водите, но за такива като мене, които от края на 5-ия месец са със контакции и то понякога дълго време една след друга беше невъзможно да разбера по тях, че раждам.Та аз отидох в болницата, защото ми бяха изтекли водите и се оказа, че съм с 5см. разкритие и тогава разбрах, че всъщност се е почнало.

# 13
  • Мнения: 1 121
И аз се чудих същото и лекарката ми ми каза: "Като започнат болезнените контракции ще разбереш, те с нищо не могат да се объркат". И беше абсолютно права. Подготвителните контракции са си едно, истинските-съвсем друго. Без да те плаша-бая боли. И постепенно стават все по-чести и все по-болезнени. Аз в един момент направо името не можех да си кажа от болка. Но пък е вярно, че като видиш бебето всичко се забравя.

За изтичането на водите: моите бяха много, но не изтекоха изведнъж, а постепенно, за около 30-40 минути може би. Това поне не боли Laughing

Моето раждане завърши с шиене, но и това не беше болезнено, понеже бях с упойка Wink Даже нямаше и да разбера, че ме шият, ама случайно погледнах и видях лекарят да седи пред мен с една игла Crazy сега ми се ще въобще да не бях поглеждала Laughing

Шевовете след товаса гадни-пари като пишкаш и малко боли първите дав-три дни като ставаш и сядаш, осбено като сядаш Laughing

Ами това е. Боли, но всичко минава и се забравя. Hug

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Благодарности на всички които са обяснили и аз съм в същото положение като авторката и всяка вечер като си легна имам чувството, че ще почна да раждам Crazy

Общи условия

Активация на акаунт